Každou novou etapu je třeba odstartovat a tak 16. března v hudebním klubu Divadlo Pod Lampou v Plzni spolu s předkapelou Cold Meat Party proběhne křest novorozeného počinu “Tales”. Směs prvků blues, rock n’ rollu a grunge v kombinaci s nespoutaným projevem různorodé trojice uhranula už například i porotu kapelní soutěže Múza v Plzni a zajistila jim první místo. Vystoupili také v Beatové síni slávy Radia Beat v Západočeském kraji a začátkem roku 2018 byli uveřejněni na serveru Bandzone.cz jako Tip Týdne.

Celkový originální koncept tvorby a image této skupiny vychází ze zkušeností z letitých pobytů v drsném Skotsku. Chmurný podzim v sychravých highlands naučil The Wild Roots houževnatosti i nadhledu. Jejich vztah k nespoutané přírodě promítají do nálad své tvorby. Kombinací ostrých hutných kytarových riffů, mohutné pulzující rytmiky a melodického akordu dvou mužských a jednoho dívčího hlasu vtahují posluchače do divočiny, která je jim tak blízká.

Nové EP “Tales”, produkované v klatovském studiu Ex-Avik Pavlem Bromem, je pro skupinu novou etapou. Aby toho nebylo málo, rok 2018 bude prvním rokem spuštění vedlejšího projektu členů skupiny, a to otevření vlastního nahrávacího studia Wild Kraken Studio v západních Čechách. Takže nezapomeňte pátek v hudebním klubu Divadlo Pod Lampou v Plzni dorazit na křest! (swo)