Tradičně čtvrtinu účastníků tvořili sportovci z Německa. A jako obvykle přijela i skupinka ze vzdáleného Porýní.

„Máme zde jako každý rok řadu pravidelných účastníků. Velice nás však těší přítomnost nestora naší akce, 88letého Roberta Maška ze Sokolova. Ten je na Hraničářské 30 aspoň podvacáté," usmíval se Vít Lodr z Klubu českých turistů (KČT) Union Cheb. „Pokud mohu vyzdvihnout, tak pravidelně také jezdí Plzeňák Josef Hošek. Ten dorazil taky určitě popatnácté," upřesnil Vít Lodr.

71letá Jaroslava Baumannová z Chodova u Karlových Varů nedá na chebský zářijový pochod dopustit. „Jsem tu rovněž přibližně podesáté. Bývá zde vždy skvělá organizace, hodně kamarádů a hlavně trasy po Chebsku jsou nádherné. Moc se mi to líbí třeba v okolí Komorní hůrky a vůbec u Františkových Lázní.

Werner Friedrich z KČT Union Cheb pak potvrdil, že se Hraničářská 30 těší velké oblibě u německých hostů. „Ti tvoří vždy tak čtvrtinu účastníků. A nejezdí jen z Bavorska, ale třeba také z Porýní," vyzdvihl. A turisté z Chebska jsou v září opravdu aktivní. „Už nyní se také těšíme na pátý ročník Plesenského půlmaratonu. Od letoška ho s městy Plesná a Bad Brambach pořádá 26. září také KČT Union Cheb," lákal předseda KČT Union Cheb Pavel Sýkora.