Nadcházející víkend rozhodně nepatří mezi ty, ve kterých by se příznivci dobré muziky nudili. Ačkoliv se tvrdí, že kultura na Chebsku upadá, páteční a a sobotní večer je nabitý těmi nejlepšími kapelami.

Do ašského klubu Klubíčko zavítá v pátek 21. března pražská rocková kapela, která v sedmdesátých a osmdesátých patřila mezi hlavní postavy československého undergroundu – Plastic people of the Universe. Začátek koncertu legendární kapely je naplánovaný na dvacátou hodinu. Jako předkapela vystoupí chebští Hey Baby.

Další známou skupinou, která potěší velkou část diváků a posluchačů, je Doga. Kapela, která za rok oslaví dvacet let od svého založení, zahraje společně s úspěšnými chebskými Blackmailers v pátek v Drmoulu a v sobotu v Plesné.

Další trhákem tohoto víkendu jsou Wohnout. Ti v sobotu potěší své fanoušky v mariánskolázeňském klubu Na Rampě. V těchto prostorách kapela hrála již několikrát a vždy dokázala klub naplnit k prasknutí. Vinohradští Wohnouti si přivezou předkapelu Afterspoon z Prahy. Seskupení Wohnout působí na české hudební scéně již více než deset let. Přes mnoho překážek a bez přílišné mediální podpory si Wohnouti postupně vydobyli skvělé herní časy na velkých open-air festivalech a stali se takřka jedinou skutečně rockovou kapelou v Čechách.

Pestrý hudební víkend vítají především mladí lidé. „Abych řekl pravdu, poslední dobou to tady s kulturou není zrovna slavné,“ posteskl si dvacetiletý student Jaroslav Dvořák z Chebu. „Ale jsem rád, že jsou lidé, kteří se snaží něco dělat. Doufám, že se se začátkem turistické sezony začnou snažit také města,“ dodal.