Obyvatelé města Cheb se konečně dočkali promítání dokumentu s názvem Dvacet svobodných let v Chebu. Cenný filmový materiál Milana Daňka přilákal mnoho zvědavců, a tak bylo chebské kino Svět zaplněné snad do jediného místa. Některé občany při té příležitosti dokonce napadlo, že by se v Chebu mohly obnovit filmové týdeníky.

„Určitě stálo za to, jít se na film podívat,“ řekl Jan Schmied z Chebu. „V televizi byly mnohé pořady o Sametové revoluci. Ale tohle bylo něco jiného – lepšího. Celý film se týkal jen Chebu.“ Stejně jako on, tak si také mnozí další kladli otázku, zda bude film ještě k vidění.

„Myslím si, že kdyby byl dokument na DVD, byla by to skvělá šance, jak dát lidem daleko víc záběrů z Chebu z doby po Sametové revoluci,“ podělil se s názorem po promítání Marcel Jelínek. „Mnozí by přivítali víc patnáct let a starších záběrů,“ dodal.

Kameraman Milan Daněk a herec Západočeského divadla Cheb Pavel Marek by se rozšíření dokumentu pro DVD verzi nebránili. „Záleží ale, jak se rozhodnou na 'městě',“ řekl Milan Daněk. „Je pravda, že se zde mnoho věcí neobjevilo – třeba otevření Svatého kříže, důležité události z fotbalu, a tak dále.“ Deník se ho také zeptal na samotné promítání. „Taková účast mě opravdu překvapila,“ řekl. „Když diváci po promítání tleskali, potěšilo mě to. Bál jsem se, že mě spíš vypískají,“ smál se. „Přece jen znám materiály dvacet let, a tak jsem si nebyl jistý, jestli se někomu můžou zdát zajímavé,“ vysvětlil.

Občané města na film čekat nemusejí, zatím ale pouze v původní krátké verzi. „Dokument je již k dostání na DVD, a to za 99 korun v chebském infocentru,“ uvedla mluvčí chebského městského úřadu Martina Kuželová. „O rozšířené verzi se zatím neuvažuje. Zajímavého materiálu má ale chebský kameraman Milan Daněk dost, takže nelze vyloučit, že by se mohl použít při dalším výročí.“