VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Galerie představí černobílé snímky

Cheb - Galerie G4 připravuje novou výstavu

19.8.2009
SDÍLEJ:

Fotografie Tomáše RaslaFoto: Foto: Galerie G4

Galerie 4 v Chebu připravila pro návštěvníky další výstavu. Tentokrát se jedná o fotografie autora Tomáše Rasla.

„Je zajímavé, že dříve fotil digitálním fotoaparátem pouze komerční zakázky a velkoformátovou či klasickou analogovou kameru používal pro volnou tvorbu,“ poznamenal Zbyněk Illek z Galerie 4. „Nyní už při vlastní umělecké tvorbě častěji sáhne i po digitálním fotoaparátu. V Chebu představí snímky analogové i digitální v širším spektru formátů,“ informoval.

Tomáš Rasl se narodil v roce 1975. Je vnukem fotografa Ferdinanda Bučiny, u něhož čerpal první zkušenosti s fotografií. Je absolventem Střední průmyslové školy strojnické v Praze a FAMU. Od poloviny devadesátých let pracuje často s černobílým negativem většího formátu a jeho kontaktní kopií. Byl členem skupiny Český Dřevák 2002-2009.

„U motivů krajinných, kterých je nejvíce, má sklon k romantismu,“ uvedl kulturní činovník Dr. Otto Sepl. „Snímky na potulkách zachycuje místa hrdá a pustá, detaily, zátiší a jiné. Jeho cyklus Nevyjasněná úmrtí je nejpomaleji vznikající soubor fotografií živočichů, které potkala nejprve smrt a pak i on. Často cestuje, navštívil vícekrát Sibiř, Jižní Ameriku, Maroko, střední Asii, Dálný východ, Mongolsko. Sečteme-li jeho putování, strávil už více než rok mimo své rodné Čechy,“ uvedl.

Autor: Nataša Šmatová

19.8.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Zdravotní sestry mohou studovat bez dojíždění

Ilustrační fotografie.

OTÁZKA PRO: Jana Kuchaře, starostu Františkových Lázní

Nebyli to migranti. V lázních se ubytovali pouze pracanti

Mariánské Lázně - „Máme tady uprchlíky,“ tato věta se šířila v posledních dnech na sociální síti. Mariánské Lázně vyděsil vyšší počet cizinců, kteří se objevili v budově bývalé úšovické školy. Podle města i majitele objektu ale nejde o migranty, ale o rumunské zaměstnance, kteří pracují v průmyslové zóně Bory.

Další napadení záchranářů

Plesná - K dalšímu napadení záchranářů došlo v Karlovarském kraji. Tentokrát se terčem útoku stala výjezdová skupina z Lubů.

Přepadení seniorky mladíkovi nevyšlo, tak šel vykrást auto

Cheb - Pěkné kvítko asi bude osmnáctiletý mladík. Ten během jednoho dne stihl přepadnout seniorku a ještě vykrást auto.

Denní psychoterapeutický stacionář funguje jeden rok. Je jediný v kraji

Ostrov - Denní psychoterapeutický stacionář už téměř rok funguje v ostrovské nemocnici. Vysoce odborné a specializované pracoviště, které je jediné svého druhu v Karlovarském kraji, rozšiřuje ambulantní péči o pacienty potýkající se s různými psychickými problémy a nemocemi.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení