VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kam o víkendu za kulturou?

Chebsko - Středověké slavnosti se konají na chebském hradě, Dům dětí a mládeže Sova Cheb zase pořádá Den otevřených dveří.

20.9.2013 1
SDÍLEJ:

Chebský hrad ovládli templáři a johanité.Foto: Deník/Martin Rejsek

Chebsko

Dožínky 2013 to je názevakce, která se uskuteční ve Skalné. K vidění bude ovoce, zelenina a květiny. Mimo jiné se návštěvníci mohou těšit také na expozici starých traktorů a zemědělské techniky. Pro všechny si organizátoři akce připravili i ukázky spřádání vlny na kolovrátku, ukázky pletení košíků z proutí, a někteří si mohou dokonce vyzkoušet i podojit krávu. Dále hosté uvidí i mlácení obilí cepy, jak se odstřeďuje mléko a vyrábí máslo a mnoho dalšího. Chybět nebude ani spanilá jízda traktorů po městě Skalná. K poslechu a tanci zahraje kapela Drsná Žízeň. Program začne v sobotu 21. září v 10 hodin.

V sobotu a neděli pořádá Hrad Cheb středověké slavnosti se spolkem Herold z Chomutova. Akce začíná v sobotu a v neděli vždy v 11 hodin. Hrad bude otevřený od 10 do 17 hodin. Zavítá na něj sokolník, k vidění budou gotické i renesanční tance, šermířská vystoupení, praporečníci a bubeníci či orientální tanečnice. Příchozí si mohou také vyzkoušet lukostřelbu nebo obdivovat práce řemeslníků ve středověké kovárně.

Všichni zájemci mohou zavítat na Den otevřených dveří, který se uskuteční v Domě dětí a mládeže Sova Cheb. Rodiče s dětmi se zde mohou seznámit s tím, jaké kroužky mají možnost jejich ratolesti ve volném čase navštěvovat. Akce se uskuteční v sobotu od 14 hodin.

Na neopakovatelný zážitek se mohou těšit návštěvníci Městského divadla Mariánské Lázně. V neděli 22. září od 15 hodin se zde představí Divadlo rozmanitostí Most. To si pro malé i velké diváky připravilo hru Ať žijí duchové. Představení bude plné neuvěřitelných kouzel, písniček Jaroslava Uhlíře, tančících herců a loutek. Podívaná je určena nejen dětem, ale také jejich rodičům.

Sokolovsko

Horní Slavkov pořádá v sobotu městské slavnosti. Těmi ožije celé město. Hlavní dění se ale bude konat na náměstí. Slavnosti odstartují úderem 13. hodiny. Při zahájení vystoupí muzikanti ze ZUŠ Horní Slavkov a následně budou vyhlášeny výsledky pátého ročníku soutěže Rozkvetlé okno. Na pódiu pak návštěvníkům zahraje Yo Yo Band, vystoupí děti ze školských zařízení, Radost, ABBA Stars, Ready Kirken, místní hudební skupiny a zumba tanečnice. Součástí oslav bude i tradiční stánkový prodej. Děti si budou moci vyzkoušet lanovou dráhu. Otevřena bude v době od 13 do 18 hodin vyhlídková věž kostela sv. Jiří a od 9 do 17 hodin tamní muzeum. Lidé mohou navštívit i Pluhův dům s pravidelnými prohlídkami.

Vandr kolem Kraslic se koná v sobotu v Kraslicích. Start je od 9. do 10. hodiny před kulturním domem na náměstí T.G.M. Turisté letos zdolají trasy dlouhé 18 až 25 kilometrů.

Svatováclavské slavnosti se konají v sobotu v Městských sadech v Kraslicích. Dechová hudba Horalka se tak rozloučí s letošní muzikantskou sezónou již jedenáctým ročníkem této akce. Svatováclavské slavnosti odstartuje úderem desáté hodiny už 36. ročník přespolního Běhu kolem Domácího vrchu. Hudební program pak zahájí Dechová hudba Horalka ve 14 hodin. Na velkém pódiu v městských sadech ji pak vystřídá Duo Relax ve složení Luděk Sehnálek a Jana Tauerová. Vprogramu vystoupí i taneční skupina Ouky Kouky. Během Svatováclavských slavností bude otevřena věž evangelického kostela.

Pohraničí 1938/2013. Takový je název akce v Habartově, kde se sejdou rodiny četníků, kteří tam zahynuli před vypuknutím 2. světové války. Začátek je ve 12 hodin.

Karlovarsko

Bochov bude o víkendu slavit, město si totiž připomene významné výročí, a to 647. výročí udělení městských práv. Veselice začíná v sobotu v 10 hodin, kdy jarmark na náměstí zahájí starosta. Program připravili pořadatelé opravdu bohatý, návštěvníci se tak mimo jiné mohou těšit na vystoupení dětí z lidušky, mateřské školy, ZŠ, ZŠP a kroužku aerobiku při ZŠ Bochov. K vidění bude i kouzelník a divadlo. Hudebním vrcholem bude od 20. hodin koncert skupiny Děda Mládek Illegal band.

Michalskou pouťpřipravili na sobotu v Nové Roli. Začíná půlhodinovým průvodem městem v 9.30 hodin. Samotná pouť pak začne v 10 hodin mší svatou v kostele svatého Michaela. Pro děti město připravilo například čarodějnické odpoledne s Petrou Černockou, známou představitelkou čarodějnicí Saxany. O muziku se postará big-band Červení panteři, které později vystřídá na pláži u restaurace Karibu kapela Calymore. Od 19 hodin zahraje irský rock. Krátce po 20.30 hodině je připravený ohňostroj. V 21 hodin v restauraci Karibustartuje pouťová zábava. Hrát bude skupina Alabalabamba z Chodova.

Tradiční Evropský týden mobility a Evropský den bez autzačíná v Karlových Varech v pátek. Děti se mohou těšit na skákací den, který se uskuteční v pátek na Rolavě od 15 do 19 hodin. K vidění bude show na skákacích botách. Připravena je i půjčovna těchto bot. Po celou dobu navíc budou k dispozici zkušení instruktoři.  Vše vyvrcholí v neděli, kdy budou všechny linky karlovarské MHD zdarma. Děti si budou moci hrát na netradičním a jindy zakázaném místě, a to na ulici Moskevská od 13 do 17 hodin.

Tachovsko

Okresní zahrádkářská výstava ovoce, zeleniny, květin, kaktusů a bonsají se uskuteční v pátek a v sobotu ve společenském sále Mže v Tachově. Letošní ročník je již patnáctý. Slavnostní zahájení výstavy bude v pátek 20. září v 7.45 hodin za přítomnosti řady hostů. Výstava pak bude otevřena v pátek až do večerních hodin a v sobotu 21. září od rána až do pozdních odpoledních hodin.

Václavské slavnosti pořádají v pátek a v sobotu v Rozvadově. Program ve velkém stanu ve sportovním areálu začíná v pátek 20. září a v 18 hodin jej zahájí zpěvačka Heidi Janků. Dále vystoupí kapely Dilated, Doga a Plzeňský express V+V. V sobotu dopoledne je pak program pro děti, ve 12.30 hodin obdrží rozvadovští hasiči auto od svých bavorských kolegů a od 13 hodin bude opět pokračovat kulturní program. Postupně vystoupí Babouci, Pavlína Jíšová, Petra Janů, Petr Jablonský, Děda Mládek Illegal Band a Duo B+B. Chybět nebude také večerní ohnivá show.

Den u nás se jmenuje akce, kterou pro veřejnost připravil na sobotu Dětský domov v Tachově. Dopoledne od 9 hodin se v areálu domova uskuteční různé tvůrčí dílny, zároveň bude možné společné sportování. Od 11.45 hodin je pak připravena přehlídka hudebních skupin. Tu zahájí Bára Zemanová & Band, dále hrají Zuzana Holakovská, Past, Piková Dáma a Dr. Marcy.

Pohádkový les pro všechny děti se uskuteční v sobotu od 16 hodin v Kostelci. Start je v 16 hodin u Farského lesa. Na závěr bude táborák s opékáním buřtů.

Skupina Spirituál Kvintet bude koncertovat v neděli 22. září v kostele sv. Prokopa ve Starém Sedlišti. Začátek koncertu je v 17 hodin.

Domažlicko

Celorepubliková Podčerchovská včelařská výstava bude zahájena už dnes v podvečer v kulturním domě v Chodově. Pořádá ji trhanovská základní organizace Českého svazu včelařů. Pro včelaře budou připraveny tři tematické okruhy. Ve výstavní části si přítomní budou moci prohlédnout a případně koupit zařízení pro profesionální a amatérské provozy, pro mobilní včelaření, pro získávání medu, včelí produkty ve farmacii a kosmetice i přípravky pro prevenci a léčení včelích nemocí. Výstava bude pro veřejnost otevřena v sobotu od 8 do 18 a v neděli od 9 do 17 hodin.

Vzpomínkové setkání. MěÚ Kdyně a domažlická pobočka Konfederace politických vězňů zve v sobotu 21. září na 18. vzpomínkové setkání u všerubského pomníku Všerubské kameny. Začátek v 11.15 hodin. Od 10 hod. mše svatá v kostele sv. Michaela Archanděla.

Diecézní setkání.1. diecézní setkání dětí a rodičů s biskupem Františkem Radkovským se uskuteční v sobotu 21. září v Domažlicích. Program: 10:00 12:00 turnaj v badmintonu (tělocvična ZŠ Komenského 17), 12:00 13:00 oběd, 13:00 zahájení a přivítání otce biskupa (arciděkanský kostel), 13:30 15:30 program pro děti: kouzelník (MKS Domažlice) a další zábavný program, 13:30 15:30 program pro manžele, Manka a Josef Kutilovi MKS Domažlice, 16:00 17:00 mše svatá v kostele, 17:00 18:00 večeře, 18:30 21:00 koncert Zrcadla v MKS.

Swingová show.Na živou swingovou show se zpěvem a tancem v podání Karavana swingers band jste zváni v neděli 22. září do parku Muzea příhraničí. V případě nepřízně počasí v synagoze. Od 14.00 hodin.

Plzeňsko

V Kinokavárně ve Městě Touškově se dnes večer od 20.30 hodin koná taneční večer, na němž bude hrát duo Václava Žákovce.

V klubu Music Sklep ve Spáleném Poříčí dnes vystupuje rocková kapela Coda.

Dnes v 19.30 hod. v kostele sv. Jakuba v Prusinech začíná PRKULE neboli Prusinské kulturní léto koncertem skupiny Zebedeus. Na zítra je připraven celodenní program.

Zítra se od 9 hodin u Centra Olympia Plzeň tradičně konají České trhy. Návštěvníky trhů tentokrát svými vystoupeními potěší jeden z nejznámějších hudebníků Plzně Míša Leicht.

Již po osmé se v multifunkčním areálu Škodaland v Českém údolí bude zítra konat ohňostrojová show Plzeňské ohýnky. Program začíná ve 13 hodin a představí se během něj např. skupina Maxim Turbulenc. Návštěvníci se také mohou těšit především na soutěžní ohňostrojovou show.

Turistický pochod Dobřanská Padesátka startuje zítra od 7 hodin v Modré hvězdě na dobřanském náměstí. Organizátoři připravili trasy pro pěší v rozmezí 3 až 42 km a pro cyklisty v délce 35 až 100 km.

Na zámku v Manětíně zítra od 20 hodin koncertuje houslista Alexander Shonert a klavíristka Natalie Shonert v pořadu s názvem Židovské housle. V Manětíně se se zítra od 15 hodin v kostele sv. Barbory koná akce s názvemPocta kameni.Návštěvníci se mohou těšit na ukázku opracování pískovce, přednášku o sochařské výzdobě města, od 18 hodin bude znít renesanční hudba v podání Svobodného hudebního bratrstva.

Zítra od 19 hodin se v plzeňském Parkhotelu koná finálový večer soutěže Dívka Šumavy. Slavnostní večer moderuje Iva Kubelková.

Na krytém parketu v Nové Vsi u Nepomuku v neděli od 14 hodin vystupuje dívčí kapela Járinky.

Klatovsko

Klatovský kulturní dům zve od pátku do neděle na Tvořivý víkend. Víkend plný inspirace, kreativních nápadů a ručního tvoření pro děti i dospělé. Výroba dekorací, korálkových šperků, čelenek, smaltování. Vyzkoušet svoji tvořivost můžete také při výrobě podzimních a dřevěných dekorací nebo při tvoření z Fima a ještě mnoho dalšího. Dnes 12-18 hod., zítra 9-18 hod. a tvořit lze i v neděli 9-15 hod.

Těchonické houbové slavnosti na konci léta se konají v pátek a sobotu. Začínají dnes ve 20 hod. divadelním představením Prodanka. Poté následuje koncert žesťového kvintetu Plechtet a představí se Klatovské klarinetové kvarteto.

Připravena je výstavka hub a poradna mykologa Svatopluka Jána. Máte možnost se poradit a také ochutnat houbové speciality.

V sobotu bude opět uvedena Prodanka, hrát se bude od 17 hod. a od 19 hod. se koná její derniéra. I v sobotu budete mít možnost se zeptat na zajímavosti okolo hub, houbaření a ochutnat speciality. Po představení zahraje skupina Oxo Band a divadelní kapela.

V Horažďovicích se koná v sobotu od 16 hod. v kostele sv. Jana Křtitele koncert pěveckého sboru Comodo z Loděnic u Berouna.

V Nicově u Plánice se koná v sobotu od 15 hod. benefiční koncert v kostele Narození Panny Marie. Účinkuje hudební virtuóz Václav Hudeček za klavírního doprovodu Petra Adamce. Výtěžek z koncertu bude věnován tomuto baroknímu skvostu K. I. Dienzenhofera.

V Kašperských Horách se konají každou sobotu komentované prohlídky města a kostelů. Městský okruh má začátek v 10.30 hod. před budovou radnice a trvá 1,5 hod. Prohlídka kostelů je od 13.30 hod. začátek u kostela sv. Mikuláše. Vstupné a informace v MěKIS Kašperské Hory, tel. 376 503 411.

Rokycansko

Setkání pod rokycanskou věží startuje dnes po dvacáté.Ve čtrnáct hodin bude na Masarykově náměstí slavnostní zahájení včetně vybubnování. Dále je na programu vystoupení dechového orchestru a pěveckého sboru ZUŠ, Michal Šindelář Trio, Barbus, Paradox, Queen revival Krnov, Marimba a ve 22 hodin vypukne slavnostní ohňostroj. Dnešní bohatý program zakončí Legendy se vrací. Zítra program pokračuje. Hlavním lákadlem je ve 20.45 hodin vystoupení Miro Žbirky.

U Kozlerů v Mirošově zahraje Gong. Na dnešní 20. hodinu jsou zvaní všichni milovníci dobré muziky. V rámci posvícení, které se v Mirošově koná o víkendu, zahraje už dnes Gong.

Kamenný Újezd ozdobí farmářské trhy. Zítra se mezi 8 a 12 hodinou budou v Kamenném Újezdu k mání zahrádkářské výpěstky, burčák, uzeniny, sýry či másla. Dále také bezlepkové potraviny, medovina, koření nebo čaje. Uspokojená bude i poptávka po proutěném zboží nebo keramice.

Jednota sokolská v Brasích slaví jubileum. Oslavy 140. výročí založení Jednoty sokolské v Břasích jsou připravené na zítřek v Sokolovně Břasy. Ve 14 hodin je na programu slavnostní zahájení, spojené s výstavou fotografií, kronik a historických materiálů. Od 15 do 16 bude diskotéka a zábavné hry pro děti. Mezi 16. a 17. hodinou uvidíte ukázky Pomocných tlapek společnosti pro výcvik asistenčních psů a canisterapie. Závěr patří taneční zábavě. Ve 20 hodin zahraje a zazpívá T. Totzauer. Moderátorem celé akce je Gery Weschke.

Taneční večer chystá rokycanská sokolovna na zítřek.Ve 20 hodin zahraje k tanci i poslechu pražský kytarista Michal Pavouk s doprovodem.

Autor: Redakce

20.9.2013 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jaroslav Krajc v akci.

VOLBY 2017: Na Chebsku žádný vážný problém nenastal

Ilustrační foto.

Horní Hrad pod palbou

Do Chebu míří Snow film festival

Cheb - Špičkové filmy o zimních sportech a dobrodružství. To bude další ročník Snow film festivalu, který se i letos uskuteční v chebské Čtenářské kavárně Joker.

VOLBY 2017: Zapisovatelka? I ta má u voleb zodpovědnost

Cheb - Ve volební komisi je důležitou součástí nejen její předseda, ale také zapisovatelka. Například Olga Gregoridesová z Chebu, dělá zapisovatelku při volbách již několik let. Jak sama říká, v jejím volebním okrsku číslo 17 v Májové ulici, se za poslední léta nic závažného nestalo.

Psi i jejich páni se dobře baví při nové hře Hoopers

Chebsko - Štěňata, dospělí psi, voříšci nebo šampioni, ti všichni mohou propadnout novému sportu, který pochází z Ameriky a Holandska.

Na nové kotle je k mání ještě 22 milionů korun

Karlovy Vary - V pořadí již druhou vlnu takzvaných kotlíkových dotací spustil Karlovarský kraj v závěru srpna. Z celkové částky 64 milionů korun, která je k dispozici, zbývá pro majitele rodinných domů k rozdělení ještě kolem 22 milionů korun na výměnu starých, neekologických kotlů za nové.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení