VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Do Chebu drazí betlémské světlo, do Aše Pavel Dobeš

Chebsko, západní Čechy - Máte chuť někam vyrazit o víkendu? Podívejte se na bohatý kulturní program celých západních Čech. 

16.12.2016
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Jiří Sejkora

CHEBSKO

BETLÉMSKÉ SVĚTLO přivezou skauti také do Chebu. První možnost si ho vyzvednout budou mít zájemci v sobotu od 15.30 do 16 hodin na chebském vlakovém nádraží. Kdo to nestihne, nemusí zoufat. Betlémské světlo bude k dispozici i v neděli, a to od 11 hodin v chebském kostele svatého Mikuláše.

FOLKOVÁ LEGENDA Pavel Dobeš míří do Aše. Zazní písničky Jarmila, Zum-Zum-Zum, Zpátky do trenek, Pražce a mnohé další. Koncert se koná v sobotu od 19 hodin v ašském Kulturním centru LaRitma.

VÁNOCE S MARJÁNKEM si užijí všichni, kdo v neděli v 15 hodin dorazí do mariánskolázeňského anglikánského kostela. Folklorní soubor nachystal slavnostní podívanou. Přijdou bíle oblečené Barborky, na zlobivé děti si posvítí Lucie. Na programu je také pásmo s názvem Cesta k Betlému. Přichází chudý lid a andělé zvěstují radostnou novinu o narození Ježíše Krista. Pastýři se nad tím zamýšlejí a také spěchají k Betlému, kde se všichni setkávají se třemi králi, a zazní nejznámější vánoční sborové koledy. Na závěr Marjánek zazpívá ještě několik chodských koled.

SOKOLOVSKO 

VÁNOČNÍ KONCERT. Pěvecký sbor Střípky připravil vánoční koncert. Konat se bude už v neděli 18. prosince v kostele sv. Petra a Pavla v Rotavě. Zpříjemnit si předvánoční období můžete přijít v 18 hodin, kdy koncert začíná. Vstupné pro návštěvníky je dobrovolné.

SKAUTI PŘIVEZOU BETLÉMSKÉ SVĚTLO. V sobotu dorazí v 15.03 hodin vlak na sokolovské vlakové nádraží skauti s betlémským světlem, odkud si ho jejich kolegové rozeberou do svých měst a obcí a budou dál šířit toto vánoční poselství. Každý kdo chce mít betlémské světlo doma, může přijít též se svou lucernou.

ROHÁČI NA PLUHÁČI A V LOKTI . Známá folková skupina z Lokte na Sokolovsku pokračuje ve své šňůře vánočních koncertů. V pátek zahrají Roháči od 18.30 v koncertním sále ZUŠ v Pluhově domě v Horním Slavkově. V sobotu si je můžete poslechnout v jejich rodném Lokti. Od 18 hodin zazní koledy v jejich podání i tradiční roháčský repertoár v Rytířském sále hradu.

KARLOVARSKO 

UŽIJTE SI ŽIVÝ BETLÉM U KOSTELA sv. Michaela v Nové Roli. Zítřejší program začíná v 16:00 průvodem od úřadu ke kostelu, kde vystoupí děti z MŠ Cestička a sbory Konipásek, Mišpule a Čekanka. Přibližně kolem 16:45 zazpívá ženský sbor Cichorium a poté karlovarská popová zpěvačka Bartscha. Občertsvení a teplé nápoje na místě jsou zajištěny.

POSLEDNÍ ADVENTNÍ NEDĚLI bude rušno, jak jinak, než také před Thermalem na karlovarských vánočních trzích. Od 15:15 se můžete těšit na vystoupení souboru Pískomil se vrací, po němž dojde na koncert Josefa Laufera. Kolem 17:15 zahraje KSO svůj komorní koncert, na který naváže rozsvěcení čtvrté adventní svíce. V 18:30 tu vystoupí Kamil Střihavka.

SLIBY SE MAJ PLNIT O VÁNOCÍCH. Není v historii tuzemské popmusic mnoho propálenějších songů. Jenže, odzívnout Janka Ledeckého s odkazem na vánoční doják, bylo by notným zjednodušením. Přesvědčit se tom můžete během jeho vystoupí v Národním domě v Karlových Varech v neděli 18. prosince od 19:00 hodin.

TACHOVSKO 

DVA VÁNOČNÍ KONCERTY pořádají v pátek a v sobotu hudební tělesa působící při Základní umělecké škole Tachov. V pátek v 18 hodin začíná vánoční koncert Tachovského dětského sboru, při kterém se představí všechny části sboru. V sobotu od 17 hodin se uskuteční vánoční koncert Dechového orchestru mladých. Oba koncerty se konají ve společenském sále areálu Mže v Tachově.

NOID V KLÁŠTEŘE. Charismatický zpěvák Václav Noid Bárta vystoupí na vánočním koncertu, který se koná v pátek v klášterním kostele Nanebevzetí Panny Marie v Kladrubech. Začátek koncertu je v 18 hodin, dobrovolné vstupné půjde na podporu rekonstrukce kláštera.

RYBOVA MŠE V JÍZDÁRNĚ. Slavná Česká mše vánoční Jakuba Jana Ryby zazní v neděli odpoledne v Jízdárně v osadě Světce u Tachova. Koncert začíná v 15 hodin a účinkovat budou pěvecký sbor Čerchovan a komorní orchestr Musica Tusta. Pro zájemce bude vypraven autobus, který odjíždí ve 14.30 hodin z autobusového nádraží v Tachově.

PLZEŇ - MĚSTO 

KONCERT V KOSTELE U JEŽÍŠKA. Zítra pokračuje v plzeňském kostele U Ježíška další koncert ze série adventních a vánočních akcí. Od 16 hod. je na programu vystoupení tria JKL, které tvoří Jana Voráčková housle/ zpěv, Kristýna Perausová var-hany/ zpěv a Libor Šítal violoncello/ kytara/ zpěv.

RYBOVA MŠE V NĚMEJCOVÉ ULICI. Kostelem Českobratrské církve evangelické v Němejcově ulici v Plzni se v neděli 18. prosince od 19 hod. ponesou tóny České mše vánoční Jakuba Jana Ryby. Účinkuje smíšený pěvecký sbor Česká píseň a Komorní orchestr se sólisty Andreou Frídovou, Janou Pioreckou, Tomášem Kořínkem a Jiřím Hájkem. Diriguje Jiří Štrunc.

VYCHÁZKA PO ZÁBĚLÉ. Okrašlovací spolek pro Novou Huť a Dýšinu pořádá zítra vycházku po zajímavostech Zábělé. Sraz zájemců je v 9:15 hod. na zastávce plzeňské MHD č. 28 v Bukovci. Zhodnocení akce je naplánováno do restaurace U Soptíka v Plzni Bukovci.

POHÁDKOVÝ VÍKEND V MUZEU STRAŠIDEL. Muzeum strašidel sídlící na plzeňském náměstí Republiky zve každý víkend vždy od 15 hod. na divadelní pohádky. Nejinak tomu bude i zítra, kdy je na programu hra O Karkulákovi v podání Divadla Jitule a Dadule, a v neděli 18. prosince, kdy se hraje Škola pro čertici od Divadla Meluzína.

JIŘÍ SUCHÝ A JITKA MOLAVCOVÁ V BESEDĚ. V neděli v plzeňské Měšťanské besedě od 19 hod. vystupují slavní představitelé Divadla Semafor.

PLZEŇ - SEVER 

NÝŘANY OPĚT ZVOU NA KAVÁRNU PRO STARŠÍ A POKROČILÉ. V neděli 18. prosince se v nýřanském kulturním domě od 16 hod. koná, tak jako každý měsíc, hudební pořad Kavárna pro starší a pokročilé. Tentokrát má ještě přídavel 'vánoční'. Vystoupí zpěvačka Mára, která je známá z TV Šlágr.

ADVENTNÍ KONCERT V KOZOJEDECH. Zítra od 18 hod. v kostele sv. Mikuláše v Kozojedech vystoupí Pražský hradčanský orchestr pod vedením Josefa Kocůrka. Lidé si mohou v obci prohlédnout i kamenný betlém se živými zvířaty, který je umístěn v kamenictví U Bartoloměje.

KOUZELNÁ NEDĚLE V ČIVICKÉM KOSTELE. V neděli 18. prosince od 14 hod. se v kostele v Čivicích koná komponovaný pořad s názvem Kouzelná neděle. Zazpívají Natálie a Adéla Šmausovy spolu se sborem 4 hlasy Plzeň, který pracuje pod vedením V. Šlajse. Promluví páter Martin Sedloň, na varhany zahrají sestry Ulrichovy. Pořad moderuje David Růžička a posluchači si budou moci odnést domů betlémské světlo.

PLZEŇ - JIH 

ROCKOVÝ KOHN V BLOVICÍCH. Zítra zahraje v blovické sokolovně kapela KOHN. Jejich hostem bude staňkovská skupina S.A.P., rockový večer začíná ve 20 hodin.

DOBŘANSKÉ PĚVECKÉ SBORY V KOSTELE. V neděli 18. prosince od 17 hod. se při společném koncertu v dobřanském kostele sv. Mikuláše sejdou sbory, které ve městě působí. Vystoupí dětský pěvecký sbor Hvězdičky při ZŠ Dobřany, Dobřanské bábinky, seskupení P.U.D.U. a hudební skupina farnosti Dobřany.

SPÁLENÉ POŘÍČÍ NABÍZÍ ŘADU AKCÍ. Česká mše vánoční dnes od 17:30 hod. zazní v podání Spálenopoříčského pěveckého sboru v kostele sv. Mikuláše. Před Rybovou mší vystoupí žáci tamní školy. Úplně jiná hudba se však dnes od 20 hod. ponese spálenopoříčskou sokolovnou, kde koncertují rockové kapely Arakain a Dymytry. Zítra se od 18 hod. na zámku ve Spáleném Poříčí koná Vánoční koncert mezzosopranistky Edity Adlerové. A v neděli se od 14 hod. mohou lidé přijít podívat na náměstí živý betlém.

DOMAŽLICKO 

VÁNOČNÍ KONCERT se koná v neděli 18. prosince v obřadní síni městského úřadu v Bělé nad Radbuzou. V adventním vystoupení s názvem Generální zkouška účinkuje Pěvecký sbor Města Bělá nad Radbuzou.Na kytaru zahraje a zazpívá Sláva Pivoňka. Vánočním příběhem překvapí žáci místní ZŠ.

OBLASTNÍ SOUTĚŽ VE ZPĚVU KANÁRŮ se koná v neděli 18. prosince ve Staňkově. Organizuje ji plzeňská organizace Českého svazu chovatelů č.8. Klání je spojeno s výstavou. Akce se koná v klubovně staňkovské radnice. K vidění a slyšení bude 15-17 soutěžních kolekcí (vždy po 4 kanárech), prezentovat je bude čest chovatelů z celých západních Čech. Během dne proběhnou ukázky zpěvu kanárů. Akce proběhne od 8 do 16 hodin.

DIVADELNÍ PREMIÉRA se v sobotu 17. prosince koná v Milavčích. Na programu je premiéra hudební love story Zkouška v podání divadelní party působící pod tamním Spolkem Jiřího Bittnera. Na představení jste zváni od 18 hodin do kulturního domu v Milavčích. Vstupné je dobrovolné.

KLATOVSKO 

KOUPÁNÍ S MUFEM. V sobotu od 14 hodin zve Obec Mochtín ve spolupráci s klubem sportovních otužilců Plzeň na 5. ročník předvánočního koupání s Mufem a možná i s vodníkem v přírodním koupališti na hřišti. Plave se za každého počasí. Doprava z Klatov do Mochtína autobusem z vlakového nádraží ve 13.15, od parku v 13.25 hodin a odjezd zpět do Klatov v 16.20 hodin. Občerstvení zajištěno, pro plavce guláš a pivo zdarma. Koupání na vlastní nebezpečí.

VÁNOCE NA ZÁMKU. Starý czerninský zámek zve v sobotu od 13 do 15 hodin na akci Vánoce na zámku. Návštěvníci uvidí vánoční zvyky a tradice, zdobení perníčků a budou mít možnost pomoci s výrobou ozdob na zámecký stromeček. Od Libora Marka se dozvědí, jak Vánoce slavili naši předci. Připravena bude výstava dobových hraček a betlémů, zazní české vánoční koledy.

VÁNOČNÍ MOŠTOVÁNÍ. Klatovští zahrádkáři a MAS Pošumaví budou v klatovské moštárně od 9 hodin dělat čerstvý mošt na vánoční stůl. Kromě moštování bude možné zakoupit i jablka.

ROKYCANSKO 

BLANAROVIČOVÁ ZPÍVÁ VE SVAŤÁKU. Herečka a zpěvačka Yvetta Blanarovičová bude hostem dnešního benefičního koncertu v Újezdu u Svatého Kříže. Začíná v 16.30 hodin a výtěžek bude určený k opravě církevní stavby.

VOLDUŠŠTÍ POZVALI HOLANOVOU. Obec Volduchy pořádá dnes tradiční vánoční charitativní koncert. Uskuteční se od osmnácti hodin v sále místního kulturního zařízení. Večerem bude provázet Vláďa Slezák a v produkci Rádia Blaník vystoupí Petr Kotvald, Marcela Holanová a také děti ze základní školy.

PRÁZDNÉ LAHVE VYSTOUPÍ NA STŘELNICI. Křest nového alba se uskuteční zítra v restauraci Na Střelnici v Rokycanech. Začátek je ve 20 hodin a těšit se můžete na 7´Znamení, Jardu „Nohavicu" Bouzka, nebo na Maximální Voltage.

VÁNOČNÍ ZPÍVÁNÍ V LITOHLAVECH. Vánoční zpívání u kapličky se uskuteční v neděli v Litohlavech. Chybět nebude mini tržiště a svařák. Začátek je v 16.30 hodin.

Autor: Václava Simeonová

16.12.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Meteorologové varují: Řidiči a chodci, pozor na náledí!

Slavnostním poklepáním na základní kámen začala v Krušovicích výstavba dvou úseků dálnice D6. A to symbolicky 12. 12. ve 12.12 hodin. Jde o úseky mezi Novým Strašecím a Řevničovem a řevničovský obchvat.

Konečně začala výstavba dalších úseků dálnice D6

Muži zákona pátrají po „obchodnících“ s bezpečnostními dveřmi

Mariánské Lázně - Slibovali bezpečnostní dveře, nechali si za ně zaplatit, ale namontovali obyčejné. To je ve zkratce případ, kterým se v současné době zabývají mariánskolázeňští policisté.

FOTO: Miminka z Karlovarského kraje

Karlovarský kraj - Deník představuje nově narozené děti.

Středoškoláci v Karlovarském kraji zvolili prezidentem Jiřího Drahoše

Karlovarský kraj - Středoškoláci, kteří se v Karlovarském kraji zúčastnili Studentských prezidentských voleb, si za prezidenta České republiky vybrali Jiřího Drahoše.

Mariánské Lázně o víkendu zažijí ČajoKrásné Vánoce

Mariánské Lázně – Už podruhé si mohou obyvatelé a návštěvníci Mariánských Lázní užít nevšední akci plnou výborných dobrot bez masa, výborných čajů, ale i doprovodného programu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT