Začátek naší divadelní lázeňské sezóny máme úspěšně za sebou, stejně tak i zimní olympijské hry v Soči, a to v letošním roce není zdaleka všechno. Je samozřejmostí, že pro všechny příznivce Divadla Boženy Němcové ve Františkových Lázních budeme nadále přinášet zajímavé informace z aktuálního dění.

Je začátek března a mnozí z vás si již zakoupili vstupenku na představení Divadelní společnosti HÁTA, komedii ´BYT NA INZERÁT´. Jak jsem již informoval, můžete tuto úžasnou komedii ve výborném obsazení zhlédnout mezi prvními u nás ve Františkových Lázních 7. března od 19.30 hodin. Ve hře se představí známí a oblíbení herci z vašich televizních seriálů.

V měsíci březnu jsme pro vás vybrali dva zajímavé termíny. Jedním je již uvedené datum 7. března, tedy předvečer Mezinárodního dne žen, který si je třeba připomenout i když každý z nás na něj nahlíží jiným způsobem. A druhý termín je 28. březen, tedy Den učitelů. Proto vážení pedagogové, neváhejte si tento den užít u nás v divadle. Připravili jsme pro vás od 19.30 hodin komedii Kena Ludwiga ´LO STUPENDO aneb Tenor na roztrhání´. Jedná se o kompletně převzaté představení z Divadla na Vinohradech. V hlavních rolích hrají Václav Vydra a Simona Postlerová, dále pak Svatopluk Skopal, Martin Zahálka, Zlata Adamovská, nebo Jana Boušková, nebo Lenka Skopalová, Jana Malá, nebo Eva Janoušková, Gabriela Vránová a František Skopal, nebo Michal Novotný, nebo Ladislav Hampl. Toto představení je autorovou velmi úspěšnou fraškou, která je výborně napsaná přesně v duchu feydeauovských situačních komedií. Bláznivý příběh talentovaného, ale nesmělého a opomíjeného človíčka, který čeká na svoji životní příležitost. Dojemné lidské okamžiky se tu střídají s výbuchy slovní a situační komiky. Svižný sled zápletek pak vyústí v závěrečný bláznivý kolotoč záměn osob a přesně do sebe zapadajících omylů a náhodných shod.

V měsíci březnu jsme pro vás vybrali dva zajímavé termíny. Jedním je již uvedené datum 7. března, tedy předvečer Mezinárodního dne žen, který si je třeba připomenout i když každý z nás na něj nahlíží jiným způsobem. Je samozřejmé, že toto představení ještě divákům připomeneme zasláním letáčku prostřednictvím pošty přímo domů. Další informace o představeních mohou diváci sledovat na webu www.divadlofl.org nebo facebooku Divadla Boženy Němcové. V minulém okénku jsem informoval o novinkách při rezervaci vstupenek. Mohu říci, že provedené změny se vyplatily. Každý, kdo si svoji vstupenku zarezervoval a zaplatil některým způsobem ve stanoveném termínu, v žádném případě nemohl o své místo přijít. Tím se nám podařilo uspokojit opravdové zájemce o představení a vyloučit ty, kteří si jen vstupenku zamluví, a pak nejenže na představení nepřijdou, ale ani neoznámí, že zamluvenou vstupenku nevyužijí. Děkuji všem, kteří náš způsob rezervace vstupenek respektují. Přeji příjemnou divadelní pohodu, krásné zážitky a na viděnou v Divadle Boženy Němcové ve Františkových Lázních.

Arnošt Němec, ředitel MKS Františkovy Lázně