Povozit se v historických důlních vláčcích mohli děti i dospělí u přírodní rezervace Soos. Vláčky na úzkorozchodné trati se těšily zájmu především dětí. Po zimní přestávce zde začaly důlní vozy jezdit už pátou sezonu.

„Jet vláčkem byl opravdový zážitek," řekl sedmiletý Martin z Chebu. Nikdy předtím jsem v podobném vlaku nejel a těším se, až se s nimi zase svezu," podotkl malý návštěvník.

Historické vláčky u Soosu jezdí vždy od jara do podzimu. Během zimních měsíců nastoupili na trať pracovníci obecně prospěšné společnosti úzkorozchodná dráha (OPSÚD) Kateřina, aby zkontrolovali, zda jsou koleje v pořádku.

„Pokaždé musíme překontrolovat stav kolejí, podívat se, zda nejsou v cestě popadané stromy anebo nějaké jiné překážky v kolejišti," vylíčil ředitel OPSÚD Kateřina Miroslav Kalivoda. „Dále musíme posekat i trávu, která nám v kolejišti roste, a zároveň se musíme přesvědčit, že nám během zimních měsíců nikdo nic neukradl. K přípravě na sezonu patří také údržba lokomotiv a vozů," poznamenal ředitel Kalivoda.

Letošní, pátá sezona bude pro všechny příchozí návštěvníky trochu jiná, než tomu bylo v předešlých letech. „Pro cestující jsme si připravili i doprovodný program, na který se mohou pokaždé těšit," uvedl Miroslav Kalivoda.

Například mohli lidé v areálu úzkorozchodné dráhy obdivovat historické vozy. Během dalších týdnů se na kolejích objeví také zbrusu nový vůz, speciálně upravený pro slunečné počasí, protože vůz bude otevřený, bez hlavní korby," poznamenal Miroslav Kalivoda.