Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Lázeňská města i jejich okolí. Všude lákají na výlety

Chebsko - „Rodinám bych třeba doporučil park Boheminium v areálu Krakonoše," říká místostarosta Horký. 

17.3.2014
SDÍLEJ:

Levý břeh Ohře v ChebuFoto: Deník/ Vladimír Kučera

S příchodem teplého jarního počasí nejedna rodina z regionu plánuje výlety po svém méně, či více vzdáleném okolí. Proto Chebský deník oslovil osobnosti a patrioty Chebska s otázkou proč by se měli návštěvníci právě do toho ´jejich´ města a jeho blízkosti vydat?

Petr Horký, místostarosta Mariánských Lázní

Mariánské Lázně stojí za návštěvu v kterémkoli ročním období, ale nejkrásnější jsou v jarních měsících.

Pro návštěvníky, kteří přijíždějí poprvé, jsou zážitkem procházky po parcích, které si udržují svůj vzhled již 150 let. Město v posledních letech parky opravuje a zvelebuje.

Rodinám s dětmi bych doporučil park Boheminium v areálu Krakonoše, kde je několik desítek modelů historických a kulturních památek České republiky. Tato v České republice unikátní atrakce je dostupná lanovkou od hotelu Koliba, autem, případně městskou dopravou.

Navštěvovanou je oblast Kladské s loveckým zámečkem, vycházkovou trasou a Infocentrem Lesů České republiky.

Vycházkových tras máme v našem městě mnoho a podrobnější informace získají návštěvníci v infocentru města, které je v domě Chopin, Hlavní 47.

Jiří Pošmura z Mykologického klubu Slavkovský les

Co se týká bezprostřední blízkosti Chebu a jeho krás, je toho více. Třeba procházka po Šlapanské cyklostezce směrem na Waldsassen je zajímavý námět. S přáteli z mykologického klubu navštěvujeme lokality v okolí Chebu, jako je například Hraničná, Zelená hora Bismarckova rozhledna, Pomezí, Komorní hůrka, Železná hůrka, Loreta, Hrozňatov, přehrady Jesenice a Skalka nebo SOOS u Františkových Lázní.

Cheb sám o sobě je krásné město, kde je toho hodně k vidění Krajinka kolem Ohře, chebský hrad, Chebská stráž (německy Egerwarte), staré město a tak dále. Je to tu krásné a jsme rádi, že můžeme plánovat procházky do okolí Chebu.

Ivo Mlátilík, starosta Fr. Lázní

Samozřejmě jsem na Františkovy Lázně jedno z nejkrásnějších evropských lázeňských měst patřičně hrdý a myslím, že naši návštěvníci vyjma překrásné a vzácné městské architektury a kouzelné přírody naleznou zároveň dnes tolik potřebný klid a pohodu, bezpečí a odpočinek. Je zcela lhostejné, zda se vydají do nově zbudované rekreační oblasti Amerika, kde naleznou naučnou stezku s expozicí zvířat, nově vybudovaný autocamping s občerstvením a sportovním zázemím, nebo pojedou na náš hrad Seeberg, přírodní rezervaci SOOS, motýlí farmu v Žirovicích, zaplavou si v Aquaforu, případně si ´odloží´ své ratolesti na multifunkční hřiště pro mládež u Jezírka a sami půjdou na procházku našimi krásně udržovanými a rozsáhlými parky, kterou pak zakončí v muzeu autoveteránů, nebo pitím některého z mnoha léčivých lázeňských pramenů.

A na samotný závěr překrásně stráveného dne se mohou nechat občerstvit v některé z mnoha krásných kavárniček se zahrádkami, kde se propadnou do dávné minulosti vlekle se odvalující lázeňské atmosféry…

Vít Lodr z Klubu českých turistů Union Cheb

Na Ašsko zajíždím téměř každoročně při kontrole cyklistických tras a mohu říct, že je to ideální oblast pro toho, kdo hledá oku lahodící krajinu, klid, dosud poměrně málo narušenou přírodu a stopy bohaté historie. Ještě před Aší můžeme na kruhovém objezdu sjet k Novému Žďáru a pěšky odtud po turistickém značení dojít k historickým hraničním kamenům. Pocházejí z let 1718 a 1754 a nesou znaky rodů Zedwitzů a von Lindenfelsů. V Aši je z turistického hlediska asi nejzajímavější vrch Háj s 34 metry vysokou kamennou rozhlednou, postavenou v roce 1904, ´starší sestrou´ Chebanům dobře známé Bismarckovy rozhledny na Zelené hoře.

Sejdeme-li z Háje na sever, dojdeme do vsi Podhradí, nad níž se na skále jako prst vztyčený k nebi vypíná věž hradu Neuberg. Podhradí bylo zřejmě nejstarším osídleným územím na Ašsku a jeho historie je mnohem bohatší než dějiny nedaleké tržní vsi, dnes města Aše. Kromě hradu zde najdeme i zbytky dvou zámků a především největší pýchu Podhradí kostel Dobrého pastýře, nejstarší evangelický kostel v českých zemích.

Kdo se zajímá o smírčí kříže, jeden najde přímo ve vsi, druhý nedaleko při silnici směrem na Aš v místě zvaném U Maraka.

Ze spousty dalších zajímavých míst jen stručně zmíním ves Doubravu s minerálním pramenem a zámečkem Zedwitzů, trojmezí Čech, Bavorska a Saska, které se nachází nedaleko stejnojmenné vsi, i nejzápadnější bod ČR, k němuž lze z české strany dojít z Krásné po nedávno vyznačené zelené turistické značce.

Poslední místo, u nějž bych se chtěl při našem putování Ašskem zastavit, je spojeno s naší moderní historií. Benešův palouček přímo na státní hranici západně od Aše připomíná místo, kde pozdější prezident Edvard Beneš 1. září 1915 opouštěl Rakousko-Uhersko, aby se po tříletém exilu vrátil již do Československa.

Autor: Vladimír Kučera

17.3.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.
AUTOMIX.CZ
3

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Andrej Babiš volil v parlamentních volbách 20. října v Průhonicích.
SLEDUJEME ON-LINE
18

Volební místnosti se otevřely. Dnes a zítra přicházejí Češi k urnám

Do boje o hlasy voličů jde v kraji 21 politických stran, hnutí a koalic

Karlovarský kraj – Možná se někomu může zdát, že volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky nejsou pro běžný život v našem regionu až tak důležité. Opak je ovšem pravdou.

Žandovští hasiči bojují v anketě Dobrovolní hasiči roku

Dolní Žandov - Jako jediní zástupci Chebska bojují dobrovolní hasiči z Dolního Žandova o titul Dobrovolní hasiči roku 2017.

Traktorista srazil sloup na poli, měl skoro dvě promile alkoholu

Chebsko - Při práci na poli narazil traktorista do sloupu vysokého napětí, ten se skácel k zemi a poškodil další dva sloupy. Bez elektřiny zůstalo 900 odběrných míst.

Amatérští autoři z celé země píšou do krajské knihovny

Karlovy Vary - Každý amatérský autor z České republiky se může zúčastnit literární soutěže, kterou letos už pojedenácté vyhlásila karlovarská krajská knihovna.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení