VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kam vyrazit o víkendu?

Chebsko - Hájili jsme hrad, to je podtitul slavnostního zahájení hradní sezony 2014 na Hradě Cheb. Program, který se tentokrát ponese v rytmu druhé světové války, začíná v sobotu 12. března v 10 hodin.

11.4.2014
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Shutterstock.com

Chebsko

Jazzový koncert pro příznivce Dixielandu Planá připravilo Classic cafe & restaurant v Mariánských Lázních. Akce se uskuteční v pátek 11. dubna od 19.30 hodin.

Tradiční velikonoční jarmark se stejně jako každý rok pořádá v expozicích Muzea Cheb. Návštěvníci se mohou těšit na ukázky velikonočních technik. Domů si mohou odnést i některou z velikonočních dekorací. Nebudou chybět ani doprovodné akce pro celou rodinu. Velikonoční jarmark mohou lidé navštívit v sobotu 12. dubna od 10 hodin do 17 hodin.

Enkaustika, tak se jmenuje technika, které podlehla šestaosmdesátiletá Mária Kšírová z Chebu. Vernisáž výstavy, na které seniorka představí své obrazy dělané pomocí vosku a žehličky, se uskuteční v sobotu 12. dubna od 14 hodin v prostorách Infocentra Cheb.

Hájili jsme hrad, to je podtitul slavnostního zahájení hradní sezony 2014 na Hradě Cheb. Program, který se tentokrát ponese v rytmu druhé světové války, začíná v sobotu 12. března v 10 hodin. Na hrad dorazí kluby vojenské historie. K vidění bude mimo jiné dobová vojenská technika. Nebude chybět ani povídání o výzbroji a výstroji této doby. Večer se pak všichni sejdou na dixie tancovačce, na které jsou vítány dobové kostýmy.

Filmové plakáty ze 70. a 80. let jsou v sobotu 12. dubna a v neděli 13. dubna k vidění v Městském muzeu Mariánské Lázně. Návštěvníci mohou nad díly zavzpomínat a připomenout si, jak vypadaly plakáty na novinky filmového plátna. K vidění budou například poutače na klasické filmy jako Ostrov pirátů, Faunovo velmi pozdní odpoledne nebo Slunce, seno a pár facek.

Sokolovsko

Šikovné ručičky budou vidění v Dasnicích. Obec Dasnice pořádá jarní prodejní akci s názvem Šikovné ručičky. Uskuteční se v sobotu 12. dubna od 10 do 18 hodin v sále hostince U Bobra. K dostání budou ručně pletené pomlázky, výrobky z Qullingu (výtvarné techniky využívající proužků papíru, které jsou stáčeny a formovány do požadovaného tvaru), šperky z korálků, šperky z fimo hmoty, patchwork a spousty dalších věcí. Akce se aktivně zúčastní několik žen z Dasnic a okolí. „Když bude zájem, tak můžeme návštěvníky naučit techniku Quilling a korálkování," slíbila Hana Mitrová z obecního úřadu.

Vodník Brumlal zavítá do Březové. Loutkové divadlo Zvoneček zve zájemce v sobotu 12. dubna v 15 hodin do Kulturního domu Březová na pohádku. Tentokrát bude O vodníku Brumlalovi. Vstupné pro dospělé je dvacetikoruna, děti platí polovic.

Na loutkovou pohádku O princezně Milušce se mohou v sobotu 12. dubna těšit děti v Rytířském sále loketského hradu. Poučný příběh o tom, proč se nemá lhát, přijede do Lokte představit divadelní soubor sokolovského Divadla bez zákulisí. Začíná se v 17 hodin, vstupné je 25 korun.

Potěšte se z cizího neštěstí! Aneb vzestup a pád malého českého človíčka slibuje zaručeně provětrat bránici. Divadelní komedie Jaroslava Sypala Kšanda ukáže trable současné doby v humorném světle. Představení dorazí už v sobotu 12. dubna v 19 hodin do kina v Kynšperku nad Ohří. V představení uvidíte známé televizní i divadelní tváře, jako jsou Jaroslav Sypal, Michaela Kuklová, Petr Jančařík, Martin Maxa, Miluše Bittnerová, Milan Pitkin nebo Miroslav Šimůnek. Vstupenky přijdou na 190 korun.

Tachovsko

Jarní jarmark pořádá v rámci čtyřicátého výročí založení Základní škola Zárečná v Tachově. Akce se koná v pátek 11. a v sobotu 12. dubna. V pátek je to od 14 do 17 hodin, v sobotu od 9 do 13 hodin. Při jarmarku bude také občerstvení v netradiční kavárně Zárka. K prodeji budou nabízeny výrobky žáků.

Spolek přátel piva U Obušku Tachov a restaurace U Obušku (Roxy VI.) pořádají v sobotu 12. dubna od 13.00 hodin v restauraci OBUŠEK již 16. ročník soutěže O nejlepší guláš neposkvrněný ženskou rukou. Přihlášky do 12. dubna do 12.00 hodin.

Rybářský spolek Kostelec zahajuje rybářskou sezonu. Začátek v sobotu 12. dubna v 7 hodin na rybníce ve Lšelíně.

Ve společenském sále Mže se v pátek 11. dubna koná koncert dechové hudby Muzikanti z jižních Čech. Jako host vystoupí legenda české dechové hudby, herec a moderátor Josef Zíma. Začátek koncertu je od 18 hodin.

Již XXI. Mezinárodní přehlídka mládežnických dechových souborů se bude konat v sobotu 12. dubna od 14 hodin ve stříbrském kulturním domě. Určeno pro všechny generace.

V kostele sv. Petra a Pavla v Plané se bude konat velikonoční koncert tří komorních pěveckých sborů Koztlivec z Tachova, Cantio V.I.P z Mariánských Lázní a Vox Imperfecta z Plzně. Koncert se koná v sobotu 12. dubna, začátek od 17 hodin.

Hudebník Karel Kopejtko zahraje v sobotu 12. dubna. ve stříbrském restaurantu U Branky.

Tradiční farmářské trhy nabízejí ke koupi kvalitní potraviny i možnost občerstvení. Farmářské trhy se budou konat v sobotu 12. dubna od 9 12 hodin na obvyklém místě u KATu v Tachově.

Karlovarsko

Naučte se plést pomlázku. Interaktivní galerie Becherova vila, pobočka Galerie umění Karlovy Vary, pořádá v neděli 13. dubna výtvarnou dílnu s názvem „Velikonoční dílna / Pletení pomlázek". Účastníci dílny se seznámí s historií velikonoční pomlázky, se zpracováním vrbového proutí a různými pracovními postupy pletení a výroby vlastní pomlázky. Dílna se uskuteční od 14 do 16 hodin. Nutná je rezervace na tel. č. 734 788 029 nebo na vargova@galeriekvary.cz.

Velikonoční jarmark. Karlovarské muzeum pořádá v sobotu 12. dubna v karlovarském muzeu Nová Louka „Velikonoční jarmark" s loutkovým divadlem nakonec. Jarmark nabídne ukázky různých řemesel, které souvisejí s Velikonocemi malování a zdobení kraslic, pletení velikonočních pomlázek, vyřezávání ze dřeva, paličkování krajek… Návštěvníci si budou moci řemesla vyzkoušet. Vystavené řemeslné a rukodělné výrobky jsou prodejní. Jarmark začíná v 10 hodin. Od 16 hodin zahraje karlovarské loutkové divadlo „Až naprší a uschne" svou původní Pohádku přímo z pekla. Vedle živých účinkujících Petra Erbena, Jana Kindla a Jana Kindla ml. uvidí diváci v akci loutky, které se dříve vyráběly podle předloh Mikoláše Alše. Vstupné na celý den je 30 korun.

Imperial představuje současné české exlibris. Už podruhé v rozmezí jediného roku mohou jít milovníci výtvarného umění v Karlových Varech na výstavu exlibris, a opět do Galerie Imperial. Loni v březnu zde karlovarský sběratel. Milan Humplík představil svou vlastní kolekci „Současné ruské exlibris", současná výstava je zaměřena na exlibris domácí provenience.

Plzeňsko

Dnes v Měšťanské besedě startuje Festival kolem světa. Jde o dvoudenní cyklus cestopisných přednášek. Dnes se začíná v 16 hod. přednáškou Pavla Svobody o Kyrgyzstánu a Mongolsku. Pak následují další přednášky, na nichž např. vystoupí Jan Trávníček, Vladimír Nosek či Steve Lichtag. Zítra budou cestovatelé v Měšťanské besedě vystupovat už od 9 hodin. Hovořit se bude o např. o Tibetu, Číně, šamanech v Rusku, světových památkách UNESCO a mnoha dalších tématech. Poslední přednáška Dana Pribáně s názvem Trabantem až na konec světa je naplánována na 21. hodinu.

Dnes večer v Lidovém domě Chrástu koncertuje rocková kapela Extra Band revival. Ta pak zítra vystupuje ve stodském kulturním domě.

Velikonoční trhy hostí od včerejška plzeňské náměstí Republiky. Potrvají až do 21. dubna a každý den je připraven také kulturní program. Dnes odpoledne koncertují žáci ZUŠ Dobřany, Janek Eret Trio a také jazzové seskupení Ivan Audes Trio. Zítra vystupuje hardrocková kapela Vizir a v neděli folková skupina Alternativa.

Muzeum jižního Plzeňska v Blovicích pořádá zítra od 9 do 16 hodin na zámku Hradiště v Blovicích velikonoční jarmark. V nabídce budou výrobky z keramiky, proutí, květiny i potraviny. Připraveny budou i ukázky zdobení vajíček a perníčků i výtvarné dílny pro děti.

Velikonoční výstavu pořádají v Žichlicích společně sokolové a zahrádkáři. Koná se zítra od 13 do 17 hodin v kulturním domě.

I v Dobřanech na náměstí se zítra od 13 hodin koná velikonoční jarmark, na němž se bude konat i výtvarný workshop, soutěže a dětská diskotéka.

Zítra a v neděli se na Radyni koná Vítání jara za účasti českého krále Karla IV. Připraveny jsou šermířské souboje i hudební vystoupení.

Domažlicko

Divadelní hra. MKZ Horšovský Týn zve na divadelní představení Válka Roseových v Pátek 11. dubna. Divadla A. Dvořáka Příbram. Začátek v 19 hod. v kinosále v H. Týně. Hrají: M. Dlouhý, H. Lapčíková. Režie: O. Sokol.

Divadelní hra. Město Bělá nad Radbuzou zve na drama Maryša bratří Mrštíků div. souboru Kozina z Hostouně. Pátek 11. dubna Od 20 hod. v KD Bělá nad Radbuzou.

Výstup na domažlickou věž. Jeden z nejtěžších extrémních závodů hasičů se uskuteční v Domažlicích v sobotu 12. dubna výstup na šikmou věž arciděkanského kostela na náměstí. Soutěž je již druhý rok zařazena do seriálu TFA Šumavský hasič. Nejlepší čas stále drží desetinásobný vítěz Antonín Rendl, který nahoru dokázal vyběhnout za 76,89 sekundy. Prezence účastníků (přihlášeno 112 hasičů ze 46 sborů dobrovolných hasičů z Čech a Německa) od 9.00 do 9.30 hod. před věží, v 9.30 hodin slavnostní nástup. První závodník odstartuje v 9.45 hodin.

Velikonoční výstava. Obec Trhanov zve na svoji tradiční Velikonoční výstavu v prostorách trhanovského zámku o víkendu 12. a 13. dubna. Otevřeno: 10.00 12.00 a 13.00 17.00.

Jarní pochod. Obec Černíkov pořádá v sobotu 12. dubna 15. jarní pochod Co je za humny aneb 10 jarních km . Trasa má 12 km. Směr z Pasečnice na Chodskou chalupu na Hrádku.

Odpoledne pro děti. Město Staňkov zve na dětskou šou Hrátky na pohádky. Taneční a hudební dopoledne s Inkou Rybářovou. Začátek představení v neděli 13. dubna v 16.00 hodin v Lidovém domě.

Velikonoční výstava. Prodejní výstava v MKS Holýšov 12. a 13. dubna. Otevřeno: 9.00 17.00.

Klatovsko

Sušický Smetanův sál gymnázia uvádí dnes od 19.30 hod. osobnost Vojtěcha Scheinosta. Přednáška k 200. výročí narození zakladatele sušického sirkařství. Přednáší Jan Lhoták, pracovník Muzea Šumavy v Sušici. Zve Město Sušice, Muzeum Šumavy a Okrášlovací spolek města.

Kulturní dům Horažďovice uvádí v sobotu od 19.30 hod. divadelní hru Amadeus. Vše začíná a končí u Mozartovy hudby. Divadelní hra v podání Rádobydivadla KLAPÝ.

V Žihobcích se v sobotu od 18 hod. můžete zaposlouchat do spirituálů skupiny Zebedeus. Koncert bude v kostele Proměnění Páně.

