Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kam o víkendu za kulturou?

Západní Čechy - Chebsko zve na Noc regionů nebo Špalíček Fest. 

23.5.2014
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Alena Kaňková

Chebsko

Tradiční celorepubliková akce Noc kostelů míří i na Chebsko. Novou dřevěnou podlahu a dubové lavice budou moci zhlédnout návštěvníci chebského kostela Zvěstování Panny Marie na Františkánském náměstí. Lidé si mohou prohlédnout i dominikánský klášter, který přímo navazuje na kostel svatého Václava. Novinkou je otevření kostela svatého Archanděla Michaela v Dolním Žandově. Noc kostelů se koná v pátek 23. května.

Po úspěšných prvních dvou ročnících bude město Cheb opět hostit hudebně zábavný festival Špalíček Fest. Třetí ročník se na chebském náměstí Krále Jiřího z Poděbrad uskuteční v sobotu 24. května. Festival bude opět rozdělený na dvě části. Odpolední program, který začíná ve 14 hodin, bude určený hlavně dětem. Mimo jiných v něm vystoupí skupina The Tap Tap. V 17 hodin začne podvečerní program. Diváci se mohou těšit na Františka Nedvěda, Martu Kubišovou, skupinu Buty, Mandrage a Divokej Bill.

Motory silných strojů zaburácejí na kynžvartském náměstí. Zde se odehraje v sobotu 24. května od 11 hodin akce ´Otvírání silnic s požehnáním´. Spanilou jízdu motorkáři ukončí v chodovské klubovně Legion Storm Riders, kde nachystají dostatek občerstvení. Aktérům zahraje skupina Pokračující Závada. Motocykly budou přes noc v uzavřeném hlídaném areálu a zájemci mají možnost přespání zdarma (spacák s sebou).

O nejkrásnějšího voříška budou bojovat v Mariánských Lázních. Akce se uskuteční 24. května od 10 hodin na cvičišti vedle Útulku pro opuštěná zvířata. Kynologický klub Mariánské Lázně připravil pro pejsky a jejich pány zajímavé soutěže.

Sokolovsko

Staročeské máje v Krásně oživí lidové tradice. Pestré lidové kroje, staré zvyky, hudba, tanec či stará řemesla. Na to se mohou těšit návštěvníci tradičních Staročeských májů v Krásně na Sokolovsku. Konat se budou v sobotu 24. května po celé odpoledne. Začátek je ve 13 hodin, kdy vyjde průvod městem, aby přivedl královnu a krále májů. Chybět nebude řada tanečních vystoupení představí se soubory Radost, Máj atd. Návštěvníky dále čeká staročeský jarmark, šatlava a večer od 20 hodin májová veselice s doprovodným programem a tombolou.

Charitativní fotbal v Sokolově. Na fotbalový trávník totiž vyběhnou mediální hvězdy z Real Top Praha. Proti nim nenastoupí nikdo jiný než vicemistři světa, tým Fotbal Medic. Charitativní fotbal, který bude jistě plný exhibičních kousků, se odehraje v sobotu 24. května od 14.15 hodin. Vstup pro diváky je zdarma.

Milovníci koní se už tuto sobotu mohou těšit na tradiční Den koní a dětí, který pořádá jízdárna v Boučí. „I tentokrát se návštěvníci dočkají přehlídky našich koní, včetně plemenného Shagya arabského hřebce Radživa. Chybět nebudou ukázky drezury a parkúru nebo ukázka výuky z letních táborů," prozradila vedoucí stáje Lenka Zemanová. Kromě toho budou nachystány soutěže pro děti, rýžování zlata, tombola, ZOO koutek a oblíbená projížďka dětí na koních. Začátek je v sobotu 24. května v 11 hodin, vstup je zdarma.

Záchytné zařízení pro psy na ranči Vránov zve milovníky psů k turistickému pochodu. V sobotu 24. května mohou děti i dospělí vyrazit na fáborky označenou trasu, která povede z areálu ranče na hrad Hartenberg v Hřebenech. Tam se budou opékat buřty. Začátek je v 10 hodin.

Tachovsko

Noc kostelů se koná v pátek v několika církevních stavbách na Tachovsku. K projektu se připojily kostely v Tachově, Boru, Kladrubech (na náměstí i v klášteře), Plané a Domaslavi. Program v jednotlivých kostelech většinou začíná kolem šesté hodiny večerní a trvá téměř do půlnoci.

Keňa je země plná kontrastů. Cestovatelskou přednášku o této africké zemi pořádá tachovský Revis v pátek od 18 hodin. Přednáší Miroslav Šperl.

Výročí 775 let od první písemné zmínky oslaví v sobotu současně vesnice Tuněchody, Brod u Stříbra a Výrov. Vsi, spadající pod Kladruby, oslaví výročí společně v Brodu. Dopoledne se koná program pro děti, odpoledne od 14 hodin vystoupí například dudácká muzika, skupina Wyjou, připravena je bublinková show, ale představí se také Uršula Kluková a Vlastimil Harapes. Chybět nebudou sportovní soutěže, stánkový prodej a občerstvení.

Den dětí s různými soutěžemi, opékáním buřtů, ale i prohlídkami hasičské techniky pořádají v sobotu od 15 hodin dobrovolní hasiči v Plané. Akce se koná u tamní hasičské zbrojnice.

Rocková skupina Zvlášňý škola vystoupí v sobotu večer v Černošíně. Tancovačka s touto oblíbenou kapelou se koná od 21 hodin v sále motorestu Vlčák.

Jízdu historických vozidel nazvanou Po pašeráckých stezkách pořádá přimdský Auto moto veteran klub Český les. Start je v neděli dopoledne v obci Rybník na Domažlicku, historická vozidla se budou pohybovat po silnicích Českého lesa.

Dětský den se koná v neděli na hřišti v Chodové Plané. Na všechny děti čeká řada různých soutěží, ale také hudba a občerstvení. Začátek je v 9.30 hodin.

Karlovarsko

Karlovarské bioslavnosti na Kozodoji. Hravý den se spoustou zajímavých vystoupení od sokolníků, jezdeckých i tažných koní, historických traktůrků, záchranářských a asistenčních psů až po šermíře a dámy v sedle. Začíná se v sobotu od 10 hodin.

Půlmaraton. Start hlavního závodu je od 18 hod. Mattoni 1/2Maraton Karlovy Vary 2014 Běhání přináší každému jedinečnou možnost překonávat sám sebe. Připravit se, vytrvat a dokončit půlmaraton je jedinečný vzrušující zážitek, jenž musí každý zažít! Součástí Mattoni 1/2Maratonu jsou doprovodné akce.

Kyselské slavnosti. Zítra proběhnou v Kyselce u Karlových Varů „Kyselské slavnosti 2014". Akci pořádají Karlovarské minerální vody a.s. (KMV), obec Kyselka a o.p.s. Lázně Kyselka. Sobotní odpoledne nabídne obyvatelům a návštěvníkům Kyselky program, který zaujme dospělé i děti. Kromě promítání historického filmu o Kyselce, přednášce o historii Kyselky, časosběrném dokumentu o dokončených rekonstrukcích, i módní přehlídku dobových kostýmů, kouzelnické vystoupení a další.

Den dětí na hradě. Zítra bude na Horním hradě probíhat od 10 do 17 hodin DEN DĚTÍ. Děti budou moci během celého dne plnit 13 připravených úkolů zaměřených na tvořivost, šikovnost, spolupráci, logické úkoly, ale také budou moci překonat část hornohradského údolí na lanovce a vyzkoušet si i střelbu z luku a kuše.

Indiáni v zahradě. V Bečovské botanické zahradě se zítra uskuteční od 14 hodin akce nejen pro děti Indiáni v botanické zahradě a od 18 h přednáška Ing. Petra Jiskry „Evropsky výnamné lokality Karlovarského kraje.

Plzeňsko

Extra Band revival dnes večer hraje na krytém parketě v Pteníně.

Májový den řemesel a divadla se koná zítra v prostorách Muzea a galerie severního Plzeňska v Mariánské Týnici. Návštěvníci se mohou těšit na vystoupení dětí z Mateřské školy z Kralovic a Čisté, Základní školy z Čisté, šermíře, tanečníky i kejklíře nebo klaunku Bibi. Zahraje dechový orchestr Základní umělecké školy z Plas. Pro malé i velké se bude hrát loutkové divadlo. Program začíná již od 10 hod. a potrvá do pozdního odpoledne. Pro děti bude připravena tvůrčí dílna s Domem dětí z Kralovic. Na nádvoří bude probíhat celý den řemeslnický trh

V Nečtinech na starém koupališti u. sv. Anny se zítra od 7 hod. konají rybářské závody, které pořádá tamní sbor dobrovolných hasičů. Všichni se prý mohou těšit na pečené ryby.

Rádio Blaník oslaví zítra své patnácté narozeniny ve velkém stylu. Do Amfiteátru Lochotín si pozvalo Helenu Vondráčkovou, Václava Neckáře a Bacily, Katapult, Petera Nagyho, Jakuba Smolíka, Žlutého psa, Wabiho Daňka, Jitku Zelenkovou či Josefa Vágnera. Ti všichni od 12:30 hod. zahrají a zazpívají nejen oslavenci, ale také všem posluchačům Rádia Blaník, kteří lochotínský amfitetr navštíví. Vstupné na Koncert pro všechny bezva lidi činí 150 Kč, rodinné vstupné je 250 korun.

V neděli se v nýřanském kulturním domě koná od 16 hod. Kavárna pro starší a pokročilé, hraje dechovka Járy Brabence.

V Lidovém domě ve Starém Plzenci zítra v 8 hod. začíná 22. ročník Plzeneckých housliček soutěže nejmenších houslistů.

Dobřanské slavnosti se konají zítra od 13 do 21 hod. Začínají průvodem a pokračují kulturním programem na náměstí, vystoupí např. Dobřanské bábinky, Malý a Velký Vozembach či plzeňský Meteláček.

Domažlicko

Memoriál Antonína Vebera Turistický přechod a cyklistický přejezd Českého lesa. Akce určená pro pěší i cyklisty se uskuteční v sobotu v Bělé nad Radbuzou. Prezentace je před MěÚ Bělá od 7.45 do 9.30 hodin. Pro pěší jsou připraveny trasy o délce 16 a 25 km, pro cyklisty pak 35 a 60 km. Všechny mají cíl v Liščí Hoře, kde bude v 16 hodin slavnostně odhalena pamětní deska Antonínu Veberovi muži, který byl nejen aktivní sportovec, ale hlavně funkcionář a neúnavný organizátor dění v bělských oddílech lyžování a turistiky.

Velké jarní grilování. V Hoře Svatého Václava bude možné v sobotu od 14 hodin zúčastnit se akce, která nabídne nejrozličnější pochoutky nejen z grilu.

Country show ve Svržně. Chov koní Svržno zve v sobotu od 13.30 hodin malé i velké na oblíbenou a tradiční akci. Opět nebudou chybět ukázky westernového ježdění, děti se mohou svézt na koních a bude i tombola. Od 18.30 hodin zahraje kapela Lenka & K.Band.

Extra Band revival v Srbech. Pod širým nebem zahraje v sobotu v obci na Horšovskotýnsku zmíněná kapela od 21 hodin. Spolu s ní vystoupí jako host Radek Zíka. V případě nepříznivého počasí se taneční zábava koná v Kulturním domě Srby.

Veteráni vyjedou z Rybníku. Auto moto veteran klub Český les z Přimdy pořádá v neděli tradiční jízdu veteránů Po pašeráckých stezkách. Start je v 11 hodin.

Všeruby si připomenou 444 let. Městys u hranic oslaví o víkendu toto nezvyklé jubileum. V neděli ve 13 hodin bude otevřena expozice Všerubska v přízemí budovy úřadu městyse a křest knihy Zdeňka Procházky Všeruby a Všerubsko.

Klatovsko

Pochod na Prácheň se koná dnes od 15.00 hod. Zahájení na náměstí v Horažďovicích vystoupení PS Prácheň. Následuje v 15.30 hod. pěší pochod na Prácheň. Od 16.00 hod. zahájení akce starostou obce Velké Hydčice na Práchni. Zahraje Otavanka.

Galerie Klenová zve v sobotu na Muzejní noc od 15.00 hod., kdy se uskuteční vernisáž výstavy Nablízko a nadostřel IV., následuje vyhlášení vítězů výstavy Cesta. Od 18.00 hod. koncert Václava Kořínka a jeho hostů, ve 20.00 a 20.45 hod. vystoupení Fire Angels s UV show a ohnivou a fakírskou show. Galerie U Bílého jednorožce Klatovy nabízí na sobotu od 10.00 do 18.00 hod. výtvarnou dílničku. Návštěvníci si mohou na donesené tričko nebo hrneček udělat ozdobu z přírodnin.

Sušické slavnosti se budou konat od pátku do neděle k zahájení letní turistické sezony. Dnes večer zahrají na náměstí skupiny Pauza a Štreka. V sobotu se na pódiu vystřídají děti ze základních škol, ZUŠ, zahraje Oplova dechovka a ve 20.30 hod. skupina No Name. Neděle bude patřit dětem, skupině Marty Dance, Šumavanu, Šumavánku a ve 13.30 hod. zazpívá Dan Bárta. Slavnosti budou zakončeny setkáním turistů na Svatoboru v neděli odpoledne.

Strážovský Bike hazard se koná v kempu U Moniky ve Strážově v sobotu od 13.00 hod. Závod cyklistů ve vypuštěném bazénu na jakémkoli kole. Trať plná legrace. Závodníci musí mít helmu. Od 16.00 hod. zahrají kapely Lord, Pozdní sběr a Weget. Startovné se neplatí, vstupné na celý den 70 Kč.

Kašperské Hory kostel sv. Markéty dnes od 17.00 hod. mše svatá, koncert Sax Work Quartet.

Rokycansko

Bitva o zámek Zbiroh startuje. Zítřek i neděle nabídne na zámku Zbiroh jezdecký turnaj a bitvu o samotné stavení. Rytířský turnaj na koních a následná bitva je situovaná do období středověku. Diváci spatří boje udatných rytířů v plné zbroji na koních i pěšmo. Kromě pohledu do jejich života budou v bohatém doprovodném programu připravená vystoupení šermířů, hudebníků a tanečnic. Dále si mohou návštěvníci vyzkoušet střelbu z luku či kuše a nebude též chybět dobové tržiště a občerstvení. Začátek turnaje a bitvy je v 15 hodin (délka je 45 minut). Doprovodný program je plánovaný od 13 do 17 hodin.

Strašičtí májovníci jsou připraveni. Staročeské máje se opět týkají Strašic. Chlapci i děvčata věnovali několik víkendů nácvikům a jsou prý dokonale připraveni. Zítra mají sraz už před sedmou hodinou u školy a až do podvečerních hodin následuje náročné putování jednotlivými částmi obce. V 17 hodin oficiální část završí Staročeská beseda a večer nemůže chybět taneční zábava. Dějištěm je od 20 hodin Společenský dům.

Také Přívětičtí zítra slaví máje. Celou akci pořádá SDH Přívětice. V odpoledních hodinách se uskuteční průvod obcí a večer od 20 hodin začne taneční májová zábava.

Rockový Sifon budou čepovat v Příkosicích. Na zítřek zvou pořadatelé všechny milovníky dobré muziky do místního kulturního domu. Koncert zde má známá rocková kapela Sifon. Akce začíná ve 21 hodin a vstupenky budou k dostání na místě.

Mladí kulturisté změří síly v sokolovně. Rokycanská sokolovna se v neděli stane dějištěm Mistrovství Čech v kulturistice dětí , dorostu a juniorů. Během klání zpestří program velká exhibice Tomáše Kašpara. Prezentace je naplánovaná na 9.30 hodin.

Autor: Redakce

23.5.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Amatérští autoři z celé země píšou do krajské knihovny

Svátek naturální kulturistiky a fitness si užili fanoušci v hotelu Thermal, kde byl na pořadu ICN European Natural Cup 2017 v naturální kulturistice a fitness.
48

PODÍVEJTE SE: Naturální kulturistika pohltila Thermal

Strážníci zadrželi hledaného muže

Cheb – Strážníci z Chebu zadrželi hledanou osobu.

Z kapsy mu ukradla plnou peněženku

Cheb – Velmi hbité ruce má nejspíš třicetiletá žena z Chebu – patrně ale asi trochu jinak, než si původně myslel šofér, který se s ní dal na parkovišti do řeči…

Na tržnici byly padělky za čtyři miliony

Cheb – Kabelky, peněženky, pásky nebo třeba peněženky patří ke zbožím, které se stále často padělá. Důkazem je i poslední zátah karlovarských celníků z minulého týdne na tržnici Asia Dragon Bazar na Svatém Kříži u Chebu.

Energie porazila Vsetín a dál vládne soutěži

Karlovy Vary - Energie nastoupila proti Vsetínu oslabená o další ofenzivní oporu, když k dlouhodobě zraněným Balánovi a Rachůnkovi přibyl Ondra Beránek. I tak se ale radovala z vítězství 3:0.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení