Divadlo v Chebu nezapomíná ve svém letošním programu ani na nejmenší diváky. Na leden pro ně přichystalo hned dvě pohádky.

Tou první je ve čtvrtek 15. ledna a v pátek 16. ledna od 10 hodin Dobrodružství Sindibáda mořeplavce, příběh provoněný exotikou a orientem, plný humoru a napětí, na motivy Pohádek z tisíce a jedné noci.

Arabský kupec Sindibád v něm musí čelit zrádným kamarádům, lesní divoženě Jamambě, obřímu ptáku Ruchchovi a aby získal dívku svého srdce, musí přemoci Krále diamantového údolí.

Druhou je Jak princezna Máňa zachraňovala Martina z pekla. Známý příběh o tom, jak hloupý čert Haramáš sebere místo lakomce Hrabala hodného Bártovic Martina do pekla chebským divákům představí Divadlo Andromeda z Prahy. A jelikož co peklo jednou schvátí, již nikdy nevrátí, musí Martina osvobodit statečná princezna Máňa.

„Jak se jí to podaří, uvidí děti v naší veselé pohádce plné písniček,“ uvedl ve zprávě umělecký šéf divadla Zdeněk Bartoš. Představení začíná v neděli 18. ledna od 8,30 a v 10 hodin.

„Škola, kam chodí moje dcera, těchto představení dost využívá,“ poznamenala chebská maminka Jiřina Slachová. „Téměř každý měsíc mi malá hlásí, že potřebuje penízky na divadelní představení, ale já jsem ráda, že tam takhle chodí,“ řekla.⋌