V době, kdy se měly původně konat předčasné parlamentní volby, se v Karlových Varech uskuteční již čtvrtý ročník akce nazvané Karlovarský týden.

Ten v sobě zahrnuje festival filmů cestovního ruchu Tourfilm, dále Lázeňský festival a také Lázeňskou konferenci. Od 7. do 11. října budou tedy Karlovy Vary patřit projekcím filmů, konferencím a workshopům o lázeňství.

Hlavní ceremoniál s vyhlášením výsledků Tourfilmu, ale i nejlepší lázeňské společnosti pro tento rok se uskuteční ve čtvrtek 8. října večer v Grandhotelu Pupp. Slavnostní večer bude uvádět porotce Česko–slovenské SuperStar Ondřej Hejma.

Novinkou letošního ročníku Tourfilmu je, že se, až na již zmíněný závěrečný ceremoniál, celý bude odehrávat v Thermalu. „Chceme se tak víc přiblížit Karlovarákům i běžným návštěvníkům a turistům našeho města,“ vysvětlil za organizátory Jaroslav Dolina. Ten také řekl, že součástí Lázeňského festivalu bude kromě tradiční konference i workshop, kdy se budou české lázeňské společnosti prezentovat zdarma nejenom zahraničním účastníkům, ale i domácím klientům. Součástí Karlovarského týdne bude například i víkendové vinobraní a gastronomické městečko v Lokti. Více informací najdete na www.karlovarsky tyden.cz.

(pga)