Příznivci neotřelého humoru Rudy z Ostravy si přijdou na své i v Chebu. První jarní den (21. března) od 20 hodin rozesmějí chebské kino Svět KOMICI s.r.o. Předvedou skvělé stand-up celovečerní představení, ve kterém budou hosty programu dvě hodiny neuvěřitelně bavit ti nejlepší komici z populárního pořadu ´Na stojáka´ Miloš Knor, Ruda z Ostravy a Robert Nebřenský. A právě populární Ruda z Ostravy (na snímku) žádost Chebského deníku o rozhovor neodmítl. „Těšime se na vás kurde a beje sranda,“ vzkázal Chebanům.

Se svým populárním pořadem Komici s.r.o. zavítáte poprvé také do Chebu. Asi před dvěma roky jste už vystupoval v Aši. Máte tedy jistou zkušenost s publikem na Chebsku. Myslíte, že se nemusíte obávat, že váš specifický humor a dialekt místní diváci ´nepoberou´?

Kurde, určitě nebudou problemy! Muj humor muže aj pan prezident a tuš čemu ne chebske fajne publikum … sranda je dycky a my se těšime jak mimino na novy cumel! Beje sranda, že Cheb na to do revoluce nove nezapomene!

Znáte vůbec trochu náš region? Co se vám vybaví jako první, když se řekne Cheb?

Tuš Cheb jasne, že znám… Prvni se mi vybavi super divadlo Západočeske u vás a třeba kolega Petr Batěk, se kterym zme teď aj točili film Zejtra napořád, kde on hraje hlavni roli kurde a dobře a ja mu tam rozbiju aj držku. Takže fajne divadlo a fajne město kajsik daleko tam na dalekém západě…

Prozradíte – jste i v soukromí takový ´svéráz´?

Tuš ja su dycky svérazny podle teho, kdo si to zasluži! Každemu podle metra, co se na něho střiha! Na každeho se tu vaři polivka, ale Rudiček umi aj pochválit! To zase ja!

Pokud by se vám naskytla šance ovlivnit dění v ČR, jaký krok byste učinil jako první?

Vzal bych udileni cen panu masožravcovi Vachlerovi a ČT bych vzal ceny Anděl! Bo to se už ani nedá nazvat udileni cen – to je utrpeni cen! Strašna kvalita v roce 2012 a podle mě panove, co to robi, asi nimaji satelit a nečumi na konkurenci v Evropě či v Americe! Možna nam bude přišti ceny moderovat Vit Barta. Bo tu je možne všecko!

Jste fanda Baníčku? Jak dopadne letos v lize – nespadne do druhé?

Naděje umira posledni …synci to určitě daji, ale beje to o velky chlup ostravsky mastny!

Kdyby Rudu z Ostravy chtěla nějaká vášnivá příznivkyně z Chebu třeba pozvat na večeři, jakým pokrmem (případně jakým scénářem večera) by ho nejvíce potěšila..?

Svičkova se 5tima či knedlo zelo vepřik či třeba kachnička či třeba knedlik ve vajdu, to je asi best žradlo!