Slavnostní adventní atmosféru tradičně každý rok obohacují vánoční trhy. Už dávno se nenesou jen ve znamení prodejních stánků, organizátoři si dávají čím dál větší práci také s doprovodnými programy. Hlavním hostem Mariánskolázeňských vánočních trhů bude kapela The Tap Tap.

V Mariánských Lázních odstartují vánoční trhy ve čtvrtek 1. prosince a návštěvníci se kromě třiceti prodejních stánků, které budou nabízet převážně rukodělné zboží, výrobky spojené s adventním a vánočním obdobím, mohou těšit na spoustu koncertů a vystoupení. „Mariánskolázeňské trhy se pořádají v prostorách lázeňské kolonády a promenády, což je jakési náhradní mariánskolázeňské náměstí,” informovala Markéta Monsportová z pořádající agentury PRO AKTIV. Letošní Mariánskolázeňský trh potrvá čtyři dny a organizátoři se snažili o pestrý program.

„Každý si najde to své,” potvrdila Monsportová. „Nejenže jsme sáhli do místních zdrojů, jak se říká, a pozvali jsme například pěvecký sbor z Tachova, z Ostrova nad Ohří nebo folklórní soubor z Teplé, ale přijedou k nám zazpívat vokální skupiny Kvintety z Chrudimi, X-tet až z Jindřichova Hradce a v Mariánských Lázních oblíbený Pele-Mele Kvintet.”

Nejmenší návštěvníky potěší divadelní soubory z Chebu, Andělské Hory, divadlo Jabada z Prahy a potulné loutkové divadlo Já to jsem. Předvánoční atmosféru umocní ohnivé divadlo. „Večerní program obohatí Memory Jazz Band, soulová kapela Booger, nebo například příležitostní pouliční pěvecký sbor z Karlových Varů. Jako hlavní host, na kterého se všichni velice těší, vystoupí ve čtvrtek 1. prosince po slavnostním zahájení v 16 hodin kapela The Tap Tap,” uvedla Monsportová.

„Tato kapela tělesně postižených studentů a absolventů škol Jedličkova ústavu v Praze vznikla v roce 1998 a založil ji a dodnes vede Šimon Ornest.” The Tap Tap pravidelně vystupuje na velkých českých festivalech, v zahraničí, ale také na firemních večírcích. „Mezi jejich poslední velké úspěchy patří například nové CD, na kterém s nimi spolupracovali David Koller, Matěj Ruppert, Ewa Farna nebo Zdeněk Svěrák,” řekla.

Další oblíbenou součástí vánočních trhů bývá výtvarná dílna a letos organizátoři vyhlásili soutěž o nejhezčí betlém. „Oslovili jsme všechny základní školy z Mariánských Lázní a okolí a několik se jich do soutěže přihlásilo,” uvedla s tím, že návštěvníci trhu rozhodnou, který z betlémů bude tím nejhezčím. „Vítězný kolektiv odměníme celodenním zájezdem s programem. Vyhlášení se uskuteční v neděli 4. prosince odpoledne, kdy bude pro děti připravena Mikulášská besídka s nadílkou,” dodala.

„Miluji Vánoce,” řekla Marie Hrubá z Mariánských Lázní. „A tradiční trhy mám ráda také, moc se na ně těším.”