U telefonu Jiří Richter, ředitel hotelu Krakonoš v Mariánských Lázních:

Mariánskolázeňský hotel Krakonoš připravuje různé zajímavé akce. Která je ta další?

Za necelých 14 dní, 24. září, se od 10 hodin uskuteční IV. Svatováclavské setkání lidí dobré vůle. Mezi letošní novinky patří třeba promítání velkofilmu Svatý Václav z roku 1929 v hlavní roli se Zdeňkem Štěpánkem, který uvidí návštěvníci v prostorách hotelu v den slavností hned čtyřikrát – v 10, 12, 14 a 16 hodin. Velkofilm je správné slovo. Stál totiž přes tři miliony korun, což byla na tu dobu opravdu vysoká částka.

Další novinkou bude zinscenovaná scéna, která popíše zavraždění Svatého Václava, která se odehraje po 14. hodině u našeho Betléma.
Letošní změnou bude i uzavření celého vrchu Krakonoš pro osobní vozidla. Návštěvníci se k nám dostanou MHD, která bude v den akce posílená, nepřetržitě bude jezdit kabinová lanovka, možností bude také motorový vláček, který v lázních jezdí.

Nachystaný program je také letos bohatý. Například v Boheminium parku bude připravené dětské divadélko, za hotelem Krakonoš zase hosté najdou stánkové městečko, kde opět nebude nouze o ukázky zručnosti řemeslníků různých profesí. Mimo to se hosté mohou těšit na keltskou vesničku, ukázky šermířských soubojů, a mnoho dalšího.

Také letos celé setkání ukončí velký koncert, který začne v 16.30 hodin. Tentokrát vystoupí Beatles Revival (o vstupenky můžete už v týdnu soutěžit).