Obyvatelé regionu budou mít jedinečnou možnost vidět zajímavé snímky japonské fotografky Reiko Imoto. Do Chebu je totiž přiveze chebská galerie G4. A vernisáž výstavy se uskuteční ještě tento týden.

„Výstava Dreamtime zahrnuje tři fotografické soubory spojené s imaginací, smysly, vzpomínkami a sny,“ vysvětlil ředitel Galerie 4 Zbyněk Illek. „Time Traveler´s Diary se zabývá naším vnímáním času, hlavním námětem Dreams of the Amnesiac jsou pocity zapomnění a ztráty. Dreamscapes vycházejí ze starých vzpomínek.“

Autorka o souborech podotkla: „Pro soubor Time Traveler´s Diary jsem se snažila vytvořit pomyslný cestovní příběh, který by mohl být zapsaný kdekoliv v našich myslích,“ uvedla. „Obrazy spolu původně vůbec nesouvisely, avšak staly se neviditelně svázanými, podobně jako hra na slovní asociace. Dokud si tok času uchová svá tajemství, budu jako fotografka pokračovat ve snímání své ´cesty´.“ Hlavními motivy série Dreams of the Amnesiac jsou podle jejích slov pocity zapomnění.

"Snažila jsem se vyjádřit své vlastní pocity zapomenutého, nepoznané paměti, představování si atmosféry snových obrazů, které nikdy nezůstanou v paměti člověka po amnézii.“ Skrze projekt Dreamscapes se snažila vykreslit nálady a dojmy, které se k fotografce dostávaly ze snů a podvědomí, když vzpomínala na všechna tajemství a bdělé sny, které si snila jako malé dítě. „Ještě poté, co jsem vyrostla, se mi jako dospělé vrací do snů dětské vědomí jako ozvěny minulosti, jako kdyby mi chtělo ukázat cosi důležitého, co jsem již zapomněla,“ dodala japonská autorka, která od roku 2004 žije v Belgii.