Dvě pravidla platí pro mariánskolázeňskou galerii Atrium, která sídlí v hotelu Hvězda. Tím prvním je, že nová expozice se veřejnosti představuje vždy v první úterý v měsíci. Podle druhého pravidla se řídí hlavně výběr umělců. Přednost dostávají malíři, výtvarníci nebo fotografové z regionu, či se vztahem k Mariánským Lázním.

To platí i o malíři, jehož díla budou moci návštěvníci galerie obdivovat od dnešního večera. „Na srpen jsme připravili výstavu obrazů Milana Ďuriše, který pochází z nedaleké Toužimi,“ informoval kurátor galerie David Kurc.
Milan Ďuriš se narodil v roce 1958 a malbě se věnuje od roku 1982. Je členem unie výtvarných umělců ČR, výtvarné skupiny P89 a asociace Momentary Art.

„Kromě Čech vystavoval také v USA, Německu nebo Francii. Vyzdobil i plzeňskou radnici nebo známou pivnici U Salzmannů,“ dodal Kurc.
Umělec představí v galerii své abstraktní obrazy. Ty návštěvníky zaujmou hlavně dokonalostí kompozice.

„Milan Ďuriš si během své činnosti vybudoval pevné místo mezi výtvarnou elitou. Je oceňován odborníky a zároveň srozumitelný pro obvyklou veřejnost,“ řekl architekt Tomáš Blahovec, který s Ďurišem často spolupracuje. „Zdaleka to u výtvarného umění nebývá pravidlem a osobně to považuji za velkou přednost jeho tvorby,“ poznamenal Blahovec.
Výstava začíná slavnostní vernisáží dnes v 18 hodin v prostorách galerie Atrium. Výstava bude zdarma přístupná až do září.