Etnografická výstava, řemeslný jarmark a samozřejmě vystoupení několika tanečních souborů bude opět k vidění na třetím ročníku Mariánského podzimu, který začíná už ve čtvrtek v Mariánských Lázních.

„Hlavní program festivalu se bude konat na lázeňské kolonádě,“ uvedl Filip Hahn, jeden z organizátorů přehlídky folklorních souborů.
Té letošní se zúčastní také řecký soubor Megas Alexandros z Neochrudy.

„Právě Řecku bude věnována hned první akce festivalu. Ve čtvrtek v 19 hodin zahájíme vernisáží výstavy Řecko blízké i vzdálené, která se bude konat v Anglikánské kapli,“ dodal Hahn. Tato etnografická výstava se bude věnovat okolí řeckého města Soluň a řecké menšině našeho regionu.
Tradičně největší část festivalového dění se uskuteční v sobotu. V 10.30 hodin vyrazí průvod účastníků festivalu vedený dechovou hudbou Daliborka městem až na kolonádu. Hlavní program, Roztančené ulice, ve kterém se všechny soubory představí, začne ve 14 hodin. Představení se budou konat nejen u kolonády, ale také v pavilónu Lesního pramene, u Karoliny a závěr pak bude patřit vystoupení v nedaleké obci Valy.