VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kam vyrazit o víkendu?

Chebsko - Hájili jsme hrad, to je podtitul slavnostního zahájení hradní sezony 2014 na Hradě Cheb. Program, který se tentokrát ponese v rytmu druhé světové války, začíná v sobotu 12. března v 10 hodin.

11.4.2014
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Shutterstock.com

Chebsko

Jazzový koncert pro příznivce Dixielandu Planá připravilo Classic cafe & restaurant v Mariánských Lázních. Akce se uskuteční v pátek 11. dubna od 19.30 hodin.

Tradiční velikonoční jarmark se stejně jako každý rok pořádá v expozicích Muzea Cheb. Návštěvníci se mohou těšit na ukázky velikonočních technik. Domů si mohou odnést i některou z velikonočních dekorací. Nebudou chybět ani doprovodné akce pro celou rodinu. Velikonoční jarmark mohou lidé navštívit v sobotu 12. dubna od 10 hodin do 17 hodin.

Enkaustika, tak se jmenuje technika, které podlehla šestaosmdesátiletá Mária Kšírová z Chebu. Vernisáž výstavy, na které seniorka představí své obrazy dělané pomocí vosku a žehličky, se uskuteční v sobotu 12. dubna od 14 hodin v prostorách Infocentra Cheb.

Hájili jsme hrad, to je podtitul slavnostního zahájení hradní sezony 2014 na Hradě Cheb. Program, který se tentokrát ponese v rytmu druhé světové války, začíná v sobotu 12. března v 10 hodin. Na hrad dorazí kluby vojenské historie. K vidění bude mimo jiné dobová vojenská technika. Nebude chybět ani povídání o výzbroji a výstroji této doby. Večer se pak všichni sejdou na dixie tancovačce, na které jsou vítány dobové kostýmy.

Filmové plakáty ze 70. a 80. let jsou v sobotu 12. dubna a v neděli 13. dubna k vidění v Městském muzeu Mariánské Lázně. Návštěvníci mohou nad díly zavzpomínat a připomenout si, jak vypadaly plakáty na novinky filmového plátna. K vidění budou například poutače na klasické filmy jako Ostrov pirátů, Faunovo velmi pozdní odpoledne nebo Slunce, seno a pár facek.

Sokolovsko

Šikovné ručičky budou vidění v Dasnicích. Obec Dasnice pořádá jarní prodejní akci s názvem Šikovné ručičky. Uskuteční se v sobotu 12. dubna od 10 do 18 hodin v sále hostince U Bobra. K dostání budou ručně pletené pomlázky, výrobky z Qullingu (výtvarné techniky využívající proužků papíru, které jsou stáčeny a formovány do požadovaného tvaru), šperky z korálků, šperky z fimo hmoty, patchwork a spousty dalších věcí. Akce se aktivně zúčastní několik žen z Dasnic a okolí. „Když bude zájem, tak můžeme návštěvníky naučit techniku Quilling a korálkování," slíbila Hana Mitrová z obecního úřadu.

Vodník Brumlal zavítá do Březové. Loutkové divadlo Zvoneček zve zájemce v sobotu 12. dubna v 15 hodin do Kulturního domu Březová na pohádku. Tentokrát bude O vodníku Brumlalovi. Vstupné pro dospělé je dvacetikoruna, děti platí polovic.

Na loutkovou pohádku O princezně Milušce se mohou v sobotu 12. dubna těšit děti v Rytířském sále loketského hradu. Poučný příběh o tom, proč se nemá lhát, přijede do Lokte představit divadelní soubor sokolovského Divadla bez zákulisí. Začíná se v 17 hodin, vstupné je 25 korun.

Potěšte se z cizího neštěstí! Aneb vzestup a pád malého českého človíčka slibuje zaručeně provětrat bránici. Divadelní komedie Jaroslava Sypala Kšanda ukáže trable současné doby v humorném světle. Představení dorazí už v sobotu 12. dubna v 19 hodin do kina v Kynšperku nad Ohří. V představení uvidíte známé televizní i divadelní tváře, jako jsou Jaroslav Sypal, Michaela Kuklová, Petr Jančařík, Martin Maxa, Miluše Bittnerová, Milan Pitkin nebo Miroslav Šimůnek. Vstupenky přijdou na 190 korun.

Tachovsko

Jarní jarmark pořádá v rámci čtyřicátého výročí založení Základní škola Zárečná v Tachově. Akce se koná v pátek 11. a v sobotu 12. dubna. V pátek je to od 14 do 17 hodin, v sobotu od 9 do 13 hodin. Při jarmarku bude také občerstvení v netradiční kavárně Zárka. K prodeji budou nabízeny výrobky žáků.

Spolek přátel piva U Obušku Tachov a restaurace U Obušku (Roxy VI.) pořádají v sobotu 12. dubna od 13.00 hodin v restauraci OBUŠEK již 16. ročník soutěže O nejlepší guláš neposkvrněný ženskou rukou. Přihlášky do 12. dubna do 12.00 hodin.

Rybářský spolek Kostelec zahajuje rybářskou sezonu. Začátek v sobotu 12. dubna v 7 hodin na rybníce ve Lšelíně.

Ve společenském sále Mže se v pátek 11. dubna koná koncert dechové hudby Muzikanti z jižních Čech. Jako host vystoupí legenda české dechové hudby, herec a moderátor Josef Zíma. Začátek koncertu je od 18 hodin.

Již XXI. Mezinárodní přehlídka mládežnických dechových souborů se bude konat v sobotu 12. dubna od 14 hodin ve stříbrském kulturním domě. Určeno pro všechny generace.

V kostele sv. Petra a Pavla v Plané se bude konat velikonoční koncert tří komorních pěveckých sborů Koztlivec z Tachova, Cantio V.I.P z Mariánských Lázní a Vox Imperfecta z Plzně. Koncert se koná v sobotu 12. dubna, začátek od 17 hodin.

Hudebník Karel Kopejtko zahraje v sobotu 12. dubna. ve stříbrském restaurantu U Branky.

Tradiční farmářské trhy nabízejí ke koupi kvalitní potraviny i možnost občerstvení. Farmářské trhy se budou konat v sobotu 12. dubna od 9 12 hodin na obvyklém místě u KATu v Tachově.

Karlovarsko

Naučte se plést pomlázku. Interaktivní galerie Becherova vila, pobočka Galerie umění Karlovy Vary, pořádá v neděli 13. dubna výtvarnou dílnu s názvem „Velikonoční dílna / Pletení pomlázek". Účastníci dílny se seznámí s historií velikonoční pomlázky, se zpracováním vrbového proutí a různými pracovními postupy pletení a výroby vlastní pomlázky. Dílna se uskuteční od 14 do 16 hodin. Nutná je rezervace na tel. č. 734 788 029 nebo na vargova@galeriekvary.cz.

Velikonoční jarmark. Karlovarské muzeum pořádá v sobotu 12. dubna v karlovarském muzeu Nová Louka „Velikonoční jarmark" s loutkovým divadlem nakonec. Jarmark nabídne ukázky různých řemesel, které souvisejí s Velikonocemi malování a zdobení kraslic, pletení velikonočních pomlázek, vyřezávání ze dřeva, paličkování krajek… Návštěvníci si budou moci řemesla vyzkoušet. Vystavené řemeslné a rukodělné výrobky jsou prodejní. Jarmark začíná v 10 hodin. Od 16 hodin zahraje karlovarské loutkové divadlo „Až naprší a uschne" svou původní Pohádku přímo z pekla. Vedle živých účinkujících Petra Erbena, Jana Kindla a Jana Kindla ml. uvidí diváci v akci loutky, které se dříve vyráběly podle předloh Mikoláše Alše. Vstupné na celý den je 30 korun.

Imperial představuje současné české exlibris. Už podruhé v rozmezí jediného roku mohou jít milovníci výtvarného umění v Karlových Varech na výstavu exlibris, a opět do Galerie Imperial. Loni v březnu zde karlovarský sběratel. Milan Humplík představil svou vlastní kolekci „Současné ruské exlibris", současná výstava je zaměřena na exlibris domácí provenience.

Plzeňsko

Dnes v Měšťanské besedě startuje Festival kolem světa. Jde o dvoudenní cyklus cestopisných přednášek. Dnes se začíná v 16 hod. přednáškou Pavla Svobody o Kyrgyzstánu a Mongolsku. Pak následují další přednášky, na nichž např. vystoupí Jan Trávníček, Vladimír Nosek či Steve Lichtag. Zítra budou cestovatelé v Měšťanské besedě vystupovat už od 9 hodin. Hovořit se bude o např. o Tibetu, Číně, šamanech v Rusku, světových památkách UNESCO a mnoha dalších tématech. Poslední přednáška Dana Pribáně s názvem Trabantem až na konec světa je naplánována na 21. hodinu.

Dnes večer v Lidovém domě Chrástu koncertuje rocková kapela Extra Band revival. Ta pak zítra vystupuje ve stodském kulturním domě.

Velikonoční trhy hostí od včerejška plzeňské náměstí Republiky. Potrvají až do 21. dubna a každý den je připraven také kulturní program. Dnes odpoledne koncertují žáci ZUŠ Dobřany, Janek Eret Trio a také jazzové seskupení Ivan Audes Trio. Zítra vystupuje hardrocková kapela Vizir a v neděli folková skupina Alternativa.

Muzeum jižního Plzeňska v Blovicích pořádá zítra od 9 do 16 hodin na zámku Hradiště v Blovicích velikonoční jarmark. V nabídce budou výrobky z keramiky, proutí, květiny i potraviny. Připraveny budou i ukázky zdobení vajíček a perníčků i výtvarné dílny pro děti.

Velikonoční výstavu pořádají v Žichlicích společně sokolové a zahrádkáři. Koná se zítra od 13 do 17 hodin v kulturním domě.

I v Dobřanech na náměstí se zítra od 13 hodin koná velikonoční jarmark, na němž se bude konat i výtvarný workshop, soutěže a dětská diskotéka.

Zítra a v neděli se na Radyni koná Vítání jara za účasti českého krále Karla IV. Připraveny jsou šermířské souboje i hudební vystoupení.

Domažlicko

Divadelní hra. MKZ Horšovský Týn zve na divadelní představení Válka Roseových v Pátek 11. dubna. Divadla A. Dvořáka Příbram. Začátek v 19 hod. v kinosále v H. Týně. Hrají: M. Dlouhý, H. Lapčíková. Režie: O. Sokol.

Divadelní hra. Město Bělá nad Radbuzou zve na drama Maryša bratří Mrštíků div. souboru Kozina z Hostouně. Pátek 11. dubna Od 20 hod. v KD Bělá nad Radbuzou.

Výstup na domažlickou věž. Jeden z nejtěžších extrémních závodů hasičů se uskuteční v Domažlicích v sobotu 12. dubna výstup na šikmou věž arciděkanského kostela na náměstí. Soutěž je již druhý rok zařazena do seriálu TFA Šumavský hasič. Nejlepší čas stále drží desetinásobný vítěz Antonín Rendl, který nahoru dokázal vyběhnout za 76,89 sekundy. Prezence účastníků (přihlášeno 112 hasičů ze 46 sborů dobrovolných hasičů z Čech a Německa) od 9.00 do 9.30 hod. před věží, v 9.30 hodin slavnostní nástup. První závodník odstartuje v 9.45 hodin.

Velikonoční výstava. Obec Trhanov zve na svoji tradiční Velikonoční výstavu v prostorách trhanovského zámku o víkendu 12. a 13. dubna. Otevřeno: 10.00 12.00 a 13.00 17.00.

Jarní pochod. Obec Černíkov pořádá v sobotu 12. dubna 15. jarní pochod Co je za humny aneb 10 jarních km . Trasa má 12 km. Směr z Pasečnice na Chodskou chalupu na Hrádku.

Odpoledne pro děti. Město Staňkov zve na dětskou šou Hrátky na pohádky. Taneční a hudební dopoledne s Inkou Rybářovou. Začátek představení v neděli 13. dubna v 16.00 hodin v Lidovém domě.

Velikonoční výstava. Prodejní výstava v MKS Holýšov 12. a 13. dubna. Otevřeno: 9.00 17.00.

Klatovsko

Sušický Smetanův sál gymnázia uvádí dnes od 19.30 hod. osobnost Vojtěcha Scheinosta. Přednáška k 200. výročí narození zakladatele sušického sirkařství. Přednáší Jan Lhoták, pracovník Muzea Šumavy v Sušici. Zve Město Sušice, Muzeum Šumavy a Okrášlovací spolek města.

Kulturní dům Horažďovice uvádí v sobotu od 19.30 hod. divadelní hru Amadeus. Vše začíná a končí u Mozartovy hudby. Divadelní hra v podání Rádobydivadla KLAPÝ.

V Žihobcích se v sobotu od 18 hod. můžete zaposlouchat do spirituálů skupiny Zebedeus. Koncert bude v kostele Proměnění Páně.

Kulturní dům Klatovy uvádí dnes od 20 hod. koncert Tomáš Klus Proměnamě tour. V sobotu a v neděli bude v kulturním domě jarní tvořivý víkend tvoření, předvádění a prodej velikonočních dekorací ve vstupu a v galerii Atrium.

Klatovské divadlo zve v neděli od 15 hod. všechny děti a rodiče na pohádku Princezna Oslí kůže. Výtvarná pohádka připomíná velkou obrázkovou knížku, z níž vycházejí jednotlivé postavy. Činoherní výstupy se střídají s pasážemi hranými plošnými loutkami ve stínohře. Pohádku doprovází hudba a písničky. Divadlo Lampion Kladno.

Na tradiční pochod se můžete vydat v sobotu od budovy Gymnázia v Klatovech. Gymnaziální padesátka se půjde a pojede v délce 50, 35, 25, 15 km pro pěší a horská kola. Prezence a start: 50 a 35 km 7.30 8.00 hod., 5 a 15 km 8.00 9.00 hod. Horská kola 9.00 10.00 hod. vše od gymnázia (časy startů jsou pouze orientační). Cíl je v 18 hod. u gymnázia.

Velhartický kulturní dům rozezní v sobotu od 20 hod. koncert legendární skupiny Katapult Katapult tisíce a jedné noci.

Rokycansko

Burzy dětského oblečení se konají zítra na třech místech okresu. Moderní jarní a letní dětské a kojenecké oblečení, hračky, kočárky, dětské sportovní vybavení, autosedačky. To vše je možné nabídnout v předsálí rokycanské sokolovny. Burza se zde uskuteční od 9 do 12 hodin. Týž den je možné prodat oblečení v Kamenném Újezdu, a to od 8 do 12 hodin v sále OÚ. Příkosičtí mají burzu v sobotu od 10 do 14 hodin. Organizátoři vzkazují, že zboží musí být čisté, neponičené, oceněné a označené číslem.

Na farmářské trhy zve Kamenný Újezd. Konají se zítra na návsi před úřadem, a to od 8 do 12 hodin, tentokrát za doprovodu hudební skupiny Robert Jíša band se zpěvačkou Janou. Naleznete zde prodej třemošenských uzenin, velikonočního zboží, pečeného čaje, medu, moštů, sýrů, másla, přírodních léčiv, vegetariánských výrobků, pedigu, keramiky, svíček, proutěného zboží, eko drogérie, ovocných stromků a keřů. Po celou dobu bude zajištěné občerstvení.

Jarní farmářské trhy pořádá Zbiroh. Na nabídku pro toto období specifického zboží, včetně rozmanitých sazenic a zahradnických potřeb, je možné vyrazit do Zbiroha. Akce se uskuteční v proluce Masarykova náměstí a naplánovaná je od 8 hodin do oběda. O jídlo a pití nebude podle organizátorů nouze a navíc od 9.30 do 12 hodin se přítomným svým vyhráváním o ještě lepší náladu postará Myslivecká kapela Atlas.

V Klabavě se už připravují na svátky. Už zítra a v neděli zvou Klabavští k nim pro čerpání velikonoční inspirace. Od 10 do 17 hodin po oba dny. V prostorách klubovny obecního úřadu bude k vidění na jarní svátky cílená výstava. Na místě bude pro děti v chodu i dílnička.

Autor: Redakce

11.4.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 20 500 Kč

Prodavači potravinářského zboží Prodavač/ka. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20500 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Místo výkonu práce: Chebská 676/18a, 353 01 Mariánské Lázně. Pracovní poměr na dobu neurčitou. Nástup možný ihned. Vhodné i pro absolventy. Pracovní doba: otevírací doba prodejny Po-Ne 7:00-20:00 h. Náplň práce: příprava zboží k prodeji, prodej a nabídka zboží, obsluha zákazníků, spolupráce s vedením prodejny. Požadujeme: praxe v obchodě výhodou, příjemné vystupování, samostatnost, spolehlivost, flexibilita, potravinářský průkaz, základní znalost práce na PC. Nabízíme: dlouhodobá perspektiva v prosperující společnosti, možnost profesního růstu, vstupní zaškolení, nevyučené v oboru zaučíme, přátelský kolektiv, stravenky, bonusy. Kontakt pro zájemce: telefonicky anebo e-mailem.. Pracoviště: Zeman maso-uzeniny, a.s. -005, Chebská, č.p. 676, 353 01 Mariánské Lázně 1. Informace: Simona Vítková, +420 736 500 112.

Obchod - Obchod Pokladní 17 000 Kč

Pokladníci v prodejnách POKLADNÍ v maloobchodní prodejně. Požadované vzdělání: nižší střední. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracovní náplň: , - nakládání se zbožím , - kontrola a prezentace zboží , - obsluha pokladny. , , Požadujeme: , - vzdělání – nižší střední , - praxe v obchodním řetězci výhodou , - samostatný a výkonný způsob práce, nasazení , - spolehlivost, pracovitost, flexibilitu a pozitivní postoj k obchodu , - příjemné vystupování , - ochotu k fyzické práci. , , Nabízíme: , - řádné zaškolení, možnost profesního růstu , - odpovídající finanční ohodnocení, jistotu stálého zaměstnání., , Pracovní doba: Po-Ne 7:00-20:00 h (rozložení směn záleží na domluvě)., , Kontakt pro zájemce: NUTNÝ prvotní telefonický kontakt pro sjednání osobní schůzky na prodejně !!!. Pracoviště: Norma, k.s. -004, Americká, č.p. 2370, 350 02 Cheb 2. Informace: Kateřina Slavíková, +420 225 996 614.

Výroba - Výroba Správci objektů 7 770 Kč

Správci objektů Školník/ce. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 7770 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Krásná 280, Krásná u Aše. Pracovní poměr na dobu neurčitou. Zkrácený úvazek 20 hod/týdně. Pracovní doba: 11:30-15:30 h. Náplň práce: běžné školnické práce spojené s úklidem MŠ. Nabízíme: závodní stravování, čerpání fondu FKSP, celoroční odměna. Kontakt pro zájemce: telefonicky (od 19.6.2018 od 10:00 h) anebo e-mailem anebo osobně na adrese pracoviště (od 19.6.2018 od 10:00 h).. Pracoviště: Mateřská škola krásná, příspěvková organizace, 352 01 Aš 1. Informace: Věra Veselá, +420 732 605 391.

Obchod - Obchod Ostatní pomocní pracovníci 13 000 Kč

Pomocní pracovníci obchodního provozu Pomocníci obchodního provozu. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13000 kč, mzda max. 15000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Místo výkonu práce: Chebská 244, 351 37 Luby u Chebu. Pracovní poměr na dobu neurčitou. Pracovní doba: 7:00-19:00 h. Náplň práce: vybalování a doplňování zboží, kontrola expirace a evidence v programu Excel, inventarizace skladu, příjem zboží. Požadujeme: znalost vietnamského jazyka vítána. Kontakt pro zájemce: telefonicky.. Pracoviště: Xuan cuong tran -001, Chebská, č.p. 244, 351 37 Luby u Chebu. Informace: Nguyen Tram, +420 602 484 848.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Darují jiným bezplatně to, co je pro ně nejcennější tekutinou. Svou krev

Mezinárodní motosraz se konal na Vránově již podruhé.
36

FOTO, VIDEO: Nadaci policistů a hasičů věnoval motosraz 25 tisíc

Kráska z Íránu, Maroka nebo jihu Evropy? Vyberte nejhezčí fanynku skupiny B

Fotbalové mistrovství světa v Rusku neprovázejí jen nádherné útočné akce a góly, ale i krásné ženy na tribunách či ve fanzónách. Do konce června vám budeme nabízet nejsympatičtější fanynky týmů z každé skupiny. Můžete hlasovat pro vaši favoritku, vítězky pak postoupí do finále, v němž se „utkají“ o pomyslný titul Miss šampionátu.

Cyklistický svátek Mercedes-Benz PRAHA silnice 2018 odstartoval

Karlovy Vary – Dlouho očekávaný cyklistický svátek v podání společného mistrovství České republiky a Slovenské republiky v silniční cyklistice Mercedes-Benz PRAHA silnice 2018 v lázeňském městě odstartoval, zahajovací časovkou na dvacet kilometrů, když jako první vyrazily na trať juniorky, poté ženy.

Chtěl si na zahrádce zasadit stromky, našel dělostřelecký granát

Teplá - Přivolaný pyrotechnik kromě granátu zajistil i devět signálních nábojů.

Motorkář nedobrzdil za kolonou u nehody a havaroval, letěl pro něj vrtulník

Hazlov - Hned ke dvěma nehodám došlo ve středu odpoledne u Paty mezi Hazlovem a Aší.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT