Už šestnáctou Auto Moto Párty bude pořádat tým motocyklového kaskadéra Marka Černého na letišti Kříženec u Plané. Datum je stanoven na 18. června.
„Loňská akce nám propršela a skoro nic z plánovaného programu se neuskutečnilo. To nás ale neodradilo a jdeme do toho letos znovu. A s několika novinkami,“ řekl Deníku Marek Černý.

Hlavní program Auto Moto Párty vypukne v sobotu 18. června v 9.30 hodin. „Ráda bych alespoň stručně představila, co diváky čeká a nemine,“ sdělila Michaela Klimentová z pořadatelského štábu. „Představí se motokrosový FMX Freestyle. Čekají vás neskutečné dvacetimetrové skoky, triky a dokonce i Backflip, což je salto dozadu na motorce. Je to skok proti lidské přirozenosti a reflexům. Tahle show je opravdu adrenalinový bonbónek,“ uvedla dále Klimentová s tím, že již v těchto dnech se na letišti staví obrovská doskoková rampa.

Samozřejmostí bude Stuntriding Cup, kaskadérská show na motorkách v podání mnoha jezdců české špičky.

Novinkou akce bude Hot Rod (na snímku) . „Bude to ukázka neuvěřitelných kár v retro designu, ale s moderní technologií. Se sportovním podvozkem, zavěšením i brzdami. Pod kapotou mají tři sta, čtyři sta i více koní,“ uvedla dále Klimentová.

Dále budou k vidění automobilové kaskadérské prvky s BMW 325i. Vystoupení je podle organizátorů divácky velmi zajímavé, protože Petr Hnětkovský velmi rád zapojuje do své show diváky, například při jízdě po dvou kolech. Chybět nebude skok na čtyřkolce – provádí se na takzvané živé rampě (člověk držící nájezdovou rampu) - čtyřkolka se na této rampě odrazí a následuje skok 23 metrů přes 18 ležících lidí. V části nazvané Trial Mot se předvede sedminásobný juniorský mistr ČR Lukáš Petrášek. Budou k vidění také veteráni, tradicí se staly vyhlídkové lety vrtulníkem, sprinty aut a motorek a přehlídky tuningových automobilů.

„Samozřejmě toho bude mnohem víc. Předpokládaný konec adrenalinového dne bude asi v 17.30 hodin, ale to zdaleka nekončíme. Následovat bude koncert několika kapel,“ řekla Michaela Klimentová.

Na pódiu se představí Bára Zemanová & Band, plzeňská rocková kapela Ill Fish, slovenská skupina Atmosferik, borská Vipýchaná fčela a další. Vyvrcholením akce bude ohňostroj. V areálu bude také možné zdarma stanovat.