Chebsko

Výstava plastikových modelů 'O pohár starosty města Mariánské Lázně' láká všechny nadšené modeláře. Šestý ročník této výstavy se uskuteční už v sobotu 2. února od 10 do 15.30 hodin v budově Městského úřadu Mariánské Lázně. V soutěži mohou vystavovat své modely všichni zájemci o plastikové modelářství. Soutěž pořádá jako každoročně Klub plastikových modelářů Mariánské Lázně při Městském domě dětí a mládeže 'Dráček'. K dispozici bude všem zájemcům také doprovodný program, jako jsou tematické výstavy, prodej modelů a dalších potřeb pro modeláře, deskové a strategické hry, airsoft či PC letecký trenažér.

Latin and rock Rampa weekend je název akce, která se uskuteční v pátek a sobotu večer v oblíbeném mariánskolázeňském klubu Na rampě. V pátek návštěvníky čekají rockové hity české i zahraniční. Chybět však nebudou ani oldies a electro. Sobota všem pařmenům slibuje Official Vestax DJ Maniaca a latin, nu jazz, sambu či salsu.

40. divadelní maškarní ples láká v sobotu od 20 hodin všechny vodníky a podvodníky do chebského kulturního centra Svoboda. „Vyvalily se vlny zdola, roztáhnuly se v šírá kola… Vodníci, bludičky, tritóni, vodní žínky, hochštapleři a strašidla všeho druhu přijďte se všichni vydovádět," láká divadlo. K tanci i poslechu zahraje oblíbená chebská kapela Koala a účastníky také čeká vyhlášení nejlepších masek a překvapení!

Výstavu drobného hospodářského zvířectva pořádá v sobotu od 7:30 do 16 hodin a v neděli od 9 do 15 hodin Český svaz chovatelů ze základní organizace z Lipové v místní hospůdce. Všichni jsou srdečně zváni. 

Sokolovsko

Po stopách dolové činnosti se vydají v sobotu běžkaři v Habartově. Sportovní odpoledne pořádají Kluci z Kluče ve spolupráci s městským úřadem. Jedná se o časovku jednotlivců v běhu na lyžích, vyráží se za každého počasí a kategorie jsou otevřené pro všechny sportovce nejrůznějšího věku. Trať je vedena reliéfem vydolovaného území. Pokud bude příznivé a jasné počasí, bude možné vidět poslední dolové aktivity v lomu a plnící se jezero Medard. Sraz závodníků je v budově knihovny a muzea na Kluči (Rádě). Start je ve dvě hodiny a dvě minuty odpoledne. Občerstvení pro účastníky bude připravené.

Country kapela CRAZY HORSES zahraje v sobotu 2. února od 20 hodin v sokolovské restauraci U kláštera. V repertoáru mají známé country kusy stejně jako vlastní texty nebo svižnější aranže známých písniček. Vstup je volný.

Bruslení veřejnosti pořádá zimní stadion v Sokolově, a to tento pátek od 10.30 do 12 hodin a v sobotu od 15 do 16 hodin. Dospělí platí 35 a děti do deseti let 20 korun.

Karlovarsko

Do karlovarského rockového klubu Slash zavítá už dnes chebská metalová partička Blackmailers, která brázdí tuzemskou scénu již po mnoho let. Koncert těchto regionálních metalových bardů začíná ve 20:00.

Léčebné lázně Jáchymov zahájí nové digitální promítání ve svém starém kině. O kvalitu obrazu se postará projektor s vysokým rozlišením a o zvukovou stránku filmů se špičkový prostorový zvuk 5+1, který zajišťuje profesionální dekodér a reproduktory. Slavnostní zahájení digitálního promítání se zde uskuteční už dnes od 11:00. Po krátkém představení technologií je na programu promítání animovaného filmu Rebelka.

Za doprovodu varhan se uskuteční v kostele v Rudném svátek světla. Kostel Navštívení Panny Marie bude pro tuto příležitost otevřen veřejnosti, a to již o tomto víkendu. Akce se koná zítra od 15:00 do 17:00.

Bohatá tombola o věcné ceny, předtančení, módní přehlídka a zajímaví hosté. To bude 2. ročník slavnostního plesu města Nová Role. Moderovat jej bude bavič Josef Alois Náhlovský a na pódiu se s ním objeví i známý český imitátor slavných osobností Petr Jablonský. Ples se uskuteční v Kulturním domě Nová Role zítra od 20:00. Vstupenky lze koupit v předprodeji v podatelně novorolského městského úřadu. V ceně vstupného je zahrnuto i menší občerstvení.

Cirkusová pohádka je název divadelního představení, které je naplánováno na konec tohoto týdne. V Městském společenském centru v Hroznětíně tuto pohádku představí Divadlo z Bedny z Karlových Varů, které hraje pohádky pro malé i velké po celé České republice. Představení pro děti a jejich rodiče se koná v neděli 3. února a začíná ve tři hodiny odpoledne.

Tachovsko

Dětský maškarní karneval se bude konat v neděli 3. února od 15 hodin ve stříbrském kulturním domě. Na děti čeká pestrý program, odpoledne plné tance, her a soutěží s veselým klaunem.

Maškarní ples se koná v sobotu 2. února v chodovoplánském kulturním domě. K tanci a poslechu hraje skupina Tandem, vstupné činí rovných sto korun, masky zaplatí polovic.

Tradiční sulislavský masopust se bude konat už po 228. v sobotu 2. února. Sraz masek je ve 13 hodin na návsi. V celé České republice byste jen těžko hledali masopustní veselí, které by mělo delší tradici, která v Sulislavi začala už v roce 1785.

Legendární pražská skupina Bluesberry, která se ve světě hudby pohybuje už přes čtyřicet let, vystoupí v sobotu 2. února v klubu Panteon v Konstantinových Lázních. Kapela vystoupí s klubovým unplugged programem, začátek koncertu je v 19.30 hodin.

Kapela Nezmaři zahraje v neděli 3. února v plánském Biografu. Hudební produkce začíná v 18 hodin, vstupné činí 150 korun. Všichni posluchači se tak mohou těšit na jednu z nejlepších skupin českého folku.

Vesmír v nás. Tak se jmenuje výstava, která se koná v Muzeu Českého lesa v Tachově. Výtvarnice Jindřiška Křížková v muzeu vystavuje svá umělecká díla. Slavnostní vernisáž se koná v sobotu 2. února v 15 hodin.

Tradiční učitelský ples se uskuteční v sobotu 2. února v Kladrubech. V sále tamního kulturního domu zahraje k tanci i poslechu a o dobrou zábavu se postará Taneční orchestr Miroslava Novotného. V průběhu večera vystoupí i oblíbená plzeňská vokální skupina Hlasoplet. Začátek zábavy je ve 20 hodin.

Plzeňsko

O zábavu postaráno budou mít o víkendu především děti. Dobřanské kino Káčko je zítra od 15 hodin zve na pohádku Sněhurka, kterou dětem zahraje Divadlo Dráček.

V Horní Lukavici zase pro kluky a holky zítra od 14 hodin pořádá v hostinci Na zámečku dětský maškarní bál.

Několik dětských divadelních představení se pak koná v Plzni. Loutkové Divadlo V Boudě zve zítra od 16 hodin do Macháčkovy ulice na představení Děkujeme ti, Kašpárku. Divadlo Alfa zítra od 15 hodin uvede Čarovnou rybí kostičku, na stejný den a hodinu ohlásilo Muzeum strašidel představení Divadla Elements Jak z Plzně utekl rytíř Žumbera a ve stejnou dobu v neděli zde vystoupí Divadlo Jitula a Dadula s pohádkou Hrátky s čertem aneb Když Smolíček onemocní. Na Zahradnickou pohádku se pak děti mohou těšit do Měšťanské besedy v neděli od 14:30 a 16:00 hodin.

Na pořádný bigbít zve Dobříč na severním Plzeňsku, kde dnes od 21:00 hodin koncertuje kapela Extra Band Revival.

Na dobrou muziku také láká Music Club ve Starém Plzenci, kde zítra od 21 vystupuje legendární Blue Effect, v němž samozřejmě nechybí kytarový virtuos Radim Hladík, muž, jenž je s touto kapelou neodmyslitelně spjat. S ním přijede také zpěvák, kytarista a klávesista Honza Křížek, baskytarista Wojttech a bubeník Václav Zima.

V Kasejovicích v sále U Adamců zítra od 20 hodin vystupuje spolek divadelních ochotníků Blatná s komedií Vstupte.

Velká divadelní událost se pak zítra uskuteční v Horní Bříze, kde bude slavnostně otevřeno Divadlo Horní Bříza v budově tamní základní školy. Ve 14 hodin uvede hornobřízský spolek Osaďáček pohádku Kašpárek a Kopřivka, slavnostní otevření je nahlášeno na 19. hodinu, poté zahraje spolek Osada představení Monsieuer Amédée.

V chotěšovském Národním domě se zítra od 20:00 hodin koná hasičský ples.

Domažlicko

Ha-ba bál. Sbor dobrovolných hasičů Pasečnice zve na hasičský a babský bál sloučený v jeden. Bál začíná v pátek od 20 hodin v sále hostince U Vovčáků v Pasečnici. K tanci a poslechu zahraje Hájenka. Bohatá tombola.

14. Městský ples. Město Holýšov zve na páteční 14. městský ples. K tanci a poslechu hraje orchestr JK Band z Roudnice nad Labem. Bohatý program a tradiční tombola. Od 20 hodin.

Chovatelský trh. ZO ČSCH Únějovice pořádá chovatelský trh v sobotu od 9 hodin na Obecním úřadě v Únějovicích. Možnost nákupu i prodeje drobného zvířectva, exotického ptactva a dalších produktů. Pro vaše potěšení pořadatelé připravili i vepřové hody, veselou hudbu, bohatou tombolu a pestré občerstvení.

Ples Městyse Koloveč. Městys Koloveč zve srdečně širokou veřejnost na Ples městyse Koloveč, který se bude konat v sobotu od 20 hodin v sále kulturního domu v Kolovči. K tanci a poslechu hraje známá dechová kapela Skalanka. Pořadatelé připravili bohatý doprovodný program a tombolu. Vstupenky na ples budou slosovány o hodnotné ceny.

Loutkové divadlo. Loutkové divadlo při MKS Domažlice zve na nedělní pohádku Kašpárek čaruje. Začátky představení v I. patře MKS Domažlice vždy od 14 a 16 hodin. Vstupenky jen v předprodeji v infocentru. Další představení v neděli 17. 2.

Hasičský bál. SDH Zahořany pořádá v sobotu v KD Zahořany hasičský bál. K tanci a poslechu zahraje Dupalka. Bál zahájí dětské hip-hopové představení. Začátek ve 20.00 hodin.

Klatovsko

Železnorudský Špičák zve v sobotu od 10 hodin na Milka Funpark sportovně zábavný program pro děti se spoustou čokolády. Připraveny jsou netradiční atrakce, dárky, ale i občerstvení plné energie. Vyzkoušet můžete extrémní jízdu na dětském motorovém skútru, jump na pořádným skoku a railování na hraně U-rampy. Také bude hit sezony obří prak, kterým se na velkou vzdálenost sestřelují bandasky.

V Nýrském kulturním domě se koná ples domu dětí a mládeže. Hrát bude kapela Skalanka a Ríša Jandovský, o předtančení se postarají děti z kroužků DDM, připravena je bohatá tombola, půlnoční překvapení, dámská volenka. Hudba bude znít ve dvou sálech.

Sokolovna v Sušici zve malé i velké diváky dnes v 17 hodin na loutkové představení O zchudlém království a v sobotu od 14 hodin na dětský karneval s názvem

Z pohádky do pohádky. Dětem bude hrát skupina Štreka, připraveny jsou hry a soutěže. V sobotu od 9 hodin si můžete v sušickém komunitním centru zkusit vyrobit skleněné korálky na sklářském kahanu s Janou Wudy.

Janovice nad Úhlavou v neděli v 15 hodin rozezní dětský smích a veselí na dětském maškarním karnevalu ve sportovní hale města. Masky mají samozřejmě vstup zdarma. Na děti čeká řada soutěží, zábavy, sladkých odměn, tance a občerstvení.

V Petrovicích u Sušice se v sobotu od 13 hodin sejdou umělci na dalším ročníku Petrovického Artu. Pomocí řetězové pily budou vyřezávat svá díla ze dřeva ve sportovním areálu na návsi. Občerstvení pro všechny je připraveno.

Rokycansko

Měření pro zdraví zve zítra do Kamenného Újezdu.

Diabetes patří mezi nejrozšířenější choroby, a mnozí z něj mají obavy. Proto akce Měřením ke zdraví patří mezi hojně navštěvované. Zítra jí bude od 9 do 12 hodin vyhrazený sál Obecního úřadu v Kamenném Újezdu.

Masopustní veselí láká zítra do Skořic. Tradiční masopustní veselí se uskuteční zítra ve Skořicích. Sraz aktérů je v místním pohostinství ve třináct hodin. Propracované masky poté projdou obcí. Všichni vyrazí za doprovodu harmoniky, na kterou zahraje Pavel Vlach. Výtěžek z masopustního průvodu bude určen na pořádání dětských akcí. Odpoledne bude završené v místním pohostinství.

Pyžamový ples chystají Skomelenští. Sbor dobrovolných hasičů ve Skomelně zve zítra na pyžamový ples do místní sokolovny. K tanci a poslechu zahraje rakovnická kapela Jan Fernet. Společenským oblekem je pyžamo. Pro účastníky jsou připraveny zábavné soutěže a nebude chybět ani vyhlášení nejhezčího nočního úboru. Lístky jsou k dispozici na místě.

Bušovické děti zítra plesají. Místní obecní úřad přichystal na tuto sobotu maškarní bál pro děti. Uskuteční se v sále kulturního domu, a to od čtrnácti hodin. Hostem bude Míša Marková z divadla VeTři a její balonková show. Děti mají vstupné zdarma.

Karty šustí zítra U Stočesů. Další díl zimního seriálu karetních turnajů je připravený na zítřek. Festival o mistra mariáše Rokycanska pokračuje v okresním městě. V minipivovaru U Stočesů, kde se aktéři mohou registrovat od 11 hodin a ve 12.00 se začíná.