Operace Dunaj, Ďáblova lest nebo Kriminálka Anděl – tam všude jste se již mohli setkat s mladým umělcem Vojtěchem Dykem. Tentokrát se vám však představí v poněkud jiné roli, a to jako zpěvák kapely Nightwork. Na jejím koncertu v Mariánských Lázních, který se koná v sobotu v Clubu Na Rampě, se můžete těšit na známé osobnosti české filmově-hudební scény a na jejich neopakovatelný projev.

Formace Nightwork se proslavila především originální a vtipnou show. Během svých koncertů předvádí nejrozmanitější masky, převleky a herecké výstupy. Tímto svým projevem si dokáže získat jak publikum klubu Roxy, tak i Státní opery v Praze.

„Na tento večírek se těším už dlouho. Nightwork jsou mladá a svérázná kapela, to mě baví a lidi taky,“ říká Roman Juřica, pořadatel koncertu.

Poslední zajímavou novinkou, která vypovídá nejen o humornosti tvorby Nightwork, ale i o jejich jazykové zdatnosti, je klip s názvem Globální oteplování – Já jsem gay!, nazpívaný v češtině, angličtině, němčině a francouzštině. Všichni členové kapely jsou studenty či absolventy předních českých uměleckých škol.

Vojtěch Dyk na postu zpěváka, kterého znáte z televizních seriálů jako Letiště nebo Velmi křehké vztahy, momentálně studuje na DAMU a účinkuje v muzikálu Obraz Doriana Graye nebo ve Stavovském divadle ve hře Duše-Krajina Širá. Jakub Prachař, známý díky seriálu Ulice nebo Bazén, který je rovněž studentem DAMU, předvede v Clubu Na Rampě své vlohy jako kytarista. Na klávesy zahraje dablér Jan Maxián, jehož hlas jste mohli slyšet například ve filmu Pán prstenu (Eliah Wood) nebo Spiderman (Tobey Maguire). Doprovodný zpěv uslyšíte z úst Františka Soukupa, studenta VSVSMV v Praze a tvůrce hudby například k filmu Panic je nanic. Absolvent státní konzervatoře Ondřej Kolár bude Nightwork doprovázet na bicí a Radim Genčev z téže konzervatoře na baskytaru.

Jak říkají sami muzikanti Nightworku, jejich hlavním záměrem je pobavit a rozesmát diváky. Není tedy pochyb o tom, že i na koncertu v Mariánských Lázních se bude na co dívat.