Mariánskolázeňská premiéra hry Notes Alberta Graye studenta Jakuba Romana byla úspěšná ve všech směrech. Na malé problémy při premiéře obecenstvo vůbec nehledělo a mladé divadelníky odměnilo potleskem vestoje. Většina si jistě přála mít 'zázračný' notes doma.

Studenti sdružení v divadelním souboru při mariánskolázeňském gymnáziu a obchodní akademii (GOA ML) při vystoupení předvedli to nejlepší, co umí. Mnozí lidé v obecenstvu si právem říkali: „To nemohou být 'ochotníci', jsou opravdu skvělí!"

Co říká na premiéru své hry samotný autor Jakub Roman? „Zatím jsem nepotkal člověka, který z toho nebyl nadšený, ale stále si nejsem jistý, jak dobré to bylo," uvedl skromně. „Do cesty se nám k tomu pletla spousta problémů, třeba rozladěná kytara nebo osvětlování. A trochu jsem i smutný, že je to už za mnou. Nezbývá než napsat něco dalšího," dodal.

„Myslím si, že to je veliký úspěch našich studentů," potvrdil ředitel GOA ML Miloslav Pelc. „Bavil jsem se jak já, tak i celé divadlo. Těším se na další premiéru, kterou náš soubor přichystá," dodal.