Nazpíval například ústřední píseň k filmu Zdeňka Trošky Kameňák 3. Jako dítě chodil v Chebu a v Aši na zpěv k profesorce Janě Žofákové do základní umělecké školy, zvítězil tehdy v sólovém zpěvu v celostátním kole soutěže v kategorii do 15 let, poté vystudoval zpěv na konzervatoři. Účinkoval v Hudebním divadle Karlín, v plzeňském Divadle J. K. Tyla či v divadle Semafor.

Objevil se také v muzikálu Hair, v jedné z hlavních rolí Kladiva na čarodějnice, na CD v sólové partii muzikálu Zmrzlinka Michala Davida. Na svém kontě má tři CD a duety s Evou Pilarovou, Bárou Basikovou, Kateřinou Brožovou, Světlanou Nálepkovou i operní pěvkyní Editou Randovou.

Nazpíval jste nyní spolu s moderátory Rádia Engrensis novou píseň. Jak dlouho jste na písni pracovali? A kdo je autorem textu a hudby?

Autorem hudby je Zdeněk Hrubý, který byl v 90. letech jednou z hvězd českých diskoték a na textu se podílel s mým dvorním textařem mého posledního vydaného CD v loňském roce Josefem Fouskem. Na písni jsme spolupracovali na dálku.

Já nazpíval píseň ve studiu u Zdeňka a moderátoři u sebe v Rádiu Egrensis. Celá píseň se dotvořila čili i masteringovala v Praze. S ředitelkou Rádia Egrensis Gabrielou Vosykovou byla výborná spolupráce, vše probíhalo s úsměvem a v pohodě, což si myslím je také na písni slyšet. Zhruba za měsíc byla píseň dokončená a posluchači i diváci mohli píseň slyšet premiérově společně s moderátory a mou maličkostí ve vyprodaném Kulturním centru Svoboda Cheb na konci listopadu při příležitosti oslavy k 25 letům založení rádia.

Jaké jsou budoucí kroky?

Píseň posluchači uslyší na Rádiu Egrensis, jestli ji zrovna už teď nehrají, jinak posluchači si ji mohou také sami vyhledat v současné době už i na internetovém kanále Youtube.

Pracujete již na nových skladbách nebo novém albu? A pokud ano, můžete práci trochu konkretizovat?

Ano, přestože jsem v minulém roce vydal nové CD s názvem Hynek Tomm Srdcové záležitosti, pracuji už na nových skladbách. Tři nové písně už jsou na světě. Zatím můžu prozradit, že jednu z těch z budoucího alba jsem zazpíval před Vánoci na svém koncertu v Divadle Karla Hackerta v Praze. Text napsal Jiří Žáček a hudbu Zdeněk Hrubý. Prozatímní název písně je Není to lehký být ti tvým mužem.

Je tomu několik měsíců, co jste vydal nové CD. Jak ho lidé v okolí přijali a jaké máte na něj odezvy?

Minulý rok byl pro mne jakýmsi postupem díky tomu, že mi vyšlo po delší době opět CD. Recenze na CD vyšla víc než přívětivá, z čehož mám samozřejmě radost, ale nejdůležitější jsou posluchači. A mohu říci, že všude, kde jsem zazpíval, se CD dobře prodávalo, mám pokaždé velkou radost, když se mi lidé pak ozvou na Facebook a napíší, že se jim CD moc líbí.

To pak dostanu ještě více energie a chutě do další pěvecké práce. Nejednou dokonce i posluchač napsal, že i slza ukápla, když si poslechl píseň Mámin pláč nebo Stařenka, to si pak říkám, že to s posluchači souzní, a považuji to za svou práci jako největší dík. Jinak se musím zmínit, a poděkovat, že od listopadu si mohou posluchači koupit CD v prodeji také v infocentru v Chebu.

Kde vás mohli lidé v posledních dnech vidět? A zastavíte se v letošním roce i ve svém rodném Chebu?

V loňském roce jsem měl spousty koncertů a vystoupení v okolí Prahy, v severních Čechách, v Mělníku, ale i na druhém konci, třeba v Třebíči, v Olomouci, v Jaroměři, ale i Chebu, jak už jsem zmínil při oslavě Rádia Egrensis v Kulturním centru Svoboda.

Pak jsem také několikrát zpíval v Praze. Tam jsem měl také koncert i s hosty, herečkou Miriam Kantorkovou, která se ujala úvodního slova a s kterou jsme si zazpívali duet, tedy přesněji řečeno, Miriam měla v písni sólový monolog. Pak jsme si s operní pěvkyní Editou Randovou zazpívali i koledu a přišli i další zpěváci, i ze soutěže SuperStar, na které jsem se moc těšil. Den před silvestrem mě diváci mohli slyšet ještě opět v Praze. Všechny potřebné informace o mých aktuálních vystoupeních naleznou všichni na mých stránkách www.hynektomm.cz.

Také doufám, že v novém roce 2017 přijedu za Vámi zazpívat do svého rodného města Chebu, popřípadě Františkových Lázní, protože momentálně je vše v jednání.

Tak mi, přátelé a mí milí příznivci v Chebu, držte palce a snad to vyjde. Děkuji vám.