Tématickou dětskou výtvarnou soutěž vyhlašuje chebská Galerie výtvarných umění (GVÚ) každoročně pro žáky základních škol a nižších tříd gymnázií, kteří se v cyklu svých pravidelných návštěv GVU seznamují se základními pojmy výtvarného umění jak ve stálé sbírce galerie, tak při aktuálních výstavách.

„Tématem letošního už 12. ročníku soutěže bylo módní návrhářství a oděvní výtvarnictví. Inspirací dětem byla i předchozí výstava kostýmů Simony Rybákové. Děti opět projevily neuvěřitelnou fantazii a počet odevzdaných prací dosáhl čísla čtyřista,“ uvedla Venuše Hofrajtrová z GVÚ.

Nejrůznější módní kreace se objevily v kresbách, akvarelech, kolážích, grafikách, keramice, v textilních postavách, maskách, loutkách, rozverných kloboucích, špercích i návrzích šatů z netradičních materiálů. Všechny výtvory dětí jsou vystaveny, včetně obrázku nejmladšího účastníka Adama Patočky, který už loni, ve svých čtyřech letech, ´nerespektoval´ podmínky soutěže a jeho dílo nebylo možné nevystavit. Výstava je chebské galerii přístupná až do 28. června.