Divadlo jednoho herce pokračuje ještě v sobotu a v neděli. Přichystané je například jedinečné představení pro osm diváků nebo třeba i pohádka pro ty nejmenší.

Divadlo jednoho herce začíná v sobotu představením Lahodný život, ve kterém se představí a bude vařit Husam Abed z jordánského Dafa Puppet Theatre. Netradiční dokumentární a loutkové představení pro osm diváků u kulatého stolu přinese i kulinářské překvapení na závěr. Diváky čekají sugestivní rodinné příběhy palestinského muže, který se narodil a vyrostl v utečeneckém táboře. Představení je obrazné a zazní v něm arabština i angličtina, občas čeština. Lahodný život začne v 10 hodin v divadelním klubu. Komu čas nevyhovuje, představení se bude opakovat ve 13 hodin a v neděli v 11 hodin.

Od 11 hodin se ve velkém sále chebského Kulturního centra Svoboda odehraje první díl představení Nejlokomotivovanější lokomotiva. V hlavní roli se představí Barbora Vyskočilová z ProDivadlo. Inscenace podle knihy Pavla Naumana Pohádky o mašinkách je určená pro děti od 3 let i pro nadšené dospělé. Příběh se hraje s marionetami na obrovské modelové železnici s výhybkami, semafory a celkově osmi vlakovými soupravami, které jezdí po kolejišti, a samotnou atmosféru hry dotváří nejrůznější kouřové, světelné a zvukové efekty.

V prvním díle se příchozí dozvědí, proč byl největší pan železničář stále nespokojený, proč pokladník počítal a nemohl se dopočítat, a uvidí mašinky ze sna největšího pana železničáře. Seznámí se také s novou loutkou strojvedoucího pana Baráka a dozvědí se, proč se říká železničářům modrá armáda…

Energická pohybová komedie jednoho herce z prostředí zoologické zahrady se odehraje ve studiu d od 15 hodin. Hra spojuje divadlo, pantomimu, absurdní humor, stand-up comedy a tanec. Bez použití rekvizit počítá tato pestrá plejáda komických charakterů a zvířat s aktivní představivostí diváka. Hru napsal a zahraje si v ní slovenský herec Pavol Seriš.

Ve stejný čas, v 15 hodin, začne ve velkém sále Kulturního centra Svoboda pokračování pohádkové podívané s funkčním modelem železnice Nejlokomotivovanější lokomotiva.

Od 17 hodin se za oponou uskuteční Koncert na přání, ve kterém vystoupí Alena Štréblová z Městského divadla Kladno. A co si pod názvem představit? Jednoho dne přijde slečna Raschová po práci a po nákupech asi tak v půl sedmé domů. Ochotně přijímá své radosti i slabosti, nálady veselé i teskné, všechny nedostatky těla i duše. Moc toho nenamluví, ale o to výmluvnější jsou její gesta skutečné lásky k životu. Tato slavná hra německého bouřliváka Franze Xavera Kroetze čekala na své první české uvedení dlouhých čtyřicet let. Hra je záludným rébusem pro režiséra, mimořádnou příležitostí pro herečku středního věku a rozhodně nevšedním divadelním zážitkem pro diváky.

Stařec, moře a dívka. To je představení, které odehraje Daniela Šišková z chebského divadla ve studiu d v sobotu od 19 hodin. Diváci se mohou těšit na známý příběh očima mladé ženy, která se na západním pobřeží Čech vydává na svou nejdobrodružnější plavbu. Jde o monodrama o síle a moudrosti stáří, o nevinnosti a naivitě mládí a především o kráse a krutosti přírody.

Poslední sobotní představení odehraje od 21 hodin za oponou Ibrahim Miari. Nese název Mezi dvěma světy a jde o napůl autobiografickou one man show zobrazující komplexnost a protiklady palestinsko-izraelské identity. Na hraně dvou kultur stojí Ibrahim Miari, syn palestinského muslima a izraelské židovky. Během výslechu bezpečnostní službou na izraelském letišti vzpomíná na dětství ve městě Acco, na své babičky, jednu židovskou, druhou muslimskou, na válku. Otázky týkající se jeho identity se ještě víc komplikují faktem, že se právě chystá odletět do Spojených států, kde se chystá oženit s Američankou židovského původu.

Festival Divadlo jednoho herce uzavře v neděli ve 14 hodin představení František blázen, které se odehraje ve františkánském kostele. Vypráví, zpívá, hraje, stepuje a na tělo bubnuje ve vlastní režii Jan Horák. Jde o vyprávění o životě a smrti velkého showmana a světce Františka z Assisi. Příběh o svatém showmanovi, který chtěl být nejskromnější a nejnepatrnější a šly za ním davy. Inscenace slavila úspěch na festivalu Divadlo evropských regionů v Hradci Králové.

„Devatenácté představení, Shirley Valentine se Simonou Stašovou, které mělo přehlídku původně uzavírat v neděli 4. října, se z osobních důvodů herečky posunulo o dva týdny, na neděli 18. října," uvedl Zdeněk Bartoš, umělecký šéf a režisér Západočeského divadla Cheb.