Kulturní dům Klatovy uvádí dnes od 20 hod. koncert Tomáš Klus Proměnamě tour. V sobotu a v neděli bude v kulturním domě jarní tvořivý víkend tvoření, předvádění a prodej velikonočních dekorací ve vstupu a v galerii Atrium.

Klatovské divadlo zve v neděli od 15 hod. všechny děti a rodiče na pohádku Princezna Oslí kůže. Výtvarná pohádka připomíná velkou obrázkovou knížku, z níž vycházejí jednotlivé postavy. Činoherní výstupy se střídají s pasážemi hranými plošnými loutkami ve stínohře. Pohádku doprovází hudba a písničky. Divadlo Lampion Kladno.

Na tradiční pochod se můžete vydat v sobotu od budovy Gymnázia v Klatovech. Gymnaziální padesátka se půjde a pojede v délce 50, 35, 25, 15 km pro pěší a horská kola. Prezence a start: 50 a 35 km 7.30 8.00 hod., 5 a 15 km 8.00 9.00 hod. Horská kola 9.00 10.00 hod. vše od gymnázia (časy startů jsou pouze orientační). Cíl je v 18 hod. u gymnázia.

Velhartický kulturní dům rozezní v sobotu od 20 hod. koncert legendární skupiny Katapult Katapult tisíce a jedné noci.

Rokycansko

Burzy dětského oblečení se konají zítra na třech místech okresu. Moderní jarní a letní dětské a kojenecké oblečení, hračky, kočárky, dětské sportovní vybavení, autosedačky. To vše je možné nabídnout v předsálí rokycanské sokolovny. Burza se zde uskuteční od 9 do 12 hodin. Týž den je možné prodat oblečení v Kamenném Újezdu, a to od 8 do 12 hodin v sále OÚ. Příkosičtí mají burzu v sobotu od 10 do 14 hodin. Organizátoři vzkazují, že zboží musí být čisté, neponičené, oceněné a označené číslem.

Na farmářské trhy zve Kamenný Újezd. Konají se zítra na návsi před úřadem, a to od 8 do 12 hodin, tentokrát za doprovodu hudební skupiny Robert Jíša band se zpěvačkou Janou. Naleznete zde prodej třemošenských uzenin, velikonočního zboží, pečeného čaje, medu, moštů, sýrů, másla, přírodních léčiv, vegetariánských výrobků, pedigu, keramiky, svíček, proutěného zboží, eko drogérie, ovocných stromků a keřů. Po celou dobu bude zajištěné občerstvení.

Jarní farmářské trhy pořádá Zbiroh. Na nabídku pro toto období specifického zboží, včetně rozmanitých sazenic a zahradnických potřeb, je možné vyrazit do Zbiroha. Akce se uskuteční v proluce Masarykova náměstí a naplánovaná je od 8 hodin do oběda. O jídlo a pití nebude podle organizátorů nouze a navíc od 9.30 do 12 hodin se přítomným svým vyhráváním o ještě lepší náladu postará Myslivecká kapela Atlas.

V Klabavě se už připravují na svátky. Už zítra a v neděli zvou Klabavští k nim pro čerpání velikonoční inspirace. Od 10 do 17 hodin po oba dny. V prostorách klubovny obecního úřadu bude k vidění na jarní svátky cílená výstava. Na místě bude pro děti v chodu i dílnička.

Autor: Redakce

11.4.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Věda a výzkum - Věda a výzkum Chemičtí technici, chemici 19 000 Kč

Ostatní specialisté v oblasti chemie (kromě chemického inženýrství) Vedoucí úseku chemických analýz. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 19000 kč, mzda max. 24000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Jedná se o pozici "vedoucí úseku chemických analýz" !!! Místo výkonu práce: okres Cheb. Pracovní poměr na dobu neurčitou. Pracovní úvazek plný nebo zkrácený (min. 20 hod/týdně). Vhodné i pro osoby se zdravotním postižením. Pracovní doba: pružná pracovní doba (Po-Pá). Požadujeme: praxe v oboru podmínkou, znalost práce na PC, řidičský průkaz sk. B vítán, znalost NJ výhodou, organizační schopnosti, schopnost samostatného rozhodování, zodpovědnost. Nabízíme: stravování, prémie a odměny, 5 týdnů dovolené. Kontakt pro zájemce: telefonicky (volat Po-Pá 7:30-17:00 h) anebo e-mailem.. Pracoviště: Rndr. pavel vanoušek -002, 350 02 Cheb 2. Informace: Pavel Vanoušek, +420 724 303 001.

Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 14 900 Kč

Prodavači ostatního zboží v prodejnách Pokladní - prodavač/ka. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14900 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Místo výkonu práce: Třebeň 31, 351 34 Skalná. Pracovní poměr na dobu určitou. Pracovní doba: dle rozpisu služeb včetně víkendů (8:00-18:00 h). Požadujeme: základní znalost NJ, řidičský průkaz sk. B výhodou, základní znalost práce na PC. Nabízíme: stravenky, příspěvek na dopravu. Kontakt pro zájemce: telefonicky (volat Po-Pá 9:00-14:00 h) anebo osobně na adrese pracoviště (Po-Pá 9:00-14:00 h).. Pracoviště: Zahradnictví hrdlička s.r.o. -002, 351 34 Skalná. Informace: Marie Hůzlová, +420 777 705 978.

Gastronomie - Gastronomie Vedoucí provozu 35 000 Kč

Řídící pracovníci v restauracích Manažer/ka provozu (FB Manager). Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 35000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Hotel Excelsior, Hlavní třída 121/46, 353 01 Mariánské Lázně. Pracovní poměr na dobu neurčitou. Nástup možný ihned. Požadujeme: střední hotelová škola nebo vyučení v oboru "číšník/servírka", znalost hotelového stravovacího provozu, zájem o obor, komunikativnost, příjemné vystupování, zájem o hosta (orientace na hosta), spolehlivost, předchozí praxe na obdobné pozici min. 1 rok, dobré organizační a komunikační schopnosti, samostatnost, schopnost vést kolektiv zaměstnanců, znalost NJ podmínkou (další světový jazyk výhodou), preferujeme počítačové znalost (Word, Excel, Outlook). Nabízíme: pracovní pozice manažera/ky v hotelovém provozu, možnost dalšího vzdělávání a jazykových kurzů hrazených zaměstnavatelem, stravování s příspěvkem zaměstnavatele, příspěvek na penzijní připojištění a životní pojištění, možnost parkování u Hotelu Monty a další bonusy, k základní mzdě jsou vypláceny měsíční motivační odměny, v případě potřeby můžeme zajistit ubytování. Kontakt pro zájemce: telefonicky (volat Po-Pá 10:00-13:00 h) anebo e-mailem anebo osobně na adrese Hotel Monty, Příkrá 218/4, 353 01 Mariánské Lázně (Po-Pá 10:00-13:00 h).. Pracoviště: Gala hotels, s.r.o., Hlavní třída, č.p. 121, 353 01 Mariánské Lázně 1. Informace: Lenka Rychnavská, +420 724 015 492.

Kultura a sport - Kultura a sport Maséři (kromě odborných masérů ve 16 000 Kč

Maséři (kromě odborných masérů ve zdravotnictví) Masér/ka. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 16000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Slatina 91, 351 01 Františkovy Lázně. Pracovní poměr na dobu neurčitou. Pracovní doba: pružná (vše se odvíjí od příjezdu hostů). Požadujeme: postačuje základní vzdělání + příslušná odbornost, znalost NJ výhodou. Nabízíme: personální stravování. Kontakt pro zájemce: telefonicky anebo e-mailem.. Pracoviště: Lázeňský hotel pyramida, a.s., 351 01 Františkovy Lázně. Informace: Radek Veselý, +420 725 976 566.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Toxické kaly z ostravských lagun se spalují na Sokolovsku.
7

Starostové jsou proti spalování kalů v lázeňském kraji

Videosouhrn 19. března 2018

Požár na dálnici, noc hrůzy v průsmyku a zmrzlí lyžníci: zhlédněte videa dne

Školu za desítky milionů dostavíme, rozhodlo město

Kraslice – Do dostavby jedné ze svých základních škol se po letech diskusí pustí město Kraslice na Sokolovsku.

V platech se snaží region dohonit zbytek republiky. Zatím ale marně

Karlovarský kraj - V pomyslné soutěži o nejvyšší růst průměrných hrubých měsíčních mezd byl v loňském roce šampionem Karlovarský kraj.

Nádvoří muzea ozdobí velikonoční koruna

Cheb - Velikonoční koruna ozdobí nádvoří Muzea Cheb. Do města ji přivezli zástupci spolku Osterpfad-Vogtland/Thükop e.V z Berga/Elster.

Za volantem neměla co dělat

Cheb - Zákaz řízení nic neříkal devětadvacetileté ženě z Chebska.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT