VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Do Chebu drazí betlémské světlo, do Aše Pavel Dobeš

Chebsko, západní Čechy - Máte chuť někam vyrazit o víkendu? Podívejte se na bohatý kulturní program celých západních Čech. 

16.12.2016
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Jiří Sejkora

CHEBSKO

BETLÉMSKÉ SVĚTLO přivezou skauti také do Chebu. První možnost si ho vyzvednout budou mít zájemci v sobotu od 15.30 do 16 hodin na chebském vlakovém nádraží. Kdo to nestihne, nemusí zoufat. Betlémské světlo bude k dispozici i v neděli, a to od 11 hodin v chebském kostele svatého Mikuláše.

FOLKOVÁ LEGENDA Pavel Dobeš míří do Aše. Zazní písničky Jarmila, Zum-Zum-Zum, Zpátky do trenek, Pražce a mnohé další. Koncert se koná v sobotu od 19 hodin v ašském Kulturním centru LaRitma.

VÁNOCE S MARJÁNKEM si užijí všichni, kdo v neděli v 15 hodin dorazí do mariánskolázeňského anglikánského kostela. Folklorní soubor nachystal slavnostní podívanou. Přijdou bíle oblečené Barborky, na zlobivé děti si posvítí Lucie. Na programu je také pásmo s názvem Cesta k Betlému. Přichází chudý lid a andělé zvěstují radostnou novinu o narození Ježíše Krista. Pastýři se nad tím zamýšlejí a také spěchají k Betlému, kde se všichni setkávají se třemi králi, a zazní nejznámější vánoční sborové koledy. Na závěr Marjánek zazpívá ještě několik chodských koled.

SOKOLOVSKO 

VÁNOČNÍ KONCERT. Pěvecký sbor Střípky připravil vánoční koncert. Konat se bude už v neděli 18. prosince v kostele sv. Petra a Pavla v Rotavě. Zpříjemnit si předvánoční období můžete přijít v 18 hodin, kdy koncert začíná. Vstupné pro návštěvníky je dobrovolné.

SKAUTI PŘIVEZOU BETLÉMSKÉ SVĚTLO. V sobotu dorazí v 15.03 hodin vlak na sokolovské vlakové nádraží skauti s betlémským světlem, odkud si ho jejich kolegové rozeberou do svých měst a obcí a budou dál šířit toto vánoční poselství. Každý kdo chce mít betlémské světlo doma, může přijít též se svou lucernou.

ROHÁČI NA PLUHÁČI A V LOKTI . Známá folková skupina z Lokte na Sokolovsku pokračuje ve své šňůře vánočních koncertů. V pátek zahrají Roháči od 18.30 v koncertním sále ZUŠ v Pluhově domě v Horním Slavkově. V sobotu si je můžete poslechnout v jejich rodném Lokti. Od 18 hodin zazní koledy v jejich podání i tradiční roháčský repertoár v Rytířském sále hradu.

KARLOVARSKO 

UŽIJTE SI ŽIVÝ BETLÉM U KOSTELA sv. Michaela v Nové Roli. Zítřejší program začíná v 16:00 průvodem od úřadu ke kostelu, kde vystoupí děti z MŠ Cestička a sbory Konipásek, Mišpule a Čekanka. Přibližně kolem 16:45 zazpívá ženský sbor Cichorium a poté karlovarská popová zpěvačka Bartscha. Občertsvení a teplé nápoje na místě jsou zajištěny.

POSLEDNÍ ADVENTNÍ NEDĚLI bude rušno, jak jinak, než také před Thermalem na karlovarských vánočních trzích. Od 15:15 se můžete těšit na vystoupení souboru Pískomil se vrací, po němž dojde na koncert Josefa Laufera. Kolem 17:15 zahraje KSO svůj komorní koncert, na který naváže rozsvěcení čtvrté adventní svíce. V 18:30 tu vystoupí Kamil Střihavka.

SLIBY SE MAJ PLNIT O VÁNOCÍCH. Není v historii tuzemské popmusic mnoho propálenějších songů. Jenže, odzívnout Janka Ledeckého s odkazem na vánoční doják, bylo by notným zjednodušením. Přesvědčit se tom můžete během jeho vystoupí v Národním domě v Karlových Varech v neděli 18. prosince od 19:00 hodin.

TACHOVSKO 

DVA VÁNOČNÍ KONCERTY pořádají v pátek a v sobotu hudební tělesa působící při Základní umělecké škole Tachov. V pátek v 18 hodin začíná vánoční koncert Tachovského dětského sboru, při kterém se představí všechny části sboru. V sobotu od 17 hodin se uskuteční vánoční koncert Dechového orchestru mladých. Oba koncerty se konají ve společenském sále areálu Mže v Tachově.

NOID V KLÁŠTEŘE. Charismatický zpěvák Václav Noid Bárta vystoupí na vánočním koncertu, který se koná v pátek v klášterním kostele Nanebevzetí Panny Marie v Kladrubech. Začátek koncertu je v 18 hodin, dobrovolné vstupné půjde na podporu rekonstrukce kláštera.

RYBOVA MŠE V JÍZDÁRNĚ. Slavná Česká mše vánoční Jakuba Jana Ryby zazní v neděli odpoledne v Jízdárně v osadě Světce u Tachova. Koncert začíná v 15 hodin a účinkovat budou pěvecký sbor Čerchovan a komorní orchestr Musica Tusta. Pro zájemce bude vypraven autobus, který odjíždí ve 14.30 hodin z autobusového nádraží v Tachově.

PLZEŇ - MĚSTO 

KONCERT V KOSTELE U JEŽÍŠKA. Zítra pokračuje v plzeňském kostele U Ježíška další koncert ze série adventních a vánočních akcí. Od 16 hod. je na programu vystoupení tria JKL, které tvoří Jana Voráčková housle/ zpěv, Kristýna Perausová var-hany/ zpěv a Libor Šítal violoncello/ kytara/ zpěv.

RYBOVA MŠE V NĚMEJCOVÉ ULICI. Kostelem Českobratrské církve evangelické v Němejcově ulici v Plzni se v neděli 18. prosince od 19 hod. ponesou tóny České mše vánoční Jakuba Jana Ryby. Účinkuje smíšený pěvecký sbor Česká píseň a Komorní orchestr se sólisty Andreou Frídovou, Janou Pioreckou, Tomášem Kořínkem a Jiřím Hájkem. Diriguje Jiří Štrunc.

VYCHÁZKA PO ZÁBĚLÉ. Okrašlovací spolek pro Novou Huť a Dýšinu pořádá zítra vycházku po zajímavostech Zábělé. Sraz zájemců je v 9:15 hod. na zastávce plzeňské MHD č. 28 v Bukovci. Zhodnocení akce je naplánováno do restaurace U Soptíka v Plzni Bukovci.

POHÁDKOVÝ VÍKEND V MUZEU STRAŠIDEL. Muzeum strašidel sídlící na plzeňském náměstí Republiky zve každý víkend vždy od 15 hod. na divadelní pohádky. Nejinak tomu bude i zítra, kdy je na programu hra O Karkulákovi v podání Divadla Jitule a Dadule, a v neděli 18. prosince, kdy se hraje Škola pro čertici od Divadla Meluzína.

JIŘÍ SUCHÝ A JITKA MOLAVCOVÁ V BESEDĚ. V neděli v plzeňské Měšťanské besedě od 19 hod. vystupují slavní představitelé Divadla Semafor.

PLZEŇ - SEVER 

NÝŘANY OPĚT ZVOU NA KAVÁRNU PRO STARŠÍ A POKROČILÉ. V neděli 18. prosince se v nýřanském kulturním domě od 16 hod. koná, tak jako každý měsíc, hudební pořad Kavárna pro starší a pokročilé. Tentokrát má ještě přídavel 'vánoční'. Vystoupí zpěvačka Mára, která je známá z TV Šlágr.

ADVENTNÍ KONCERT V KOZOJEDECH. Zítra od 18 hod. v kostele sv. Mikuláše v Kozojedech vystoupí Pražský hradčanský orchestr pod vedením Josefa Kocůrka. Lidé si mohou v obci prohlédnout i kamenný betlém se živými zvířaty, který je umístěn v kamenictví U Bartoloměje.

KOUZELNÁ NEDĚLE V ČIVICKÉM KOSTELE. V neděli 18. prosince od 14 hod. se v kostele v Čivicích koná komponovaný pořad s názvem Kouzelná neděle. Zazpívají Natálie a Adéla Šmausovy spolu se sborem 4 hlasy Plzeň, který pracuje pod vedením V. Šlajse. Promluví páter Martin Sedloň, na varhany zahrají sestry Ulrichovy. Pořad moderuje David Růžička a posluchači si budou moci odnést domů betlémské světlo.

PLZEŇ - JIH 

ROCKOVÝ KOHN V BLOVICÍCH. Zítra zahraje v blovické sokolovně kapela KOHN. Jejich hostem bude staňkovská skupina S.A.P., rockový večer začíná ve 20 hodin.

DOBŘANSKÉ PĚVECKÉ SBORY V KOSTELE. V neděli 18. prosince od 17 hod. se při společném koncertu v dobřanském kostele sv. Mikuláše sejdou sbory, které ve městě působí. Vystoupí dětský pěvecký sbor Hvězdičky při ZŠ Dobřany, Dobřanské bábinky, seskupení P.U.D.U. a hudební skupina farnosti Dobřany.

SPÁLENÉ POŘÍČÍ NABÍZÍ ŘADU AKCÍ. Česká mše vánoční dnes od 17:30 hod. zazní v podání Spálenopoříčského pěveckého sboru v kostele sv. Mikuláše. Před Rybovou mší vystoupí žáci tamní školy. Úplně jiná hudba se však dnes od 20 hod. ponese spálenopoříčskou sokolovnou, kde koncertují rockové kapely Arakain a Dymytry. Zítra se od 18 hod. na zámku ve Spáleném Poříčí koná Vánoční koncert mezzosopranistky Edity Adlerové. A v neděli se od 14 hod. mohou lidé přijít podívat na náměstí živý betlém.

DOMAŽLICKO 

VÁNOČNÍ KONCERT se koná v neděli 18. prosince v obřadní síni městského úřadu v Bělé nad Radbuzou. V adventním vystoupení s názvem Generální zkouška účinkuje Pěvecký sbor Města Bělá nad Radbuzou.Na kytaru zahraje a zazpívá Sláva Pivoňka. Vánočním příběhem překvapí žáci místní ZŠ.

OBLASTNÍ SOUTĚŽ VE ZPĚVU KANÁRŮ se koná v neděli 18. prosince ve Staňkově. Organizuje ji plzeňská organizace Českého svazu chovatelů č.8. Klání je spojeno s výstavou. Akce se koná v klubovně staňkovské radnice. K vidění a slyšení bude 15-17 soutěžních kolekcí (vždy po 4 kanárech), prezentovat je bude čest chovatelů z celých západních Čech. Během dne proběhnou ukázky zpěvu kanárů. Akce proběhne od 8 do 16 hodin.

DIVADELNÍ PREMIÉRA se v sobotu 17. prosince koná v Milavčích. Na programu je premiéra hudební love story Zkouška v podání divadelní party působící pod tamním Spolkem Jiřího Bittnera. Na představení jste zváni od 18 hodin do kulturního domu v Milavčích. Vstupné je dobrovolné.

KLATOVSKO 

KOUPÁNÍ S MUFEM. V sobotu od 14 hodin zve Obec Mochtín ve spolupráci s klubem sportovních otužilců Plzeň na 5. ročník předvánočního koupání s Mufem a možná i s vodníkem v přírodním koupališti na hřišti. Plave se za každého počasí. Doprava z Klatov do Mochtína autobusem z vlakového nádraží ve 13.15, od parku v 13.25 hodin a odjezd zpět do Klatov v 16.20 hodin. Občerstvení zajištěno, pro plavce guláš a pivo zdarma. Koupání na vlastní nebezpečí.

VÁNOCE NA ZÁMKU. Starý czerninský zámek zve v sobotu od 13 do 15 hodin na akci Vánoce na zámku. Návštěvníci uvidí vánoční zvyky a tradice, zdobení perníčků a budou mít možnost pomoci s výrobou ozdob na zámecký stromeček. Od Libora Marka se dozvědí, jak Vánoce slavili naši předci. Připravena bude výstava dobových hraček a betlémů, zazní české vánoční koledy.

VÁNOČNÍ MOŠTOVÁNÍ. Klatovští zahrádkáři a MAS Pošumaví budou v klatovské moštárně od 9 hodin dělat čerstvý mošt na vánoční stůl. Kromě moštování bude možné zakoupit i jablka.

ROKYCANSKO 

BLANAROVIČOVÁ ZPÍVÁ VE SVAŤÁKU. Herečka a zpěvačka Yvetta Blanarovičová bude hostem dnešního benefičního koncertu v Újezdu u Svatého Kříže. Začíná v 16.30 hodin a výtěžek bude určený k opravě církevní stavby.

VOLDUŠŠTÍ POZVALI HOLANOVOU. Obec Volduchy pořádá dnes tradiční vánoční charitativní koncert. Uskuteční se od osmnácti hodin v sále místního kulturního zařízení. Večerem bude provázet Vláďa Slezák a v produkci Rádia Blaník vystoupí Petr Kotvald, Marcela Holanová a také děti ze základní školy.

PRÁZDNÉ LAHVE VYSTOUPÍ NA STŘELNICI. Křest nového alba se uskuteční zítra v restauraci Na Střelnici v Rokycanech. Začátek je ve 20 hodin a těšit se můžete na 7´Znamení, Jardu „Nohavicu" Bouzka, nebo na Maximální Voltage.

VÁNOČNÍ ZPÍVÁNÍ V LITOHLAVECH. Vánoční zpívání u kapličky se uskuteční v neděli v Litohlavech. Chybět nebude mini tržiště a svařák. Začátek je v 16.30 hodin.

Autor: Václava Simeonová

16.12.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Zima může začít. Města nezaskočí!

O nevšední prohlídku byl zájem.
6

O nevšední prohlídku byl zájem

Modelky ne, vojáci ano

Karlovy Vary – Příliš mnoho gymnázií v kraji, které musíme redukovat. To jasně zaznělo na jednání krajského zastupitelstva.

Na zajateckém hřbitově v Podhradu si připomněli konec I. světové války

Cheb – Předjubilejní 99. výročí konce I. světové války si na bývalý zajatecký hřbitov vojínů přišli připomenout duchovní pravoslavné církve se svými věřícími, představitelé města Chebu, zástupci konzulátu Ruské federace a Svazu bojovníků za svobodu. Tuto pietní akci již potřetí pořádala Pravoslavná církevní obec ve Františkových Lázních.

AKTUALIZOVÁNO

Spolujezdec hodil pod zasahující vůz hasičů skleněnou láhev

Sokolov - Agresora zachytila kamera. Hasiči hovoří o nepochopitelném projevu agrese. Případem se nyní zabývá policie.  

Jak vybavit malý dětský pokoj?

Bydlíte v malém panelákovém 3+1, máte dvě děti a nevíte, jak je obě vměstnat do malého dětského pokoje? I na malém prostoru se dají dělat zázraky, jen je potřeba při zařizování dětského pokoje trochu přemýšlet!

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT