CHEBSKO

HRNČÍŘSKÝ SWING pokračuje v hrnčírně v Novém Drahově. V pátek 5. srpna zazní poslední z koncertů třiadvacátého ročníku oblíbené akce. Tentokrát si budou moci posluchači vychutnat vystoupení lotyšské Sunny Groove Dixie Riga. Tato kapela vystoupí s orchestrem Pilsner Jazz Band. Akce začíná v 19 hodin.

DIVADELNÍ WORKSHOP si užijí všichni návštěvníci chebské Krajinky. Divadelní, výtvarné a hudební workshopy se uskuteční v sobotu 6. srpna od 15 hodin do 17 hodin. Účastníci se dozvědí něco o divadelních technikách. Zjistí také, jak se připravuje hudba pro divadelní hry, a nazkoušejí také krátké představení, které doprovodí na vlastnoručně vyrobená šterchátka.

NOČNÍ PROHLÍDKU pro své příznivce připravil klášter Teplá. V pátek 5. srpna a v sobotu 6. srpna od 19 hodin si budou moci návštěvníci prohlédnout nasvícené interiéry vlastním tempem a vlastní cestou. Lidé si užijí neobvyklou atmosféru a budou si akci moci zpestřit hledáním tajenky, která bude skryta v detailech výzdoby budov.

SOKOLOVSKO 

ROCKOVÉ SADY KRASLICE. Městské sady v Kraslicích se rozezní tóny metalové hudby při již 14.ročníku Rockových sadů. Ty se uskuteční už v sobotu 6. srpna. Návštěvníci se mohou těšit na porci kvalitní tuzemské i zahraniční muziky. Zahraje ELA-rock-Německo, Vilém Čok a Bypass-rock Praha, Crystal Palace-progressive rock Německo, Dark Gamballe-crossover-Vyškov, Seven-metal progresive-České Budějovice, Object a hosté-Prog.metal-Kraslice, Wishmasters-Symphonic-metal-Upice, Kelwin-Heavyhardrock-Dambořice, Extaze-heavymetal-Karlovy Vary, J-Ellite-hardrock-Luby, Abyss-metal-Kdyně, In The Shadows-power-trash-Nejdek.

ME V TRIALU BŘEZOVÁ. Březová u Sokolova pořádá o víkendu 6. a 7. srpna Mistrovství Evropy v trialu. Na této úrovni se v Březové jedou takzvané šlapačky vůbec poprvé. Chybět nebude doprovodný program, kapely ani ohňostroj.

KRISTÍNA A JEJÍ BAND. V rámci Sokolovského kulturního léta vystoupí v pátek 5. srpna na Starém náměstí slovenská pěvecká star Kristína. Jako předkapely zahrají Isua a Ella. Vystoupí i sokolovský talent Lucie Večeřová. Program začíná v 17 hodin.

KARLOVARSKO 

HUDBA Z KAUFLANDU? To spojení je nezvyklé, ale nechť. Síť obchodů Kaufland zaštítila svým jménem sérii letních koncertů, z nichž jeden se odehraje v Karlových Varech, a to už dnes v karlovarském Letním kině vystoupí Děda Mládek Illegal Band, Věra Martinová, Marpo, Janek Ledecký, Petr Bende, Čechomor, Wanastovi vjecy a Tublatanka.

V BEČOVSKÉ BOTANICKÉ ZAHRADĚ běží festival Zázračná planeta Země. Až do neděle se tu mohou lidé těšit na prohlídky, jógu, etnickou hudbu, malování, zpívání manter, divadlo a samozřejmě i ekologickou osvětu a ten, kdo přijde s vlastním hudebním nástrojem a zahraje, má vstup zdarma. Součástí je i projekce dokumentů.

CHCETE UJÍT DESETINOVÝ MARATON a na cestě ochutnat pivo známých pivovarů? Příležitost tak máte už zítra, kdy Chyšský okrašlovací spolek chystá již desátý Pivní maraton. Start je před budovou Zámeckého pivovaru V Chyši od 12:30. Na akci vystoupí také německý dechový orchestr Wernesgrüner Blasmusikanten a žlutická hudební skupina Triget.