VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kam vyrazit o víkendu?

Chebsko - Hájili jsme hrad, to je podtitul slavnostního zahájení hradní sezony 2014 na Hradě Cheb. Program, který se tentokrát ponese v rytmu druhé světové války, začíná v sobotu 12. března v 10 hodin.

11.4.2014
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Shutterstock.com

Chebsko

Jazzový koncert pro příznivce Dixielandu Planá připravilo Classic cafe & restaurant v Mariánských Lázních. Akce se uskuteční v pátek 11. dubna od 19.30 hodin.

Tradiční velikonoční jarmark se stejně jako každý rok pořádá v expozicích Muzea Cheb. Návštěvníci se mohou těšit na ukázky velikonočních technik. Domů si mohou odnést i některou z velikonočních dekorací. Nebudou chybět ani doprovodné akce pro celou rodinu. Velikonoční jarmark mohou lidé navštívit v sobotu 12. dubna od 10 hodin do 17 hodin.

Enkaustika, tak se jmenuje technika, které podlehla šestaosmdesátiletá Mária Kšírová z Chebu. Vernisáž výstavy, na které seniorka představí své obrazy dělané pomocí vosku a žehličky, se uskuteční v sobotu 12. dubna od 14 hodin v prostorách Infocentra Cheb.

Hájili jsme hrad, to je podtitul slavnostního zahájení hradní sezony 2014 na Hradě Cheb. Program, který se tentokrát ponese v rytmu druhé světové války, začíná v sobotu 12. března v 10 hodin. Na hrad dorazí kluby vojenské historie. K vidění bude mimo jiné dobová vojenská technika. Nebude chybět ani povídání o výzbroji a výstroji této doby. Večer se pak všichni sejdou na dixie tancovačce, na které jsou vítány dobové kostýmy.

Filmové plakáty ze 70. a 80. let jsou v sobotu 12. dubna a v neděli 13. dubna k vidění v Městském muzeu Mariánské Lázně. Návštěvníci mohou nad díly zavzpomínat a připomenout si, jak vypadaly plakáty na novinky filmového plátna. K vidění budou například poutače na klasické filmy jako Ostrov pirátů, Faunovo velmi pozdní odpoledne nebo Slunce, seno a pár facek.

Sokolovsko

Šikovné ručičky budou vidění v Dasnicích. Obec Dasnice pořádá jarní prodejní akci s názvem Šikovné ručičky. Uskuteční se v sobotu 12. dubna od 10 do 18 hodin v sále hostince U Bobra. K dostání budou ručně pletené pomlázky, výrobky z Qullingu (výtvarné techniky využívající proužků papíru, které jsou stáčeny a formovány do požadovaného tvaru), šperky z korálků, šperky z fimo hmoty, patchwork a spousty dalších věcí. Akce se aktivně zúčastní několik žen z Dasnic a okolí. „Když bude zájem, tak můžeme návštěvníky naučit techniku Quilling a korálkování," slíbila Hana Mitrová z obecního úřadu.

Vodník Brumlal zavítá do Březové. Loutkové divadlo Zvoneček zve zájemce v sobotu 12. dubna v 15 hodin do Kulturního domu Březová na pohádku. Tentokrát bude O vodníku Brumlalovi. Vstupné pro dospělé je dvacetikoruna, děti platí polovic.

Na loutkovou pohádku O princezně Milušce se mohou v sobotu 12. dubna těšit děti v Rytířském sále loketského hradu. Poučný příběh o tom, proč se nemá lhát, přijede do Lokte představit divadelní soubor sokolovského Divadla bez zákulisí. Začíná se v 17 hodin, vstupné je 25 korun.

Potěšte se z cizího neštěstí! Aneb vzestup a pád malého českého človíčka slibuje zaručeně provětrat bránici. Divadelní komedie Jaroslava Sypala Kšanda ukáže trable současné doby v humorném světle. Představení dorazí už v sobotu 12. dubna v 19 hodin do kina v Kynšperku nad Ohří. V představení uvidíte známé televizní i divadelní tváře, jako jsou Jaroslav Sypal, Michaela Kuklová, Petr Jančařík, Martin Maxa, Miluše Bittnerová, Milan Pitkin nebo Miroslav Šimůnek. Vstupenky přijdou na 190 korun.

Tachovsko

Jarní jarmark pořádá v rámci čtyřicátého výročí založení Základní škola Zárečná v Tachově. Akce se koná v pátek 11. a v sobotu 12. dubna. V pátek je to od 14 do 17 hodin, v sobotu od 9 do 13 hodin. Při jarmarku bude také občerstvení v netradiční kavárně Zárka. K prodeji budou nabízeny výrobky žáků.

Spolek přátel piva U Obušku Tachov a restaurace U Obušku (Roxy VI.) pořádají v sobotu 12. dubna od 13.00 hodin v restauraci OBUŠEK již 16. ročník soutěže O nejlepší guláš neposkvrněný ženskou rukou. Přihlášky do 12. dubna do 12.00 hodin.

Rybářský spolek Kostelec zahajuje rybářskou sezonu. Začátek v sobotu 12. dubna v 7 hodin na rybníce ve Lšelíně.

Ve společenském sále Mže se v pátek 11. dubna koná koncert dechové hudby Muzikanti z jižních Čech. Jako host vystoupí legenda české dechové hudby, herec a moderátor Josef Zíma. Začátek koncertu je od 18 hodin.

Již XXI. Mezinárodní přehlídka mládežnických dechových souborů se bude konat v sobotu 12. dubna od 14 hodin ve stříbrském kulturním domě. Určeno pro všechny generace.

V kostele sv. Petra a Pavla v Plané se bude konat velikonoční koncert tří komorních pěveckých sborů Koztlivec z Tachova, Cantio V.I.P z Mariánských Lázní a Vox Imperfecta z Plzně. Koncert se koná v sobotu 12. dubna, začátek od 17 hodin.

Hudebník Karel Kopejtko zahraje v sobotu 12. dubna. ve stříbrském restaurantu U Branky.

Tradiční farmářské trhy nabízejí ke koupi kvalitní potraviny i možnost občerstvení. Farmářské trhy se budou konat v sobotu 12. dubna od 9 12 hodin na obvyklém místě u KATu v Tachově.

Karlovarsko

Naučte se plést pomlázku. Interaktivní galerie Becherova vila, pobočka Galerie umění Karlovy Vary, pořádá v neděli 13. dubna výtvarnou dílnu s názvem „Velikonoční dílna / Pletení pomlázek". Účastníci dílny se seznámí s historií velikonoční pomlázky, se zpracováním vrbového proutí a různými pracovními postupy pletení a výroby vlastní pomlázky. Dílna se uskuteční od 14 do 16 hodin. Nutná je rezervace na tel. č. 734 788 029 nebo na vargova@galeriekvary.cz.

Velikonoční jarmark. Karlovarské muzeum pořádá v sobotu 12. dubna v karlovarském muzeu Nová Louka „Velikonoční jarmark" s loutkovým divadlem nakonec. Jarmark nabídne ukázky různých řemesel, které souvisejí s Velikonocemi malování a zdobení kraslic, pletení velikonočních pomlázek, vyřezávání ze dřeva, paličkování krajek… Návštěvníci si budou moci řemesla vyzkoušet. Vystavené řemeslné a rukodělné výrobky jsou prodejní. Jarmark začíná v 10 hodin. Od 16 hodin zahraje karlovarské loutkové divadlo „Až naprší a uschne" svou původní Pohádku přímo z pekla. Vedle živých účinkujících Petra Erbena, Jana Kindla a Jana Kindla ml. uvidí diváci v akci loutky, které se dříve vyráběly podle předloh Mikoláše Alše. Vstupné na celý den je 30 korun.

Imperial představuje současné české exlibris. Už podruhé v rozmezí jediného roku mohou jít milovníci výtvarného umění v Karlových Varech na výstavu exlibris, a opět do Galerie Imperial. Loni v březnu zde karlovarský sběratel. Milan Humplík představil svou vlastní kolekci „Současné ruské exlibris", současná výstava je zaměřena na exlibris domácí provenience.

Plzeňsko

Dnes v Měšťanské besedě startuje Festival kolem světa. Jde o dvoudenní cyklus cestopisných přednášek. Dnes se začíná v 16 hod. přednáškou Pavla Svobody o Kyrgyzstánu a Mongolsku. Pak následují další přednášky, na nichž např. vystoupí Jan Trávníček, Vladimír Nosek či Steve Lichtag. Zítra budou cestovatelé v Měšťanské besedě vystupovat už od 9 hodin. Hovořit se bude o např. o Tibetu, Číně, šamanech v Rusku, světových památkách UNESCO a mnoha dalších tématech. Poslední přednáška Dana Pribáně s názvem Trabantem až na konec světa je naplánována na 21. hodinu.

Dnes večer v Lidovém domě Chrástu koncertuje rocková kapela Extra Band revival. Ta pak zítra vystupuje ve stodském kulturním domě.

Velikonoční trhy hostí od včerejška plzeňské náměstí Republiky. Potrvají až do 21. dubna a každý den je připraven také kulturní program. Dnes odpoledne koncertují žáci ZUŠ Dobřany, Janek Eret Trio a také jazzové seskupení Ivan Audes Trio. Zítra vystupuje hardrocková kapela Vizir a v neděli folková skupina Alternativa.

Muzeum jižního Plzeňska v Blovicích pořádá zítra od 9 do 16 hodin na zámku Hradiště v Blovicích velikonoční jarmark. V nabídce budou výrobky z keramiky, proutí, květiny i potraviny. Připraveny budou i ukázky zdobení vajíček a perníčků i výtvarné dílny pro děti.

Velikonoční výstavu pořádají v Žichlicích společně sokolové a zahrádkáři. Koná se zítra od 13 do 17 hodin v kulturním domě.

I v Dobřanech na náměstí se zítra od 13 hodin koná velikonoční jarmark, na němž se bude konat i výtvarný workshop, soutěže a dětská diskotéka.

Zítra a v neděli se na Radyni koná Vítání jara za účasti českého krále Karla IV. Připraveny jsou šermířské souboje i hudební vystoupení.

Domažlicko

Divadelní hra. MKZ Horšovský Týn zve na divadelní představení Válka Roseových v Pátek 11. dubna. Divadla A. Dvořáka Příbram. Začátek v 19 hod. v kinosále v H. Týně. Hrají: M. Dlouhý, H. Lapčíková. Režie: O. Sokol.

Divadelní hra. Město Bělá nad Radbuzou zve na drama Maryša bratří Mrštíků div. souboru Kozina z Hostouně. Pátek 11. dubna Od 20 hod. v KD Bělá nad Radbuzou.

Výstup na domažlickou věž. Jeden z nejtěžších extrémních závodů hasičů se uskuteční v Domažlicích v sobotu 12. dubna výstup na šikmou věž arciděkanského kostela na náměstí. Soutěž je již druhý rok zařazena do seriálu TFA Šumavský hasič. Nejlepší čas stále drží desetinásobný vítěz Antonín Rendl, který nahoru dokázal vyběhnout za 76,89 sekundy. Prezence účastníků (přihlášeno 112 hasičů ze 46 sborů dobrovolných hasičů z Čech a Německa) od 9.00 do 9.30 hod. před věží, v 9.30 hodin slavnostní nástup. První závodník odstartuje v 9.45 hodin.

Velikonoční výstava. Obec Trhanov zve na svoji tradiční Velikonoční výstavu v prostorách trhanovského zámku o víkendu 12. a 13. dubna. Otevřeno: 10.00 12.00 a 13.00 17.00.

Jarní pochod. Obec Černíkov pořádá v sobotu 12. dubna 15. jarní pochod Co je za humny aneb 10 jarních km . Trasa má 12 km. Směr z Pasečnice na Chodskou chalupu na Hrádku.

Odpoledne pro děti. Město Staňkov zve na dětskou šou Hrátky na pohádky. Taneční a hudební dopoledne s Inkou Rybářovou. Začátek představení v neděli 13. dubna v 16.00 hodin v Lidovém domě.

Velikonoční výstava. Prodejní výstava v MKS Holýšov 12. a 13. dubna. Otevřeno: 9.00 17.00.

Klatovsko

Sušický Smetanův sál gymnázia uvádí dnes od 19.30 hod. osobnost Vojtěcha Scheinosta. Přednáška k 200. výročí narození zakladatele sušického sirkařství. Přednáší Jan Lhoták, pracovník Muzea Šumavy v Sušici. Zve Město Sušice, Muzeum Šumavy a Okrášlovací spolek města.

Kulturní dům Horažďovice uvádí v sobotu od 19.30 hod. divadelní hru Amadeus. Vše začíná a končí u Mozartovy hudby. Divadelní hra v podání Rádobydivadla KLAPÝ.

V Žihobcích se v sobotu od 18 hod. můžete zaposlouchat do spirituálů skupiny Zebedeus. Koncert bude v kostele Proměnění Páně.

Kulturní dům Klatovy uvádí dnes od 20 hod. koncert Tomáš Klus Proměnamě tour. V sobotu a v neděli bude v kulturním domě jarní tvořivý víkend tvoření, předvádění a prodej velikonočních dekorací ve vstupu a v galerii Atrium.

Klatovské divadlo zve v neděli od 15 hod. všechny děti a rodiče na pohádku Princezna Oslí kůže. Výtvarná pohádka připomíná velkou obrázkovou knížku, z níž vycházejí jednotlivé postavy. Činoherní výstupy se střídají s pasážemi hranými plošnými loutkami ve stínohře. Pohádku doprovází hudba a písničky. Divadlo Lampion Kladno.

Na tradiční pochod se můžete vydat v sobotu od budovy Gymnázia v Klatovech. Gymnaziální padesátka se půjde a pojede v délce 50, 35, 25, 15 km pro pěší a horská kola. Prezence a start: 50 a 35 km 7.30 8.00 hod., 5 a 15 km 8.00 9.00 hod. Horská kola 9.00 10.00 hod. vše od gymnázia (časy startů jsou pouze orientační). Cíl je v 18 hod. u gymnázia.

Velhartický kulturní dům rozezní v sobotu od 20 hod. koncert legendární skupiny Katapult Katapult tisíce a jedné noci.

Rokycansko

Burzy dětského oblečení se konají zítra na třech místech okresu. Moderní jarní a letní dětské a kojenecké oblečení, hračky, kočárky, dětské sportovní vybavení, autosedačky. To vše je možné nabídnout v předsálí rokycanské sokolovny. Burza se zde uskuteční od 9 do 12 hodin. Týž den je možné prodat oblečení v Kamenném Újezdu, a to od 8 do 12 hodin v sále OÚ. Příkosičtí mají burzu v sobotu od 10 do 14 hodin. Organizátoři vzkazují, že zboží musí být čisté, neponičené, oceněné a označené číslem.

Na farmářské trhy zve Kamenný Újezd. Konají se zítra na návsi před úřadem, a to od 8 do 12 hodin, tentokrát za doprovodu hudební skupiny Robert Jíša band se zpěvačkou Janou. Naleznete zde prodej třemošenských uzenin, velikonočního zboží, pečeného čaje, medu, moštů, sýrů, másla, přírodních léčiv, vegetariánských výrobků, pedigu, keramiky, svíček, proutěného zboží, eko drogérie, ovocných stromků a keřů. Po celou dobu bude zajištěné občerstvení.

Jarní farmářské trhy pořádá Zbiroh. Na nabídku pro toto období specifického zboží, včetně rozmanitých sazenic a zahradnických potřeb, je možné vyrazit do Zbiroha. Akce se uskuteční v proluce Masarykova náměstí a naplánovaná je od 8 hodin do oběda. O jídlo a pití nebude podle organizátorů nouze a navíc od 9.30 do 12 hodin se přítomným svým vyhráváním o ještě lepší náladu postará Myslivecká kapela Atlas.

V Klabavě se už připravují na svátky. Už zítra a v neděli zvou Klabavští k nim pro čerpání velikonoční inspirace. Od 10 do 17 hodin po oba dny. V prostorách klubovny obecního úřadu bude k vidění na jarní svátky cílená výstava. Na místě bude pro děti v chodu i dílnička.

Autor: Redakce

11.4.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Stavebnictví - Stavebnictví Instalatéři, potrubáři 35 000 Kč Instalatéři ústředního topení Topenáři - instalatéři. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 35000 kč, mzda max. 50000 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: Místo výkonu práce: Obrněné brigády 20/20, 350 02 Cheb. Pracovní poměr na dobu neurčitou. Pracovní doba: Po-Pá 8:00-17:00 h. Požadujeme: znalost NJ na úrovni A1-B2 výhodou (nikoliv podmínkou), svářečský průkaz TIG, MIG výhodou (nikoliv podmínkou). Nabízíme: v případě montáží hrazené ubytování a diety. Kontakt pro zájemce: telefonicky (volat Po-Pá 7:00-19:00 h) anebo e-mailem.. Pracoviště: Václav procházka -003, Obrněné brigády, č.p. 20, 350 02 Cheb 2. Informace: Václav Procházka, +420 602 580 206. Výroba - Výroba Strojírenští technici projektanti, 25 000 Kč Strojírenští technici projektanti, konstruktéři Strojírenští technici projektanti, konstruktéři. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Karlova 44, 350 02 Cheb. Pracovní poměr na dobu určitou (1 rok) - poté možné prodloužení. Pracovní úvazek plný nebo zkrácený (min. 20 hod/týdně). Vhodné pro muže i ženy, vhodné i pro důchodce/kyně. Pracovní doba: 6:00-14:30 h. Náplň práce: zpracování nabídek, odbavení zakázek, technické poradenství + poradenství u zákazníků, rozpracování výkresů pro výrobu. Požadujeme: praxe na požadované pozici, znalost práce s CAD programy, přípravy a tvorby rozpočtů, řidičský průkaz sk. B. Nabízíme: jistota pracovní pozice, pěkné pracovní prostředí, stabilita a možnost realizace, dobré finanční ocenění dle výsledků práce, dobré pracovní vztahy na pracovišti, týmová práce, služební telefon, možnost práce z domova. Kontakt pro zájemce: telefonicky anebo e-mailem.. Pracoviště: Dl kovoinvest cheb s.r.o., Karlova, č.p. 2472, 350 02 Cheb 2. Informace: Vítězslav Dzurenko, +420 602 773 606. Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník 13 350 Kč Všeobecní administrativní pracovníci Administrativní pracovník/ce v cestovní kanceláři. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13350 kč, mzda max. 15000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Hlavní 629, 353 01 Mariánské Lázně. Pracovní poměr na dobu neurčitou. Zkrácený úvazek 20 hod/týdně. Vhodné i pro osoby zdravotně znevýhodněné. Vhodné i pro absolventy. Pracovní doba: Po-Pá 14:00-18:00 h. Požadujeme: výborná znalost RJ (jednání s rusky mluvícími klienty). Kontakt pro zájemce: telefonicky anebo e-mailem.. Pracoviště: Bohemia tour czech republic, s.r.o. -002, Hlavní třída, č.p. 629, 353 01 Mariánské Lázně 1. Informace: Jitka Marvanová, +420 777 922 702. Stavebnictví - Stavebnictví Stavební dělník 14 000 Kč Kvalifikovaní stavební dělníci hlavní stavební výroby Stavební dělník/ce. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Místo výkonu práce: okres Cheb. Pracovní poměr na dobu určitou (2 roky) - poté možné prodloužení. Pracovní doba: 7:00-15:30 h. Kontakt pro zájemce: e-mailem; možný je i osobní kontakt na adrese Wolkerova 2483/16, 350 02 Cheb (každé pondělí 7:00-8:00 h).. Pracoviště: Tercom s.r.o. -004, 350 02 Cheb 2. Informace: Jaroslav Mastný, .

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Za nepovedenou krádež mýdel hrozí muži tři roky

Vánoční strom zdobí Národní třídu.
3

FOTO: Strom zdobí Národní třídu

Exploze jako záměr, čerti pod parou a Strach mezi anděly: videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 7. až 9. prosince 2018.

Zakážou vstup do lesa

Aš - Zajištění bezpečnosti osob a také lepší podmínky pro ulovení přemnoženého jelena evropského.

Ve hře je nový krytý bazén

Cheb - Postavit nový bazén plánuje město Cheb. Ten současný je totiž podle nynějšího vedení města už zastaralý a potřebuje obnovit.

Miminka Chebského deníku

Chebsko - Právě jsme se narodili…

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT