VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kam o víkendu za kulturou?

Chebsko - Turnaj vozíčkářů ve stolním tenise nebo strašidelné prohlídky na hradě. 

4.7.2014
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jan Charvát

Chebsko

Mezinárodní turnaj ve stolním tenise vozíčkářů Cheb Open 2014 se už tradičně uskuteční v Chebu. Handicapovaní stolní tenisté se sejdou v sobotu 5. července v hale Lokomotiva Cheb. Turnaj začíná v 8.30 hodin.

Už pošesté se u Ferdinandova pramene v Mariánských Lázních sjede česká špička hráčů pétanque včetně reprezentace na turnaji trojic. Hlavní turnaj, který se uskuteční v sobotu 5. července od 7.30 hodin, bude doplněný doprovodným turnajem pro všechny, kdo by si tento netradiční sport chtěli zkusit zahrát. Ve 14 hodin se uskuteční Švihácký turnaj pro veřejnost.

Druhý ročník Venkovských veletrhů si užijí návštěvníci Lipové u Chebu. V sobotu 5. července od 10 hodin a v neděli 6. července od 10 hodin se lidé budou moci zúčastnit prezentační a prodejní výstavy firem a živnostníků v oboru dům a zahrada. Nebude chybět ani výstava a poradna Českého svazu chovatelů a zahrádkářů. Součástí akce bude i Cyrilometodějská pouť s tradičním rožněním býka. Návštěvníci si v Lipové u Chebu užijí i bohatý doprovodný program, který jistě zaujme celou rodinu. V sobotu do Lipové dorazí například Michal Tučný Revival, Šarkani z Kynšperku nad Ohří nebo Grande Tete z Mariánských Lázní. V neděli se pak všem představí Domažličanka.

Divoký rej duchů a strašidel následně zakončený parádním ohňostrojem, to si pro návštěvníky připravili na hradě Cheb. Na strašidelnou prohlídku Chebského hradu mohou přijít rodiče s dětmi v sobotu 5. července ve 21.30 hodin. Počet návštěvníků na tuto prohlídku je omezen na čtyřicet návštěvníků.

Sokolovsko

Loketské kulturní léto rozproudí přírodní amfiteátr v podhradí i tento víkend. V sobotu 5. července od 20 hodin sem přiveze exkluzivní vystoupení Mezi námi Michal Horáček. Soubor projektu „Michal Horáček: Básně, písně, otázky" se představí ve složení Michal Horáček a Szidi Tobias (jako speciální host). Chybět nebudou ani další hosté Lenka Nová, František Segrado, Ondřej Ruml a orchestr pod vedením Matěje Benka. Vstupenky lze zakoupit v předprodeji v ceně 290 korun, na místě za 390 korun.

Pod loketský hrad zamíří v neděli 6. července i legendární německá kapela Scooter. Velkolepou show v rámci 20 Years Of Hardcore TOUR 2014 předvede skupina od 20 hodin, speciálním hostem bude další německá formace Steinkind. Vstupenky na exkluzivní koncert stojí v předprodeji 750 korun, na místě 950 korun.

Duchovní koncert rozezní interiér kostela Nanebevzetí Panny Marie v Chlumu Svaté Maři v neděli 6. července. V prosvětleném a skvostném barokním interiéru zazní od 15 hodin jímavé duchovní koncerty v podání mladého souboru, který se proslavil díky svému „libozvuku v naprosté dokonalosti". Soubor ENSEMBLE POLYHARMONIQUE přiveze program Proč se tak trpce rmoutíš, duše má moteta a malé duchovní koncerty 17. století z Německa.

Milovníci přírody i příznivci fotografování mohou až do konce srpna mířit na statek Bernard v Královském Poříčí. Záběry z přírody Sokolovska a daleké Aljašky tu vystavuje sokolovský Fotoklub FOS Sokolovsko. Výstava láká na záběry divokých zvířat z Aljašky, ale i domácích luk a lesů nebo typické měsíční krajiny Sokolovska. Otevřeno je vždy od 10 do 18 hodin.

Tachovsko

Plastová figurka Igráček se představí návštěvníkům tachovského muzea v pátek. Vernisáž výstavy věnované této legendární hračce se koná v pátek 4. července od 19 hodin v Muzeu Českého lesa v Tachově. Výstava potrvá téměř celé prázdniny, až do 27. srpna.

Jan Hus na muzejní zahradě. V pátek 4. července a v sobotu 5. července se v zahradě Muzea Českého lesa v Tachově bude odehrávat zajímavé a pozoruhodné divadelní představení věnované Janu Husovi. Představení, v němž vystupuje skoro 70 účinkujících, slibuje velkolepou podívanou. Koncil je umístěn na vysoké konstrukci, která dominuje jevišti, hudební vstupy a světla jsou velmi působivé a na konci je na scéně i hranice. Začátky ve 20.30 hodin.

Tradiční pouťové rybářské závody se konají v sobotu 5. července na Zámeckém jezírku u zastávky ČSAD ve Starém Sedlišti. Prezentace začíná v 6 hodin, závody od 7 hodin a konec bude ve 13 hodin. Startovné dospělí 250, děti 200 korun. V ceně startovného je rybářská svačina a nápoj. Soutěží se o zajímavé ceny a nově o poháry za první tři místa.

Chovatelé ze Stříbra nabízejí možnost nákupu a prodeje přebytků na chovatelském trhu. Ten se uskuteční v sobotu 5. července od 8 do 11 hodin ve Stříbře v chovatelském areálu v Mánesově ulici.

Zahradní divadlo Podkova, které najdeme v zahrádce na břehu řeky Mže v Josefově Huti u Pavlovic, si připravilo pro své diváky premiéru. Divadelníci se tentokrát nechali inspirovat přední českou režisérkou Alicí Nellis. A přicházejí také s jednou novinkou. Premiéra se uskuteční v sobotu 5. července od 17 hodin. Večerní představení, které uvádí poprvé v historii divadla, se bude konat ve středu 9. července od 20.30 hodin.

Karlovarsko

Mezinárodní filmový festival. V Karlových Varech dnes začíná 49. ročník Mezinárodního filmového festivalu a hned v první den uvítá festivalové město hvězdného hosta, hollywoodského herce, režiséra a producenta Mela Gibsona. Projde se po červeném koberci u hotelu Thermal a poté převezme Křišťálová glóbus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii. Před půlnocí by pak měl v letním kině uvést svůj kultovní snímek Šílený Max. Program festivalu je na www.kviff.com

Cirk La Putyka. V sobotu od 23:45 se představí v karlovarském divadle v rámci doprovodného festivalového programu populární a mezinárodně úspěšný divadelní soubor Cirk La Putyka se svým nejnovějším představením Dolls. Jedná se o jednu z mála možností vidět Dolls doma, většinu času totiž soubor stráví na zahraničním turné. Další představení se odehrají v pondělí, čtvrtek a v pátek.

Srdce temnoty. Vernisáž výstavy Jaroslav Róna Srdce temnoty začíná v sobotu v 17 hodin. Dílo Jaroslava Róny se v karlovarské galerii umění představilo již dvakrát samostatná výstava proběhla roku 1991, v roce 2005 se zde prezentoval v rámci společné výstavy Tros Sketos Serios také během mezinárodního filmového festivalu. Současná výstava přiblíží autorovu malířskou i sochařskou tvorbu z posledního desetiletí.

Tradiční pouť. Abertamská pouť začíná v sobotu ve 13 hodin vystoupením dětí z místní MŠ a ZŠ. Připraveno je zábavné odpoledne pro děti, křest nového hasičského vozu, hrát bude hornická kapela Barbora a vystoupí skupina Michal Tučný revival. Pouť pokračuje v neděli od 10 hodin slavnostní mší v kostele 14 svatých pomocníků.

Plzeňsko

Farmářské trhy se konají zítra od 8 do 12 hod. na náměstí Republiky.

Plovárna Hradiště zve na HRA.KU.LÉTO, již zítra vám od 21 hodin zahraje kapela Whitesnake revival unplugged.

Pouťová zábava v Nezdicích u Přeštic se koná zítra od 21 hodin. Zahraje skupina Experiment K. Kopejtka. Za příznivého počasí se hraje venku.

Úněšovskou pouť můžete navštívit již tento víkend. V sobotu se pořádá XI. ročník turnaje v nohejbale, registrace je od 9 hodin, začátek v 10 hod., večer od 20 hod. si můžete zatančit na pouťové zábavě s hudební skupinou Straka& Suchánek. V neděli se od 8 hodin koná mše Svatá v místním kostele a od 14.30 hodin je zábavné odpoledne, koncert plzeňských harmonikářů Renaty a Jiřího Pospíšilových, vystoupení brazilských tanečnic TÁ-DI-BOA.

V neděli 6. 7. od 13 do 18 hodin se v Galerii města Plzně koná nedělní výtvarná dílna.

V Dolanech u Hlinců se koná výstava umělců. Vernisáž výstavy je zítra od 16 hodin. Od 19 hodin můžete u místního kostela sv. Petra a Pavla navštívit moderovanou Best of Music Party Libora Janíčka, spojenou se Suzuki Auto Kunc Party, vč. testovacích jízd a zahajovacím vystoupením plzeňské rockové kapely Chuť. Občerstvení zajištěno.

V Hunčicích (PS) se zítra od 11 hodin koná VI. Formanský den. Bohatý doprovodný program, výstava historické zemědělské techniky, work shop pro děti, soutěže, občerstvení a další.

V neděli 6. 7. se v Úhercích koná Západočeská hasičská liga. Soutěž začíná od 10 hodin.

Město Spálené Poříčí a Daniela Pavlatová vás srdečně zvou na křest knihy Hořký i sladký Jiří Winter Neprakta. Akce se uskuteční zítra od 18.30 hodin ve špejcharu Ve Dvoře.

Domažlicko

Sklářské sympozium. Jubilejní 10. ročník Sochařského sympozia Tusta Vitrea se v pátek a v sobotu koná na prostranství před Chodským hradem v Domažlicích. Hlavní prezentace všech řemesel je k vidění po oba dva dny od 10 do 17 h. Sklářský trh je po celou dobu konání sympozia. V pátek od 22 hodin se koná Ohnivá sklářská noc. Sympozium bude zakončeno v sobotu v 17 hodin. V rámci sympozia se koná i multižánrový hudební festival Hudba pod hradem. V pátek zahrají skupiny: T. Linka a Přímá Linka (18 h. ), Blanka Šrůmová & GP (20 h.), Yo Yo Band (21.30 h.), v sobotu D. N. A. Brno (18 h.), České srdce (19. 30 h.), Michal Prokop & Luboš Andršt & Jan Hrubý (21. 30 h.). Vstup dobrovolný.

Neckiáda v Srbech. Na jubilejní 40. ročník Neckiády jste v pátek a v sobotu srdečně zváni do Srb. V pátek na vás čeká taneční zábava Víla análka a půlnoční překvapení. V sobotu je od 13 hodin prezentace závodníků, ve 14 hodin start Rallye na Šmelci (cíl u mostu v Srbech). Doprovodný program: v 16 hodin taneční zábava Olympic revival, během pauzy vystoupení šermířů H. Týn, ve 21 hodin taneční zábava Elixír.

Císařské slavnosti ve Kdyni. Slavnosti se odehrají v parku u muzea v sobotu 5. července 2014, jejich začátek je naplánovaný na 11 hodinu dopolední a konec se předpokládá po 22 hodině. Součástí slavnosti bude tržiště s rozmanitým sortimentem. V rámci Císařských slavností vystoupí až 22 účinkujících, odehrají až 21 představení, což představuje až 8 hodin programu. Účinkující jsou vynikající hudebníci, divadelníci a komedianti tanečníci. Vstoupí i flašinetář Jan Roháč.

Klatovsko

Hrad Švihov zve dnes a zítra na tradiční dobývání hradu. Letošní bitva se odehraje v 19 a 21 hod. Uvidíte šerm, historický jarmark, ukázky dobývacích strojů a děl.

Na hradu Rabí se koná o víkendu Rabský festival amatérských divadel. Účinkují soubory Kolár Strašín, Žihobecké divadlo J. K. Tyla a Divadelní spolek Rynek z Újezdu u Plánice.

Dny Kolince začnou již dnes od 18 hod. výstavou fotografií, šperků a historie rodu Lumbe z Malonic v ZŠ Kolinec. V sále restaurace Na Radnici zazpívá v 19.30 hod. pěvecký sbor Kos a soubor Lada.

Sobotní program začne ve 13 hod. Slavit se bude ve sportovním areálu. Na programu je tenis, dechová hudba, taneční zábava. Ohňostroj začne ve 22.45 hod.

Den řemesel Chanovice se koná v sobotu od 10 hod. Prezentace řemeslné a podomácké výroby, prodej výrobků, občerstvení, kulturní program v zámeckém areálu a Expozici lidové architektury.

Železná Ruda zve v sobotu od 10 hod. na Rysí slavnosti. Příjezd vyhlídkového motoráčku zapůjčeného z německého Pasova, Švejkova c. k. Merenda, odhalení repliky hraničního kamene, jízda historických vozidel, turistický výšlap na Čertovo jezero, doprava busem na Špičák, 11.30 a 12.30 hod. Odpoledne zahraje skupina Pelíškové.

Kašperské Hory zvou dnes a zítra na festival křesťanské hudby Mount Kašperk. Vstupné bude použito na opravu varhan v kostele sv. Markéty. Účinkují: Eva Henychová, Roman Dragoun, Citová záležitost, 6 strun, křesťanské sbory Vimperk, NO-E-MI Vlachovo Březí, Miriam Zdíkov, Memento, Druhý pokus, Petr Minář, T´N´T´- Gospel blues dynamit, Zebedeus klatovský spirituál.

Rokycansko

Vršíčková pouť v Litohlavech se blíží. Tělovýchovná jednota Litohlavy zve jako každoročně na tradiční Vršíčkovou pouť. Především pro děti budou zítra i pozítří přichystané rozmanité pouťové atrakce. Dospělí se mohou pobavit večer na přírodním tanečním parketu V lomečku, vedle hospůdky Na Vršíčku v Litohlavech. Dnes tu od 20 hodin pořádají sportovci místo avizovaného Sifonu pouťovou diskotéku. Zítra, také od 20. hodiny jsou zváni především příznivci kapely Katr.

Fotbalový turnaj láká zítra do Rakové. TJ Sokol a obec Raková pořádají zítra od 12 hodin fotbalový turnaj za účasti Sokola Raková, Blaníku Louňovice, Košutky Plzeň a FK Žákavé. Na programu bude během dne fotbal, dětské atrakce, skákání do pěny, soutěže a hry pro děti, střelba ze vzduchovky, přistání helikoptéry, psí sport, vystoupení Disco Klubu Teamu Rokycany. Večer od 21 hodin bude pro návštěvníky připravená taneční zábava, kde zahraje Minimax.

Mýto Kařízek Cup a pálení Husa. Zítra na hřišti Kařízek u vlakového nádraží startuje v devět ráno 9. ročník fotbalového turnaje v malé kopané Kařízek Cup. Na večer zvou členové Sokola Mýto na znovuobnovenou tradici. Tou je pálení ohňů v předvečer státního svátku Dne upálení mistra Jana Husa. Akce začíná v 19 hodin u Vojtěch.

Břasy zvou na vzpomínkový akt. Na počest 95. výročí narození občana Jiřího Potůčka Tolara, parašutisty a radisty skupiny Silver „A" je veřejnost zvaná zítra. Vzpomínkový akt startuje v 11 hodin před budovou obecního úřadu.

V Holoubkově pořádají pozítří „čaj o páté". Hotel Bělohlávek zve v neděli na akci s názvem „Čaj o páté". Zahraje zde skupina Sortiment. Začátek je v 17 hodin.

Autor: Redakce

4.7.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Sázení stromků v rámci projektu WeLoveŠumava.
16

Koupili si triko a mají strom na Šumavě

Fotografie, která se stane symbolem letošních voleb.
DOTYK.CZ
6

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

Chystají lampionový průvod

Mariánské Lázně - Tradiční lampionový průvod den před výročím vyhlášení samostatného československého státu se uskuteční v Mariánských Lázních.

Cirkusák, který nepotřebuje šapitó

Karlovarský kraj - S poi točí od svých čtrnácti let. Bydlí v Bukovanech a lítá po celém světě. Tomáš Bartoš a jeho nevšední koníček.

Budou mít nového průvodce

Mariánské Lázně -Nový propagační materiál provede turisty Mariánskými Lázněmi. Malý průvodce městem nabídne návštěvníkům vše potřebné na jednom místě.

Zdravotní sestry mohou studovat bez dojíždění

Karlovy Vary – Bez složitého dojíždění za studiem mimo region si mohou nově zvyšovat kvalifikaci zdravotní sestry.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT