Už jedenáctý ročník jedinečného hudebního festivalu s názvem 'Tóny nad městy' zavítá do mnoha měst po celé České republice. Už tento pátek nádhernými tóny rozezní Mariánské Lázně.

Mezinárodní festival 'Tóny nad městy', který odstartoval již 2. října a skončí 24. listopadu, navštíví kromě Mariánských Lázní také Děčín, Prahu a Ústí nad Orlicí.

Dramaturgie mezinárodního festivalu tradičně staví na významných, ale i méně známých jménech, ať už jde o autory hudebních děl nebo jejich interprety. V pořadí druhý koncert festivalu se uskuteční v Mariánských Lázních už v pátek 12. října od půl osmé večer ve Společenském domě Casino. Pod vedením amerického dirigenta Jeffreyho Silberschlaga vystoupí před Západočeským symfonickým orchestrem italský flétnista Giuseppe Nova.

„Nad lázeňským městem se ponesou tóny z díla Gioacchina Rossiniho, Saveria Mercadanteho a Ludwiga van Beethovena," uvedl intendant festivalu Jiří Zákostelecký. „Nejprve se rozezní tóny předehry k italské opeře Italka z Alžíru z roku 1813, jejímž autorem je právě Gioacchino Rossini. Poté se posluchači mohou těšit na často hraný flétnový koncert e moll Saveria Mercadanteho. Závěr večera bude patřit sedmé symfonii Ludwiga van Beethovena, kterou skládal v roce 1811, když se léčil v teplických lázních," dodal.

Jeffrey Silberschlag a Giuseppe Nova při pátečním koncertě spolu nevystoupí poprvé, neboť se potkávají na koncertních jevištích po celé Evropě, USA a Asii. Jejich spolupráce není jen na koncertních pódiích, ale také v pedagogické činnosti. Oba totiž působí na St. Mary's College v americkém Marylandu.