„Chtěli jsme, aby se ti mladší z naší klubovny 'Píďáků' seznámili s historií Chebu a zejména s krásnými nikami, které zdobí historické domy v centru," uvedl Alexandr Tutter z občanského sdružení Rošťáci. „Vše se odehrálo díky příspěvku města Chebu na celoroční činnost klubovny," upřesnil.

Děti se rozdělily do týmů s vedoucími a dostaly 'pracovní listy', do kterých si vlepovaly snímky všech chebských nik poté, co je podle mapy objevily.

Celou odpolední akci ukončili Rošťáci v areálu Krajinky, kde si na vařiči v kotlíku 'ukuchtili' guláš a zahráli si mnoho volnočasových her. Všichni účastníci poté dostali za odměnu turistickou známku s motivem Chebu.

„Celé odpoledne se mi moc líbilo," potvrdil sedmiletý Kuba z Chebu. „Měl jsem dobrý tým. Celkem rychle jsme objevili všech sedmnáct sošek. Nejvíc se mi líbil 'Zpívající řezník'," dodal.

Odpoledne si užila také šestiletá Karolínka Píbilová. „Moc jsem si to s kamarády užila. Našli jsme všechny niky. Jednou vezmu do města i rodiče a vše jim ukážu. Také mi moc chutnal guláš, který jsme na Krajince uvařili," potvrdila.