Ještě před jejím startem jsme prostřednictvím našich facebookových stránek začali komunikovat s diváky a příznivci. Požádali jsme je například o různá hlasování na podobu plakátu nebo v jakém měsíci by se mělo konkrétní představení uskutečnit. Tyto i další nejnovější informace z divadla můžete sledovat na facebooku „Divadlo Boženy Němcové". Přesto bych vám ale nejdůležitější informaci sdělil již nyní. Je možné parkovat zdarma oboustranně v ulici Ruská mezi křižovatkami s ulicemi Kollárova a 5. května po dobu představení, a to již půl hodiny před jeho zahájením.

Divadlo Boženy Němcové ve Františkových Lázních připravilo na měsíc září velmi zajímavý program, ve kterém najdou zalíbení příznivci zábavných show, divadelních komedií, lidového folkloru, muzikálů či operet a dalších. Tradičně v tomto měsíci proběhne 13. ročník STRAUSSOVA FESTIVALU, který začne dne 15. 9. v 19.30 hodin Straussovou nejklasičtější operetou „NETOPÝR" v aranžmá souboru Komorní opery Augsburg s Johann Strauss orchestrem Coburg. Tato opereta je zpívaná v originále.

Naši spoluobčané a lázeňští hosté se mohou dále těšit na nový pořad Josefa Aloise Náhlovského a Josefa Mladého (na snímku) „EIN KLESL BŽUNDES", který je plný písniček, scének, dialogů, vyprávění z toho nejlepšího, co spolu populární komici za 30 let spolupráce vytvořili, i toho, co nikdy nespatřilo světla ramp. Představení se uskuteční již v pátek 6. 9. od 19.30 hodin. Františkovy Lázně jsou rovněž nedílnou součástí Karlovarského folklorního festivalu, v rámci kterého 5. září v divadle vystoupí soubor Šarišan ze Slovenska, jehož program je inspirovaný bohatstvím folklorních tradic regionů východního Slovenska a je významnou součástí reprezentace národního kulturního bohatství Slováků. Dále pak vystoupí soubor z Indonésie Amertha Bhavani, ze západní části ostrova Jáva.

Abych nezapomněl na milovníky komedie, na konec měsíce připravujeme původní českou komedii pod názvem „SBOROVNA", řešící problematiku učňovské mládeže prostřednictvím učitelského sboru, která nejen pobaví, ale přinutí diváka zamyslet se, kde to vlastně žijeme. Ve hře se představí Pavel Trávníček, Uršula Kluková, Kateřina Kornová, Petra Jindrová, Zdeněk Havlas, Hana Tunová a Monika Fialková.

Jako obvykle některá představení ještě divákům připomeneme zasláním letáčku prostřednictvím pošty přímo domů. Další informace o představeních mohou diváci sledovat na webu www.divadlofl.org nebo facebooku Divadla Boženy Němcové.

Přeji vám příjemnou pohodu, krásný zážitek a na viděnou v Divadle Boženy Němcové ve Františkových Lázních.

Arnošt Němec, ředitel MKS Františkovy Lázně

Josef Alois Náhlovský a Josef Mladý.