Tradiční hudební Chopinův festival, který se už 48 let koná v Mariánských Lázních, začíná už v sobotu 18. srpna. Večer v 19.30 hodin ho zahájí Slavnostním zahajovacím koncertem Západočeský symfonický orchestr (ZSO) pod vedením dirigenta Radomila Elišky.
„ZSO je naším stálým a věrným spolupracovníkem,“ uvedla Růžena Knedlíková z pořádající mariánskolázeňské Společnosti Fryderyka Chopina. „Bez něj si už neumíme Chopinovy festivaly v takové podobě, jaké jsou, ani představit,“ dodala Knedlíková.
Chopinův festival nejsou jen koncerty, ale také spousta doprovodných akcí.

Například v neděli 19. srpna začne v domě Chopin slavnostní vernisáží ve 14 hodin výstava obrazů Josefa Palečka na téma hudebních motivů. V galerii městského divadla bude k vidění expozice Ženy v životě Fryderyka Chopina, kterou připravil Osvald Klapper.
Na lázeňské kolonádě bude instalována výstava digitálních obrazů a až do 24. srpna se zde budou promítat romantické filmy.
„Poslední festivalový koncert pod řízením Pawla Przytockého bude vysílat v přímém přenosu Český rozhlas Vltava,“ zdůraznila Knedlíková.
Tradiční Nokturno se bude na kynžvartském zámku konat v pátek 24. srpna od 22 hodin a představí se na něm Gentleman Singers.