„Pořádat Hrnčířský swing byl úžasný nápad mého táty. A i přesto, že je pro nás teď jeho organizování trochu složitější, jsme moc rádi, že v této tradici můžeme pokračovat," říká Roman Werner. Právě díky němu a jeho spolupracovníkům swingová tradice neskončila s odchodem Egona Ivana Wernera v roce 2013. Letos tak mohl začít třiadvacátý ročník.

Hrnčířský swing v pátek zahájily Sestry Havelkovy & Orchestr sester Havelkových. „Návštěvnost bývá vysoká, ale Sestry Havelkovy jsou opravdu magnetem," podotkl poté, co zmínil, že už přišly přes čtyři stovky lidí. „Skvělé je, že se lidé vrací a přicházejí i ti mladší," podotýká. Aby byly koncerty dostupné, vstupné není vysoké. „Je to možné i díky tomu, že nás finančně podporuje Karlovarský kraj, Cheb a Františkovy Lázně," vysvětluje Roman Werner.

Série koncertů v hrnčírně v Novém Drahově bude pokračovat v pátek 29. července, kdy vystoupí Eva Emingerová & Metropolitní Jazz Band Praha. O týden později se zde představí Sunny Groove Dixie Riga (Lotyšsko) & Pilsen Jazz Band. Koncerty začínají v 19 hodin.