VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Do Chebu drazí betlémské světlo, do Aše Pavel Dobeš

Chebsko, západní Čechy - Máte chuť někam vyrazit o víkendu? Podívejte se na bohatý kulturní program celých západních Čech. 

16.12.2016
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Jiří Sejkora

CHEBSKO

BETLÉMSKÉ SVĚTLO přivezou skauti také do Chebu. První možnost si ho vyzvednout budou mít zájemci v sobotu od 15.30 do 16 hodin na chebském vlakovém nádraží. Kdo to nestihne, nemusí zoufat. Betlémské světlo bude k dispozici i v neděli, a to od 11 hodin v chebském kostele svatého Mikuláše.

FOLKOVÁ LEGENDA Pavel Dobeš míří do Aše. Zazní písničky Jarmila, Zum-Zum-Zum, Zpátky do trenek, Pražce a mnohé další. Koncert se koná v sobotu od 19 hodin v ašském Kulturním centru LaRitma.

VÁNOCE S MARJÁNKEM si užijí všichni, kdo v neděli v 15 hodin dorazí do mariánskolázeňského anglikánského kostela. Folklorní soubor nachystal slavnostní podívanou. Přijdou bíle oblečené Barborky, na zlobivé děti si posvítí Lucie. Na programu je také pásmo s názvem Cesta k Betlému. Přichází chudý lid a andělé zvěstují radostnou novinu o narození Ježíše Krista. Pastýři se nad tím zamýšlejí a také spěchají k Betlému, kde se všichni setkávají se třemi králi, a zazní nejznámější vánoční sborové koledy. Na závěr Marjánek zazpívá ještě několik chodských koled.

SOKOLOVSKO 

VÁNOČNÍ KONCERT. Pěvecký sbor Střípky připravil vánoční koncert. Konat se bude už v neděli 18. prosince v kostele sv. Petra a Pavla v Rotavě. Zpříjemnit si předvánoční období můžete přijít v 18 hodin, kdy koncert začíná. Vstupné pro návštěvníky je dobrovolné.

SKAUTI PŘIVEZOU BETLÉMSKÉ SVĚTLO. V sobotu dorazí v 15.03 hodin vlak na sokolovské vlakové nádraží skauti s betlémským světlem, odkud si ho jejich kolegové rozeberou do svých měst a obcí a budou dál šířit toto vánoční poselství. Každý kdo chce mít betlémské světlo doma, může přijít též se svou lucernou.

ROHÁČI NA PLUHÁČI A V LOKTI . Známá folková skupina z Lokte na Sokolovsku pokračuje ve své šňůře vánočních koncertů. V pátek zahrají Roháči od 18.30 v koncertním sále ZUŠ v Pluhově domě v Horním Slavkově. V sobotu si je můžete poslechnout v jejich rodném Lokti. Od 18 hodin zazní koledy v jejich podání i tradiční roháčský repertoár v Rytířském sále hradu.

KARLOVARSKO 

UŽIJTE SI ŽIVÝ BETLÉM U KOSTELA sv. Michaela v Nové Roli. Zítřejší program začíná v 16:00 průvodem od úřadu ke kostelu, kde vystoupí děti z MŠ Cestička a sbory Konipásek, Mišpule a Čekanka. Přibližně kolem 16:45 zazpívá ženský sbor Cichorium a poté karlovarská popová zpěvačka Bartscha. Občertsvení a teplé nápoje na místě jsou zajištěny.

POSLEDNÍ ADVENTNÍ NEDĚLI bude rušno, jak jinak, než také před Thermalem na karlovarských vánočních trzích. Od 15:15 se můžete těšit na vystoupení souboru Pískomil se vrací, po němž dojde na koncert Josefa Laufera. Kolem 17:15 zahraje KSO svůj komorní koncert, na který naváže rozsvěcení čtvrté adventní svíce. V 18:30 tu vystoupí Kamil Střihavka.

SLIBY SE MAJ PLNIT O VÁNOCÍCH. Není v historii tuzemské popmusic mnoho propálenějších songů. Jenže, odzívnout Janka Ledeckého s odkazem na vánoční doják, bylo by notným zjednodušením. Přesvědčit se tom můžete během jeho vystoupí v Národním domě v Karlových Varech v neděli 18. prosince od 19:00 hodin.

TACHOVSKO 

DVA VÁNOČNÍ KONCERTY pořádají v pátek a v sobotu hudební tělesa působící při Základní umělecké škole Tachov. V pátek v 18 hodin začíná vánoční koncert Tachovského dětského sboru, při kterém se představí všechny části sboru. V sobotu od 17 hodin se uskuteční vánoční koncert Dechového orchestru mladých. Oba koncerty se konají ve společenském sále areálu Mže v Tachově.

NOID V KLÁŠTEŘE. Charismatický zpěvák Václav Noid Bárta vystoupí na vánočním koncertu, který se koná v pátek v klášterním kostele Nanebevzetí Panny Marie v Kladrubech. Začátek koncertu je v 18 hodin, dobrovolné vstupné půjde na podporu rekonstrukce kláštera.

RYBOVA MŠE V JÍZDÁRNĚ. Slavná Česká mše vánoční Jakuba Jana Ryby zazní v neděli odpoledne v Jízdárně v osadě Světce u Tachova. Koncert začíná v 15 hodin a účinkovat budou pěvecký sbor Čerchovan a komorní orchestr Musica Tusta. Pro zájemce bude vypraven autobus, který odjíždí ve 14.30 hodin z autobusového nádraží v Tachově.

PLZEŇ - MĚSTO 

KONCERT V KOSTELE U JEŽÍŠKA. Zítra pokračuje v plzeňském kostele U Ježíška další koncert ze série adventních a vánočních akcí. Od 16 hod. je na programu vystoupení tria JKL, které tvoří Jana Voráčková housle/ zpěv, Kristýna Perausová var-hany/ zpěv a Libor Šítal violoncello/ kytara/ zpěv.

RYBOVA MŠE V NĚMEJCOVÉ ULICI. Kostelem Českobratrské církve evangelické v Němejcově ulici v Plzni se v neděli 18. prosince od 19 hod. ponesou tóny České mše vánoční Jakuba Jana Ryby. Účinkuje smíšený pěvecký sbor Česká píseň a Komorní orchestr se sólisty Andreou Frídovou, Janou Pioreckou, Tomášem Kořínkem a Jiřím Hájkem. Diriguje Jiří Štrunc.

VYCHÁZKA PO ZÁBĚLÉ. Okrašlovací spolek pro Novou Huť a Dýšinu pořádá zítra vycházku po zajímavostech Zábělé. Sraz zájemců je v 9:15 hod. na zastávce plzeňské MHD č. 28 v Bukovci. Zhodnocení akce je naplánováno do restaurace U Soptíka v Plzni Bukovci.

POHÁDKOVÝ VÍKEND V MUZEU STRAŠIDEL. Muzeum strašidel sídlící na plzeňském náměstí Republiky zve každý víkend vždy od 15 hod. na divadelní pohádky. Nejinak tomu bude i zítra, kdy je na programu hra O Karkulákovi v podání Divadla Jitule a Dadule, a v neděli 18. prosince, kdy se hraje Škola pro čertici od Divadla Meluzína.

JIŘÍ SUCHÝ A JITKA MOLAVCOVÁ V BESEDĚ. V neděli v plzeňské Měšťanské besedě od 19 hod. vystupují slavní představitelé Divadla Semafor.

PLZEŇ - SEVER 

NÝŘANY OPĚT ZVOU NA KAVÁRNU PRO STARŠÍ A POKROČILÉ. V neděli 18. prosince se v nýřanském kulturním domě od 16 hod. koná, tak jako každý měsíc, hudební pořad Kavárna pro starší a pokročilé. Tentokrát má ještě přídavel 'vánoční'. Vystoupí zpěvačka Mára, která je známá z TV Šlágr.

ADVENTNÍ KONCERT V KOZOJEDECH. Zítra od 18 hod. v kostele sv. Mikuláše v Kozojedech vystoupí Pražský hradčanský orchestr pod vedením Josefa Kocůrka. Lidé si mohou v obci prohlédnout i kamenný betlém se živými zvířaty, který je umístěn v kamenictví U Bartoloměje.

KOUZELNÁ NEDĚLE V ČIVICKÉM KOSTELE. V neděli 18. prosince od 14 hod. se v kostele v Čivicích koná komponovaný pořad s názvem Kouzelná neděle. Zazpívají Natálie a Adéla Šmausovy spolu se sborem 4 hlasy Plzeň, který pracuje pod vedením V. Šlajse. Promluví páter Martin Sedloň, na varhany zahrají sestry Ulrichovy. Pořad moderuje David Růžička a posluchači si budou moci odnést domů betlémské světlo.

PLZEŇ - JIH 

ROCKOVÝ KOHN V BLOVICÍCH. Zítra zahraje v blovické sokolovně kapela KOHN. Jejich hostem bude staňkovská skupina S.A.P., rockový večer začíná ve 20 hodin.

DOBŘANSKÉ PĚVECKÉ SBORY V KOSTELE. V neděli 18. prosince od 17 hod. se při společném koncertu v dobřanském kostele sv. Mikuláše sejdou sbory, které ve městě působí. Vystoupí dětský pěvecký sbor Hvězdičky při ZŠ Dobřany, Dobřanské bábinky, seskupení P.U.D.U. a hudební skupina farnosti Dobřany.

SPÁLENÉ POŘÍČÍ NABÍZÍ ŘADU AKCÍ. Česká mše vánoční dnes od 17:30 hod. zazní v podání Spálenopoříčského pěveckého sboru v kostele sv. Mikuláše. Před Rybovou mší vystoupí žáci tamní školy. Úplně jiná hudba se však dnes od 20 hod. ponese spálenopoříčskou sokolovnou, kde koncertují rockové kapely Arakain a Dymytry. Zítra se od 18 hod. na zámku ve Spáleném Poříčí koná Vánoční koncert mezzosopranistky Edity Adlerové. A v neděli se od 14 hod. mohou lidé přijít podívat na náměstí živý betlém.

DOMAŽLICKO 

VÁNOČNÍ KONCERT se koná v neděli 18. prosince v obřadní síni městského úřadu v Bělé nad Radbuzou. V adventním vystoupení s názvem Generální zkouška účinkuje Pěvecký sbor Města Bělá nad Radbuzou.Na kytaru zahraje a zazpívá Sláva Pivoňka. Vánočním příběhem překvapí žáci místní ZŠ.

OBLASTNÍ SOUTĚŽ VE ZPĚVU KANÁRŮ se koná v neděli 18. prosince ve Staňkově. Organizuje ji plzeňská organizace Českého svazu chovatelů č.8. Klání je spojeno s výstavou. Akce se koná v klubovně staňkovské radnice. K vidění a slyšení bude 15-17 soutěžních kolekcí (vždy po 4 kanárech), prezentovat je bude čest chovatelů z celých západních Čech. Během dne proběhnou ukázky zpěvu kanárů. Akce proběhne od 8 do 16 hodin.

DIVADELNÍ PREMIÉRA se v sobotu 17. prosince koná v Milavčích. Na programu je premiéra hudební love story Zkouška v podání divadelní party působící pod tamním Spolkem Jiřího Bittnera. Na představení jste zváni od 18 hodin do kulturního domu v Milavčích. Vstupné je dobrovolné.

KLATOVSKO 

KOUPÁNÍ S MUFEM. V sobotu od 14 hodin zve Obec Mochtín ve spolupráci s klubem sportovních otužilců Plzeň na 5. ročník předvánočního koupání s Mufem a možná i s vodníkem v přírodním koupališti na hřišti. Plave se za každého počasí. Doprava z Klatov do Mochtína autobusem z vlakového nádraží ve 13.15, od parku v 13.25 hodin a odjezd zpět do Klatov v 16.20 hodin. Občerstvení zajištěno, pro plavce guláš a pivo zdarma. Koupání na vlastní nebezpečí.

VÁNOCE NA ZÁMKU. Starý czerninský zámek zve v sobotu od 13 do 15 hodin na akci Vánoce na zámku. Návštěvníci uvidí vánoční zvyky a tradice, zdobení perníčků a budou mít možnost pomoci s výrobou ozdob na zámecký stromeček. Od Libora Marka se dozvědí, jak Vánoce slavili naši předci. Připravena bude výstava dobových hraček a betlémů, zazní české vánoční koledy.

VÁNOČNÍ MOŠTOVÁNÍ. Klatovští zahrádkáři a MAS Pošumaví budou v klatovské moštárně od 9 hodin dělat čerstvý mošt na vánoční stůl. Kromě moštování bude možné zakoupit i jablka.

ROKYCANSKO 

BLANAROVIČOVÁ ZPÍVÁ VE SVAŤÁKU. Herečka a zpěvačka Yvetta Blanarovičová bude hostem dnešního benefičního koncertu v Újezdu u Svatého Kříže. Začíná v 16.30 hodin a výtěžek bude určený k opravě církevní stavby.

VOLDUŠŠTÍ POZVALI HOLANOVOU. Obec Volduchy pořádá dnes tradiční vánoční charitativní koncert. Uskuteční se od osmnácti hodin v sále místního kulturního zařízení. Večerem bude provázet Vláďa Slezák a v produkci Rádia Blaník vystoupí Petr Kotvald, Marcela Holanová a také děti ze základní školy.

PRÁZDNÉ LAHVE VYSTOUPÍ NA STŘELNICI. Křest nového alba se uskuteční zítra v restauraci Na Střelnici v Rokycanech. Začátek je ve 20 hodin a těšit se můžete na 7´Znamení, Jardu „Nohavicu" Bouzka, nebo na Maximální Voltage.

VÁNOČNÍ ZPÍVÁNÍ V LITOHLAVECH. Vánoční zpívání u kapličky se uskuteční v neděli v Litohlavech. Chybět nebude mini tržiště a svařák. Začátek je v 16.30 hodin.

Autor: Václava Simeonová

16.12.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Dělnické profese - Strojník energetických zařízení 24 000 Kč

Naším klientem je firma, která se zabývá podnikáním v energetice a teplárenství. Do jejich týmu hledáme vhodné kandidáty na pozici strojník energetických zařízení. Obsluha kotlů III. třídy na zemní plyn a mazut. Obsluha kotle III. třídy na biomasu. Obsluha dalších souvisejících zařízení a provozů (např. turbíny, úpravny vody, palivové hospodářství). Drobné opravy pro zajištění plynulého provozu. Administrativní práce související s denním provozem (např. provozní záznamy). Účast na různých školeních.

Cestovní ruch a hotelnictví - Cestovní ruch a hotelnictví Průvodci, delegáti 90 Kč

Průvodci v kulturních zařízeních Sezónní průvodce/kyně na státním zámku Kynžvart. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 90 kč, mzda max. 105 kč. Volných pracovních míst: 10. Poznámka: Jedná se o dohodu o provedení práce (do 1.11.2018) !!! Místo výkonu práce: Státní zámek Kynžvart, 354 91 Lázně Kynžvart. Výše odměny z DPP: 90,- Kč/hod až 105,- Kč/hod. Vhodné i pro mladistvé. Vhodné i pro absolventy. Náplň práce: průvodcovská činnost zámeckými interiéry, zámeckým muzeem a parkem v českém i cizím jazyce, dohled nad stavem expozice a dodržováním návštěvního řádu, účast na přípravě a realizaci kulturních akcí, drobný provozní úklid. Požadujeme: velmi dobrý mluvený projev, příjemné vystupování a reprezentativní vzhled, aktivní znalost NJ (popř. AJ, RJ), časová flexibilita, spolehlivost, svědomitost, ochota učit se novým věcem, ochota pracovat v kolektivu. Nabízíme: levné ubytování v areálu zámku. Kontakt pro zájemce: telefonicky (volat Po-Pá 8:00-16:00 h) anebo e-mailem.. Pracoviště: Národní památkový ústav -001, 354 91 Lázně Kynžvart. Informace: Štefan Brštiak, +420 773 776 631.

Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 15 500 Kč

Prodavači potravinářského zboží Prodavač/ka. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15500 kč, mzda max. 17000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Místo výkonu práce: Ašská 8, 350 02 Cheb. Vhodné i pro absolventy. Pracovní poměr na dobu neurčitou. Možno i na zkrácený pracovní úvazek. Dvousměnný provoz: ranní směna od 6:00-13:00hod, odpolední směna od 13:00-20:00hod. , Společnost ZIMBO CZECHIA s.r.o. v současnosti provozuje prodejny Novák maso-uzeniny. Hledáme šikovné uchazeče na pozici "prodavač/ka". Nabízíme zaměstnanecké výhody - lázně. Kontakt pro zájemce: telefonicky v pracovní dny od 8:00-18:00hod, e-mailem anebo osobně na adrese provozovny v čase 9:00-13:00hod. Pracoviště: Zimbo czechia s.r.o. -004, Ašská, č.p. 2393, 350 02 Cheb 2. Informace: Uhrová, +420 725 263 697.

Výroba - Výroba Pomocní dělníci ve výrobě 12 200 Kč

Pomocní dělníci ve výrobě Pomocný/á dělník/ce v textilní výrobě. Požadované vzdělání: bez vzdělání. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12200 kč. Volných pracovních míst: 18. Poznámka: Místo výkonu práce: Blanická 74, 350 02 Cheb. Pracovní poměr na dobu neurčitou. Pracovní úvazek 38,75 hod/týdně. Pracovní doba: 6:00-14:00 h, 14:00-22:00 h. Náplň práce: ruční a strojní výroba mikrofázových čisticích prostředků. Kontakt pro zájemce: osobně na adrese pracoviště (Út a Čt 10:30-11:30 h).. Pracoviště: Lamontex a.s. -002, Blanická, č.p. 74, 350 02 Cheb 2. Informace: Lenka Eršeková, +420 354 437 353.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Toxické kaly z ostravských lagun se spalují na Sokolovsku.

Transport s kaly z ropných lagun se zpozdí

Máme pro vás pozvání do divadla.

Divadlo příští čtvrtek naposledy uvede Dva životy pana Perla

Srdíčko, které pomáhá dětem, zájemci koupí i v knihovně

Cheb – Jarní Srdíčkové dny odstartovaly a jedním z míst, kde lidé mohou přispět do sbírky na pomoc vážně nemocným dětem, je chebská knihovna.

Starostové jsou proti spalování kalů v lázeňském kraji

Karlovarský kraj - Zpráva, že se budou toxické kaly z Ostravska spalovat ve Vřesové u Sokolova, nemile překvapila řadu obyvatel kraje. Proti záměru se už postavilo i několik starostů.

Požár na dálnici, noc hrůzy v průsmyku a zmrzlí lyžníci: zhlédněte videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 19. března 2018.

Školu za desítky milionů dostavíme, rozhodlo město

Kraslice – Do dostavby jedné ze svých základních škol se po letech diskusí pustí město Kraslice na Sokolovsku.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT