Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Festival přináší hudbu kostelů i synagog

Chebsko - Festival přináší mimořádné kulturní zážitky

21.6.2008
SDÍLEJ:

Znak Festivalu Uprostřed EvropyFoto: Foto: archív Festivalu uprostřed Evropy

Festival uprostřed Evropy se tradičně věnuje staré i moderní evropské duchovní hudbě. V bohatě zdobeném barokním chrámu na Chlumu Svaté Maří u Sokolova zazní v sobotu 21. června. radostná i smuteční duchovní hudba česko-německého klasicistního skladatele Stamitze, expresívního modernisty Hindemitha, barokních mistrů Händela, Bacha a především Biblické písně Antonína Dvořáka. To vše v podání slavného orchestru Virtuosi di Praga pod vedením Oldřicha Vlčka, houslistky Evy Brummelové a pěvce Thomase Thomaschke, profesora hudební konzervatoře v Lübecku. Biblické písně zazní v němčině. Začátek koncertu je v 15 hodin, vstupné je 120 korun.

V kostele svatého Jan Křtitele ve Skalné u Chebu vystoupí 26. června drážďanský soubor Trecantus se středověkou a renesanční spirituální hudbou Wolkensteinovou, Ockeghemovou a Morleyovou pro soprán a portativ, malými varhany připomínajícími flétny.

Velkolepá bazilika Cisterciáckého klátera v Oseku u Teplic přivítá 6. července světoznámý britský vokální soubor King´s Singers s díly o víře a naději od starého mistra Pierluigiho da Palestrina i modernistů Goreckého, Regera a Duruflé.

Hebrejskou liturgickou hudbu Lampelovu, Almanovu, Lewandovského nebo Blochovu představí 13. července v Děčínské synagoze jedinečný Synagogalchor z Lipska se sólisty a varhany.

Pod vznešenou žebrovou klenbou pozdně gotického kostela svatého Mikuláše v Lounech provedou 17. července mladí pěvci Anett Fritschová, Martin Hässler a na varhany Hye-Won Gwag vrcholná spirituální díla Händelova, Haydnova, Bachova a jeho romantického obdivovatele Mendelssohna Bartholdyho.

Novodobá meditativní hudba mistrů 19. a 20. století Hubera, Mulsanta, Spohra, Belliniho, Marinova či Tedeschiho je na programu podvečera 26. července s harfou Ruth Alice Marinové a violoncellem Stephana Breitha v kapli zámku Bečov.

Karlovarský chrám Maří Magdalény rozezní 1. srpna. skladbami Bacha, Torelliho, Purcella, Händela, Loeilleta a Martiniho věhlasný lucemburský trumpetista Ernie Hammes s varhaníkem Mauricem Clementem.

Zvláštní místo má na každém festivalu requiem jako vzpomínka na oběti a utrpení válek a nesvobody. Tentokrát zazní zádušní mše od česko-německého skladatele Heinricha Ignaze Franze Bibera 3. srpna v barokním kostele Povýšení svatého Kříže na náměstí v Kadani v podání pražského orchestru Capella Regia, pěveckého sboru Sächsisches Vokalensemble a sólistů. Festivalové koncerty v Oseku, Děčíně a Kadani bude pro své vysílání natáčet Český rozhlas.

Podrobnosti a rezrervace vstupenek na www.festival-mitte-europa.com.

(fue-tk)

Místo události:
21.6.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Stávka: Lékaři i lékárníci protestují

Tasili zbraň. A tajní policisté jsou teď proto trestně stíhaní

Karlovy Vary, Plzeň – Kauza tajných policistů, kteří se zbraní v ruce ohrožovali řidiče v Plzni, protože je bliknutím upozornil na to, že se na silnici vozem pohybovali riskantně, má další pokračování.

Red Bull Air Race: Karlovarský pilot Kopfstein v Masters Class v TOP5

Karlovy Vary – Paráda, paráda a ještě jednou paráda. Karlovarský pilot Petr Kopfstein ve službách Teamu Spielberg si řádně užil závěrečný podnik Red Bull Air Race 2017.

Vzácné poklady na vlastní oči

Zámek Kynžvart - Honosnou šavli knížete Metternicha, rozsáhlou numismatickou sbírku, kroniku města Chebu a mnoho dalších vzácných pokladů mohou vidět návštěvníci zámku Kynžvart.

Svátek oslaví koncertem

Cheb - Vedení města Chebu chystá koncert k 99. výročí vzniku samostatného československého státu. Slavnostní koncert se uskuteční v sobotu 28. října od 19 hodin v Západočeském divadle v Chebu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení