VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Do Chebu drazí betlémské světlo, do Aše Pavel Dobeš

Chebsko, západní Čechy - Máte chuť někam vyrazit o víkendu? Podívejte se na bohatý kulturní program celých západních Čech. 

16.12.2016
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Jiří Sejkora

CHEBSKO

BETLÉMSKÉ SVĚTLO přivezou skauti také do Chebu. První možnost si ho vyzvednout budou mít zájemci v sobotu od 15.30 do 16 hodin na chebském vlakovém nádraží. Kdo to nestihne, nemusí zoufat. Betlémské světlo bude k dispozici i v neděli, a to od 11 hodin v chebském kostele svatého Mikuláše.

FOLKOVÁ LEGENDA Pavel Dobeš míří do Aše. Zazní písničky Jarmila, Zum-Zum-Zum, Zpátky do trenek, Pražce a mnohé další. Koncert se koná v sobotu od 19 hodin v ašském Kulturním centru LaRitma.

VÁNOCE S MARJÁNKEM si užijí všichni, kdo v neděli v 15 hodin dorazí do mariánskolázeňského anglikánského kostela. Folklorní soubor nachystal slavnostní podívanou. Přijdou bíle oblečené Barborky, na zlobivé děti si posvítí Lucie. Na programu je také pásmo s názvem Cesta k Betlému. Přichází chudý lid a andělé zvěstují radostnou novinu o narození Ježíše Krista. Pastýři se nad tím zamýšlejí a také spěchají k Betlému, kde se všichni setkávají se třemi králi, a zazní nejznámější vánoční sborové koledy. Na závěr Marjánek zazpívá ještě několik chodských koled.

SOKOLOVSKO 

VÁNOČNÍ KONCERT. Pěvecký sbor Střípky připravil vánoční koncert. Konat se bude už v neděli 18. prosince v kostele sv. Petra a Pavla v Rotavě. Zpříjemnit si předvánoční období můžete přijít v 18 hodin, kdy koncert začíná. Vstupné pro návštěvníky je dobrovolné.

SKAUTI PŘIVEZOU BETLÉMSKÉ SVĚTLO. V sobotu dorazí v 15.03 hodin vlak na sokolovské vlakové nádraží skauti s betlémským světlem, odkud si ho jejich kolegové rozeberou do svých měst a obcí a budou dál šířit toto vánoční poselství. Každý kdo chce mít betlémské světlo doma, může přijít též se svou lucernou.

ROHÁČI NA PLUHÁČI A V LOKTI . Známá folková skupina z Lokte na Sokolovsku pokračuje ve své šňůře vánočních koncertů. V pátek zahrají Roháči od 18.30 v koncertním sále ZUŠ v Pluhově domě v Horním Slavkově. V sobotu si je můžete poslechnout v jejich rodném Lokti. Od 18 hodin zazní koledy v jejich podání i tradiční roháčský repertoár v Rytířském sále hradu.

KARLOVARSKO 

UŽIJTE SI ŽIVÝ BETLÉM U KOSTELA sv. Michaela v Nové Roli. Zítřejší program začíná v 16:00 průvodem od úřadu ke kostelu, kde vystoupí děti z MŠ Cestička a sbory Konipásek, Mišpule a Čekanka. Přibližně kolem 16:45 zazpívá ženský sbor Cichorium a poté karlovarská popová zpěvačka Bartscha. Občertsvení a teplé nápoje na místě jsou zajištěny.

POSLEDNÍ ADVENTNÍ NEDĚLI bude rušno, jak jinak, než také před Thermalem na karlovarských vánočních trzích. Od 15:15 se můžete těšit na vystoupení souboru Pískomil se vrací, po němž dojde na koncert Josefa Laufera. Kolem 17:15 zahraje KSO svůj komorní koncert, na který naváže rozsvěcení čtvrté adventní svíce. V 18:30 tu vystoupí Kamil Střihavka.

SLIBY SE MAJ PLNIT O VÁNOCÍCH. Není v historii tuzemské popmusic mnoho propálenějších songů. Jenže, odzívnout Janka Ledeckého s odkazem na vánoční doják, bylo by notným zjednodušením. Přesvědčit se tom můžete během jeho vystoupí v Národním domě v Karlových Varech v neděli 18. prosince od 19:00 hodin.

TACHOVSKO 

DVA VÁNOČNÍ KONCERTY pořádají v pátek a v sobotu hudební tělesa působící při Základní umělecké škole Tachov. V pátek v 18 hodin začíná vánoční koncert Tachovského dětského sboru, při kterém se představí všechny části sboru. V sobotu od 17 hodin se uskuteční vánoční koncert Dechového orchestru mladých. Oba koncerty se konají ve společenském sále areálu Mže v Tachově.

NOID V KLÁŠTEŘE. Charismatický zpěvák Václav Noid Bárta vystoupí na vánočním koncertu, který se koná v pátek v klášterním kostele Nanebevzetí Panny Marie v Kladrubech. Začátek koncertu je v 18 hodin, dobrovolné vstupné půjde na podporu rekonstrukce kláštera.

RYBOVA MŠE V JÍZDÁRNĚ. Slavná Česká mše vánoční Jakuba Jana Ryby zazní v neděli odpoledne v Jízdárně v osadě Světce u Tachova. Koncert začíná v 15 hodin a účinkovat budou pěvecký sbor Čerchovan a komorní orchestr Musica Tusta. Pro zájemce bude vypraven autobus, který odjíždí ve 14.30 hodin z autobusového nádraží v Tachově.

PLZEŇ - MĚSTO 

KONCERT V KOSTELE U JEŽÍŠKA. Zítra pokračuje v plzeňském kostele U Ježíška další koncert ze série adventních a vánočních akcí. Od 16 hod. je na programu vystoupení tria JKL, které tvoří Jana Voráčková housle/ zpěv, Kristýna Perausová var-hany/ zpěv a Libor Šítal violoncello/ kytara/ zpěv.

RYBOVA MŠE V NĚMEJCOVÉ ULICI. Kostelem Českobratrské církve evangelické v Němejcově ulici v Plzni se v neděli 18. prosince od 19 hod. ponesou tóny České mše vánoční Jakuba Jana Ryby. Účinkuje smíšený pěvecký sbor Česká píseň a Komorní orchestr se sólisty Andreou Frídovou, Janou Pioreckou, Tomášem Kořínkem a Jiřím Hájkem. Diriguje Jiří Štrunc.

VYCHÁZKA PO ZÁBĚLÉ. Okrašlovací spolek pro Novou Huť a Dýšinu pořádá zítra vycházku po zajímavostech Zábělé. Sraz zájemců je v 9:15 hod. na zastávce plzeňské MHD č. 28 v Bukovci. Zhodnocení akce je naplánováno do restaurace U Soptíka v Plzni Bukovci.

POHÁDKOVÝ VÍKEND V MUZEU STRAŠIDEL. Muzeum strašidel sídlící na plzeňském náměstí Republiky zve každý víkend vždy od 15 hod. na divadelní pohádky. Nejinak tomu bude i zítra, kdy je na programu hra O Karkulákovi v podání Divadla Jitule a Dadule, a v neděli 18. prosince, kdy se hraje Škola pro čertici od Divadla Meluzína.

JIŘÍ SUCHÝ A JITKA MOLAVCOVÁ V BESEDĚ. V neděli v plzeňské Měšťanské besedě od 19 hod. vystupují slavní představitelé Divadla Semafor.

PLZEŇ - SEVER 

NÝŘANY OPĚT ZVOU NA KAVÁRNU PRO STARŠÍ A POKROČILÉ. V neděli 18. prosince se v nýřanském kulturním domě od 16 hod. koná, tak jako každý měsíc, hudební pořad Kavárna pro starší a pokročilé. Tentokrát má ještě přídavel 'vánoční'. Vystoupí zpěvačka Mára, která je známá z TV Šlágr.

ADVENTNÍ KONCERT V KOZOJEDECH. Zítra od 18 hod. v kostele sv. Mikuláše v Kozojedech vystoupí Pražský hradčanský orchestr pod vedením Josefa Kocůrka. Lidé si mohou v obci prohlédnout i kamenný betlém se živými zvířaty, který je umístěn v kamenictví U Bartoloměje.

KOUZELNÁ NEDĚLE V ČIVICKÉM KOSTELE. V neděli 18. prosince od 14 hod. se v kostele v Čivicích koná komponovaný pořad s názvem Kouzelná neděle. Zazpívají Natálie a Adéla Šmausovy spolu se sborem 4 hlasy Plzeň, který pracuje pod vedením V. Šlajse. Promluví páter Martin Sedloň, na varhany zahrají sestry Ulrichovy. Pořad moderuje David Růžička a posluchači si budou moci odnést domů betlémské světlo.

PLZEŇ - JIH 

ROCKOVÝ KOHN V BLOVICÍCH. Zítra zahraje v blovické sokolovně kapela KOHN. Jejich hostem bude staňkovská skupina S.A.P., rockový večer začíná ve 20 hodin.

DOBŘANSKÉ PĚVECKÉ SBORY V KOSTELE. V neděli 18. prosince od 17 hod. se při společném koncertu v dobřanském kostele sv. Mikuláše sejdou sbory, které ve městě působí. Vystoupí dětský pěvecký sbor Hvězdičky při ZŠ Dobřany, Dobřanské bábinky, seskupení P.U.D.U. a hudební skupina farnosti Dobřany.

SPÁLENÉ POŘÍČÍ NABÍZÍ ŘADU AKCÍ. Česká mše vánoční dnes od 17:30 hod. zazní v podání Spálenopoříčského pěveckého sboru v kostele sv. Mikuláše. Před Rybovou mší vystoupí žáci tamní školy. Úplně jiná hudba se však dnes od 20 hod. ponese spálenopoříčskou sokolovnou, kde koncertují rockové kapely Arakain a Dymytry. Zítra se od 18 hod. na zámku ve Spáleném Poříčí koná Vánoční koncert mezzosopranistky Edity Adlerové. A v neděli se od 14 hod. mohou lidé přijít podívat na náměstí živý betlém.

DOMAŽLICKO 

VÁNOČNÍ KONCERT se koná v neděli 18. prosince v obřadní síni městského úřadu v Bělé nad Radbuzou. V adventním vystoupení s názvem Generální zkouška účinkuje Pěvecký sbor Města Bělá nad Radbuzou.Na kytaru zahraje a zazpívá Sláva Pivoňka. Vánočním příběhem překvapí žáci místní ZŠ.

OBLASTNÍ SOUTĚŽ VE ZPĚVU KANÁRŮ se koná v neděli 18. prosince ve Staňkově. Organizuje ji plzeňská organizace Českého svazu chovatelů č.8. Klání je spojeno s výstavou. Akce se koná v klubovně staňkovské radnice. K vidění a slyšení bude 15-17 soutěžních kolekcí (vždy po 4 kanárech), prezentovat je bude čest chovatelů z celých západních Čech. Během dne proběhnou ukázky zpěvu kanárů. Akce proběhne od 8 do 16 hodin.

DIVADELNÍ PREMIÉRA se v sobotu 17. prosince koná v Milavčích. Na programu je premiéra hudební love story Zkouška v podání divadelní party působící pod tamním Spolkem Jiřího Bittnera. Na představení jste zváni od 18 hodin do kulturního domu v Milavčích. Vstupné je dobrovolné.

KLATOVSKO 

KOUPÁNÍ S MUFEM. V sobotu od 14 hodin zve Obec Mochtín ve spolupráci s klubem sportovních otužilců Plzeň na 5. ročník předvánočního koupání s Mufem a možná i s vodníkem v přírodním koupališti na hřišti. Plave se za každého počasí. Doprava z Klatov do Mochtína autobusem z vlakového nádraží ve 13.15, od parku v 13.25 hodin a odjezd zpět do Klatov v 16.20 hodin. Občerstvení zajištěno, pro plavce guláš a pivo zdarma. Koupání na vlastní nebezpečí.

VÁNOCE NA ZÁMKU. Starý czerninský zámek zve v sobotu od 13 do 15 hodin na akci Vánoce na zámku. Návštěvníci uvidí vánoční zvyky a tradice, zdobení perníčků a budou mít možnost pomoci s výrobou ozdob na zámecký stromeček. Od Libora Marka se dozvědí, jak Vánoce slavili naši předci. Připravena bude výstava dobových hraček a betlémů, zazní české vánoční koledy.

VÁNOČNÍ MOŠTOVÁNÍ. Klatovští zahrádkáři a MAS Pošumaví budou v klatovské moštárně od 9 hodin dělat čerstvý mošt na vánoční stůl. Kromě moštování bude možné zakoupit i jablka.

ROKYCANSKO 

BLANAROVIČOVÁ ZPÍVÁ VE SVAŤÁKU. Herečka a zpěvačka Yvetta Blanarovičová bude hostem dnešního benefičního koncertu v Újezdu u Svatého Kříže. Začíná v 16.30 hodin a výtěžek bude určený k opravě církevní stavby.

VOLDUŠŠTÍ POZVALI HOLANOVOU. Obec Volduchy pořádá dnes tradiční vánoční charitativní koncert. Uskuteční se od osmnácti hodin v sále místního kulturního zařízení. Večerem bude provázet Vláďa Slezák a v produkci Rádia Blaník vystoupí Petr Kotvald, Marcela Holanová a také děti ze základní školy.

PRÁZDNÉ LAHVE VYSTOUPÍ NA STŘELNICI. Křest nového alba se uskuteční zítra v restauraci Na Střelnici v Rokycanech. Začátek je ve 20 hodin a těšit se můžete na 7´Znamení, Jardu „Nohavicu" Bouzka, nebo na Maximální Voltage.

VÁNOČNÍ ZPÍVÁNÍ V LITOHLAVECH. Vánoční zpívání u kapličky se uskuteční v neděli v Litohlavech. Chybět nebude mini tržiště a svařák. Začátek je v 16.30 hodin.

Autor: Václava Simeonová

16.12.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Služby - Služby Ostatní služby 140 Kč

Pracovníci v oblasti osobních služeb jinde neuvedení Lázeňská obsluha. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 140 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Beer Spa Beerland - pivní lázně, Hlavní třída 7, 353 01 Mariánské Lázně. Pracovní poměr na dobu neurčitou. Možno i na dohodu o pracovní činnosti. Možno i na dohodu o provedení práce. Mzdové ohodnocení: 140,- Kč/hod. Pracovní úvazek plný nebo zkrácený (min. 20 hod/týdně). Vhodné i pro absolventy. Vhodné i pro důchodce/kyně. Pracovní doba: Po-Ne 10:00-19:00 h. Požadujeme: praxe v balneo provozu výhodou, znalost AJ/RJ/NJ na komunikativní úrovni výhodou. Nabízíme: hodinová mzda, provize, po 19:00 h placené taxi po Mariánských Lázních. Kontakt pro zájemce: telefonicky (volat denně po 18:00 h).. Pracoviště: Gordon gekko enterprises, s.r.o. -001, Hlavní třída, č.p. 279, 353 01 Mariánské Lázně 1. Informace: Tomáš Fiala, +420 606 539 182.

Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 14 328 Kč

Pracovníci v oblasti prodeje jinde neuvedení Pracovník/ce dodržování rutin. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14328 kč, mzda max. 18850 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Místo výkonu práce: Chebská 870/23, 353 01 Mariánské Lázně. Pracovní poměr na dobu neurčitou. Nástup možný ihned. Vhodné i pro absolventy. Zkrácený úvazek 32,5 hod/týdně. Pracovní doba: nerovnoměrně rozvržená pracovní doba (5:00-22:00 h). Náplň práce: realizovat změny promocí a vystavovat nové produktové řady, dodržovat a kontrolovat pravidla správného vystavování zboží, zodpovědnost za správnost cen u zboží a kontrolu roznosu regálových etiket, kontrolovat stav zásob a zodpovídat za řízení zásob, dodržovat plán parciálních inventur, správnou rotaci zboží, kontrolu záručních lhůt. Nabízíme: stravenky, slevy, za každý odpracovaný rok 1 den dovolené navíc, možnost kariérního postupu, zvláštní prémie. Kontakt pro zájemce: telefonicky anebo e-mailem anebo osobně na adrese pracoviště (na Informacích vyplnit dotazník).. Pracoviště: Tesco stores čr a.s. -005, Chebská, č.p. 870, 353 01 Mariánské Lázně 1. Informace: Michaela Hammová, +420 702 170 792.

Obchod - Obchod Vedoucí prodejny, provozu 21 000 Kč

Vedoucí pracovních týmů v prodejnách Zástupce vedoucí prodejny maso, uzeniny, lahůdky - MARIÁNSKÉ LÁZNĚ. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 21000 kč, mzda max. 24000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Jedná se o řeznictví Procházka (PMU CZ, a. s.), v prostorách Kauflandu ve městě MARIÁNSKÉ LÁZNĚ. , , Pracovní náplň: , • objednávání a příjem zboží pro prodejnu , • nábor prodavaček, jejich hodnocení a motivování , • celkové řízení chodu prodejny , • zodpovědnost za prezentaci zboží, čistotu prodejny a dodržování standardů , , Požadujeme: , • ideálně vyučení v oboru řezník nebo SŠ potravinářské technologie , • praxe v bourání a zpracování masa výhodou , • zkušenost s řízením menšího kolektivu , • znalost práce s PC , , Nabízíme: , • pracovní poměr na dobu neurčitou s pravidelně vyplácenou mzdou , • bonusy za plnění tržeb, zaměstnanecké nákupy, stravenky , • kreativní práci s lidmi , , V případě zájmu svůj životopis zašlete na mzofova@prochazka.cz.. Pracoviště: Pmu cz, a.s., pracoviště mariánské lázně, Chebská, č.p. 713, 353 01 Mariánské Lázně 1. Informace: Michaela Zofová, +420 727 901 088.

Stavebnictví - Stavebnictví Zedník 15 000 Kč

Zedníci (kromě zedníků ohnivzdorného zdiva) Zedníci. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 15000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Místo výkonu práce: Karlovarský kraj (dle zakázek). Pracovní poměr na dobu určitou. Pracovní doba: 7:00-15:30 h. Nabízíme: stravenky. Kontakt pro zájemce: e-mailem (zaslat životopis - poté budou uchazeči přizváni k osobnímu pohovoru); možný je i osobní kontakt na adrese Hviezdoslavovo nám. 534/5, 350 02 Cheb (Po 8:00-10:00 h).. Pracoviště: Stavební společnost varo, s.r.o. -002, 350 02 Cheb 2. Informace: Petra Freibergová, +420 354 529 150,777 574 635.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Zrušení krematoria lidé kritizují a hejtmanství žádá vysvětlení

MĚSTO CHCE sportovní areál AC Start v Tuhnicích získat nazpět.

Zdevastovaná sportoviště město zmodernizuje

FOTOGALERIE: Hrad Seeberg se zas ocitl v obležení

Ostroh – Před 370 lety hrad Seeberg oblehli a poté vypálili švédská vojska polního maršála Hanse Christiana von Königsmarcka. Některé historické události se občas opakují a tak se v sobotu 21. července jeden z mála zachovaných ministeriálních hradů ocitl v obležení znovu.

Příprava závodů jde do finiše

Cheb - V neděli 26. srpna zachvátí historické centrum Chebu opět po roce běžecká horečka.

Zlákaly ji zapomenuté peníze

Lázně Kynžvart - Pokušení podlehla sedmačtyřicetiletá žena. Ta si ponechala peníze, které zapomnětlivý muž nechal v bankomatu.

Sport, muzika, tábory. Khamoro se stará o vyžití mladých z vyloučených lokalit

Chodov – Podchytit jakýmkoli způsobem činnost mladých lidí zejména z vyloučených lokalit se snaží chodovská organizace Khamoro v průběhu celého roku. A samozřejmě i o letních prázdninách, kdy mají děti volného času daleko víc.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT