VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kam o víkendu za kulturou?

Chebsko - I letos se příznivci swingu mohou těšit na sérii letních koncertů Hrnčířský swing.

18.7.2014
SDÍLEJ:

Chebský hrad. Foto: Deník/ Jan Buriánek

Chebsko

Mariánskolázeňská nokturna začínají v Mariánských Lázních zahajovacím koncertem. Ten se uskuteční v pátek 18. července od 20 hodin v Městském muzeu Mariánské Lázně. Na slavnostním koncertě zazní skladby Fryderyka Chopina, Gustava Mahlera a Franze Schuberta.

I letos se příznivci swingu mohou těšit na sérii letních koncertů Hrnčířský swing. První koncert se uskuteční už v pátek 18. července od 19 hodin na dvoře hrnčírny v Novém Drahově. Návštěvníci se mohou těšit na Revival Swing Band Praha a Darju Kuncovou. Tradici před jedenadvaceti lety zahájil Egon Ivan Werner, po jeho smrti převzal žezlo jeho syn Roman z Nýrska. Jak sám při loňském ročníku řekl, ani na chvíli neuvažoval o jiné možnosti než pořadatelství po svém otci převzít.

U příležitosti svátku zakladatele tepelského kláštera se uskuteční v Klášteře Teplá Pouť k blahoslavenému Hroznatovi. V 10. hodin mohou návštěvníci dorazit na slavnostní mši svatou v opatském kostele Zvěstování Páně. Mezi 12. hodinou a 14. hodinou se pak bude konat občerstvení pro bývalé politické vězně, příslušníky PTP a členy společenství Magnificat. Od 13 hodin pak budou moci návštěvníci nahlédnout do prostor kostela a knihovny kláštera. U této příležitosti se sejdou na společném setkání političní vězni. V 16 hodin pak v opatském kostele vystoupí Jitka Chaloupková.

Akci pro celou rodinu se rozhodl uspořádat chebský hrad. Návštěvníci si budou moci tentokrát užít. Středověké hradní slavnosti s historickým spolkem Herold. Slavnosti se uskuteční v sobotu 19. července a v neděli 20. července od 11 hodin.

Sokolovsko

Kulturní léto v Habartově začne už dnes v pátek 18. července Folkem za muzeem. Vystoupí tu šestice interpretů, žánrově nebude chybět písničkář Tomáš Pastrňák, alternativní folk Tria Páni kluci nebo folk-rock kapely Ulice. Začíná se v 19 hodin. V sobotu se návštěvníci mohou již od 13 hodin těšit na Divadlo za muzeem, které bude určeno především dětem. Se svým pouličním divadlem dorazí Viktor Braunreiter, dalšími lákadly pak budou skákací hrad nebo malování na obličej. Od 19 hodin už ale prostranství za budovou muzea rozproudí rockové rytmy. Hrát budou kapely Martin Čarný Band, Pororoca, Okov a další. Vstupné na program pro děti je zdarma, na každý hudební večer po 100 korunách.

Festiválek na konci světa se koná v sobotu na zahradě Kulturního domu v Kraslicích Vystoupí regionální kapely Nebožtíci, Kraslická cimbálovka a ostrovští Drcáci, kapely Album, Alison, Slávek Janoušek s Lubošem Vondrákem, Roháči a hvězdný host Věra Martinová se svým triem. Na závěr se mohou návštěvníci těšit na příbramskou Ginevru. Začátek je ve 13 hodin.

Evropští prakisté míří do Březové u Sokolova. Město Březová zve na Evropský pohár ve střelbě z praku, který se bude konat v sobotu 19. července v multifunkční hale Březová. Čeští prakisté se těší na soupeře z Belgie, Itálie, Německa, Španělska a Slovenska. Po celou dobu konání akce bude zajištěn doprovodný kulturní program a také občerstvení. Střelba z praku bude uskutečněna na ojedinělé cíle vlastní výroby, součástí je také přenos velkoplošné projekce do přilehlých prostor. Slavnostní zahájení je v 9.30 hodin. V 10 hodin startuje soutěž jednotlivců. V 16 hodin zahájí soutěž družstva.

Karlovarsko

Třídenní Bečovské slavnosti ve znamení století páry začínají už dnes. Bečov zároveň slaví 615 let, takže oslavy se chystají velkolepé. Kromě tradičních historických trhů se můžete těšit na pestrý program plný hudebních, divadelních nebo tanečních vystoupení. Hlavní oslavy začínají v sobotu v 10 hodin.

Sbor dobrovolných hasičů ve Verušičkách oslaví 140. výročí založení. K této příležitosti pořádají soutěže v požárním útoku. Závodit budou muži u ženy a celý program začne v sobotu v 9:30 na verušickém fotbalovém hřišti.

Nudu v Ostrově se snaží zahánět mnoha způsoby. Jedním z nich je třeba návštěva letního kina, kde se bude promítat potřetí v letošním roce. Organizátoři se připravili film Velký Gatsby od režiséra Moulin Rouge a rappera Jay-Z. ve kterém exceluje Leonard DiCaprio. Začátek je dnes od 22 hodin.

Víkend bude horký a většina lidí ho plánuje strávit u vody. V oblíbeném koupališti Rolava v Karlových Varech se nudit určitě nebudete. Pro ty, kteří nechtějí jenom ležet u vody, je připraveno mnoho aktivit. Zahrát si můžete plážový volejbal, slackline, badminton, petanque, obří šachy nebo Člověče, nezlob se. K dispozici jsou také ruské kuželky, na vyjížďku po vodě si můžete půjčit šlapadlo. Děti určitě nadchne trampolína a skluzavka. Vstup je zdarma.

Závody veteránů, které budou probíhat dva dny, začínají už dnes v Karlových Varech. Během lázeňské rallye plechoví senioři zdolají 250 kilometrů, projedou různá zákoutí severozápadních Čech. Navštíví i lázeňský trojúhelník Karlovy Vary Mariánské Lázně Františkovy Lázně. Závodní jízda se zakončí v Karlových Varech, kde proběhne i krátká výstava.

Tachovsko

TarRock je pro příznivce rokové hudby připraven na víkend, a to již popáté. Vystoupí Harlej, Alkehol, Turbo, Škwor, Vilém Čok a mnoho dalších známých kapel. Připraven je i bohatý doprovodný program. Festival bude moderovat David Petřík. V pátek je začátek festivalu naplánován na 16. hodinu a v sobotu na 13. hodinu.

Třetí koncert Dveře jízdárny dokořán je připraven na neděli v jízdárně Světce od 15 hodin. Nyní s programem České hudební baroko. Barokní varhany a dobové nástroje. Koncert nazvaný Rok 2014 Rok české hudby přednesou Adam Viktora a Ensemble Inégal.

Pouť v Brodu nad Tichou se koná o víkendu. V sobotu je připraveno zábavné odpoledne pro děti s Milanem Mudrochem, králíci Bob a Bobek, odpoledne zahraje Johny Cash Revival, Chodovarka a Grande Tete. Večer v kulturním domě zahrají Chodovaka a Fox band. Po celý den budou kolotoče, střelnice, pouťové atrakce a občerstvení. V neděli bude pouťové odpoledne na místním hřišti.

Pivní slavnosti se konají v sobotu v Bezdružicích. Na programu vystoupí Sedmihorka, Beat Club 68, Czech More a Anakonda Benda. Zúčastnit se můžete soutěže v pití piva a lima na čas.

Na Bezdružické parní léto zveme tento víkend. Jízdy parních a motorových vlaků, bohatý doprovodný program, posezení u výtopny, výstava historie železnice, modelová železnice. To vše a mnoho dalšího vás čeká o víkendu na Bezdružickém parním létě.

Kokašická pouť sv. Máří Magdalény se koná od pátku do neděle. Program je připraven na celý víkend. V sobotu jsou připraveny pouťové atrakce, občerstvení, stánky. Fotbalový turnaj o pohár starosty od 9 -14 hodin na fotbalovém hřišti v Kokašicích.

Plzeňsko

Kapela Extra Band revival dnes od 21 hod. vystupuje na koupališti v Čižicích.

V kulturním domě v Železném Újezdě na jižním Plzeňsku se zítra od 20 hodin koná zábava s kapelou Lords, která má ve svém repertoáru staré dobré rockové skladby, např od kapel Deep Purple či Kiss.

Zítra se můžete vypravit na turistický pochod Chodorova Vrčeň, který startuje mezi 6:40 až 9 hod. na nádraží ČD Nepomuk.

Dnes začíná stodská pouť, která nabídne rozsáhlý třídenní kulturní i sportovní program. Dnes od 20 hod. v letním kině vystupují kapely SticX, slovenští Polemic a V3SKA. Zítra v 10 hod. v areálu stadionu začíná historický jarmark. Koná se zde také závod v přespolním běhu Stodská osmička určený dětským závodníkům a rekreačním běžcům. Od 14 hod. je na programu volejbalový turnaj a od 17 hod se koná přátelské fotbalové utkání mezi Slavojem Stod a FK Holýšov. V průběhu dne na stadionu bude hrát kapela Vysoká tráva, večer se od 23 hod. koná taneční zábava s Dance Band Plzeň. V rámci stodské poutě je připraven i sobotní program v letním kině, kde od 14 hod. postupně vystupují kapely Stodský dudáček, Elvis Presley Revival Band, Vysoká tráva, Gnomus, Country sisters, Abba World Revival. A v neděli se na stadionu od 15 hod. utkají Staré gardy Slavoje Stod a FC Viktoria Plzeň a v letním kině od 17:30 hod. vystoupí kapela Brutus.

V klášteře Plasy se zítra a v neděli od 9 hod. konají mimořádné prohlídky vodního a vzdušného systému tohoto unikátního barokního areálu. Prohlídky vychází každých dvacet minut a jsou určeny pro skupinu cca 15 návštěvníků. Vypravit se na ně mohou osoby starší deseti let, které netrpí klaustrofobií a nemají obuty boty s podpatky. Místo je možné rezervovat na tel. 373 322 174.

Domažlicko

Premiérový ročník přeshraničního setkání majitelů mopedů a malých motocyklů MOPEDSCUK se o tomto víkendu bude konat v Rybníku. Padesátikilometrová spanilá jízda vyjede z Rybníku v sobotu okolo desáté hodiny přes Závist, Dianu a Švarcavu do Eslarnu. Od 13.00 hodin budou probíhat soutěže, hry, country vystoupení a k vidění bude i výstava motocyklů.

Rozložený moped se bude skládat na čas, připraven je orientační závod po zaniklých vsích, dovednostní jízda u požární nádrže, soutěž ve vaření guláše v kotlíku (může se do ní zapojit kdokoliv z účastníků srazu i dalších návštěvníků). Na 17.00 je naplánován start soutěže v zatloukání hřebíků, od 20 hodin vystoupí rocková kapela Starý psi, noční ohňostroj. Prezence účastníků v pátek od 16 do 20 hodin a v sobotu od 8 hodin po celý den v tamním infocentru.

Bohemia Jazz fest v Domažlicích v pátek 18. července. Na pódiu u brány hraje od 17.00 hodin trio Cnirbs (SRN), od 18.30 Ploctones (NL) a od 20.30 festival vyvrcholí vystoupením zpěvačky Evy Klampfer a její kapely. Vstup zdarma.

Letní slavnost Babylonské léto se koná od pátku až do neděle. V sobotu od 13 hod. se koná XVI. mistrovství ČR ve zvedání kamene. Od 20 h. hraje Olympic revival, od 22 h. Bára Zemanová & band, V neděli 4. ročník Voříškiády, utkání voříšků, kříženců a psů bez průkazu původu o titul Babylonský voříšek. Přejímka psů v 9.00, soutěž od 10.00. Další bohatý program.

Sraz fiatů Maluchů. V sobotu 19. července přijedou z kempu na Sycheráku do zámku v Horšovském Týně v rámci svého srazu populární maličké Fiaty 126 p. Vystaveny tam budou od 10.30 do 11.30 hod.

Rokycansko

Hudební léto pokračuje U Kozlerů v Mirošově. Restaurace po celé léto nabízí bohatý kulturní program v podobě venkovních hudebních produkcí. Dnes zde od 20 hodin zahraje Jája a Pája.

XXX. Kornatické slavnosti léta se uskuteční zítra. Na přírodním parketu (za deště v kryté hale) zahraje od 10.30 12.30 hodin Strašická Pohodovka. Poté vystoupí Harcíři z Rokycan, Policie České republiky, Hradecké panenky, Hudba Václava Žákovce nebo Convictus Plzeň. Vstupenky jsou slosovatelné a první cenou je 100 kg živý vepř. Taneční zábava se uskuteční od 21 hodin s kapelou Trio Michal Šindelář. Třiadvacátá hodina odstartuje velký ohňostroj. Během dne bude možné soutěžit ve střelbě na terč nebo s ruskými kuželkami. Pro děti je připravené házení kroužků na slona, hod na Moulu nebo jízda na koni. Své výrobky zde budou vystavovat také děvčata z Domova Zvíkovecká kytička nebo budou ke zhlédnutí vozy Škoda.

Březina fest 2 startuje zítra. Fotbalové hřiště v Březině je zítra od čtrnácti hodin zadané pro heavy hard rock. Vystoupí zde Katr, AM, Attax nebo Hanval.

Hasiči v Těškově slaví 125. výročí založení. Sbor dobrovolných hasičů Těškov zve na oslavy založení sboru. Konají se zítra a sraz účastníků je v 10 hodin. O třicet minut později se uskuteční slavnostní schůze, poté průvod a položení věnců. Od 14 hodin budou k vidění ukázky vyprošťování osob z vozidla, ukázky hašení a od 20 hodin zahraje Empatie.

Hudba opět zazní Zbirohem. Během zítřka je proluka náměstí vyčleněná pro další z promenádních koncertů. Od 9.30 do 11.30 hodin zahraje Cheznovanka. Ve Zbirožském dvoře pak od 19 hodin zahraje Dixieland Band Zdice.

Autor: Redakce

18.7.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Pojištění dětí? Jde o nadstandard, důležitější je pojištění rodičů

Milan Vrbata.

OTÁZKA PRO: Milana Vrbatu, mluvčího Aše

Policie žádá řidiče: Pokud nemusíte, nevyjíždějte

Karlovarský kraj - Husté sněžení, nárazový vítr a náledí komplikuje dopravu v kraji. Policisté proto žádají řidiče, aby vyjížděli jen v nejnutnějších případech. 

Parkovat není kde

Cheb – Kriticky málo parkovacích míst je v centru města Chebu. Nervózní řidiči si tak stěžují na chebské radnici, že nemají kde parkovat. Mnoho z nich nervózně několik desítek minut projíždí městem a shání volné stání.

Tříletý polobezdomovec a brutální agresor v tramvaji: Prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve čtvrtek 14. prosince 2017.

OTÁZKA PRO: Simonu Liptákovou, mluvčí města Chebu

Město Cheb připravuje další ročník divadelního plesu. Přiblížíte, na co se mohou hosté těšit?

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT