Fotografie z 16. ročníku fotografického workshopu pod vedením slovenského fotografa Roberta Vana jsou k vidění v chebské Galerii 4. Fotografie aktů a portrétů si prohlédnou lidé až do konce ledna. První výstava 27. sezóny se setkala s velkým zájmem návštěvníků.

„Fotografická dílna portrétu a aktu s mezinárodní účastí vznikla v roce 1996 jako pokračování projektu Fotodiagonála, který Galerie 4 organizovala společně s anglickými, italskými a německými fotografy,“ uvedl ředitel Galerie 4 Zbyněk Illek.

KontAKTfoto je určeno posluchačům uměleckých škol, profesionálním fotografům a vyspělým amatérům, kteří mají možnost pracovat pod vedením předních českých fotografů, zabývajících se figurální tvorbou.

„Tento workshop mi připomíná mé mládí, kdy jsem také chodil na podobné akce,“ řekl fotograf Robert Vano. „V té době by mě nikdy nenapadlo, že povedu workshop. Mám stále ještě pocit, že o fotce nic nevím a že se pořád ještě učím,“ doplnil Robert Vano.

Návštěvníky expozice nadchla. „Výstava se mi velmi líbí. Zaujalo mne tu hned několik fotografií. Jsem tu dneska poprvé a i tak musím říct, že výsledek předčil mé očekávání,“ řekla Věra Jelínková z Chebu.