PŘEZPÍVÁ I PÍSNIČKY ZESNULÉ ZPĚVAČKY

Premiéru snímku z rukou režisérky Loreny Muñoz naplánovalo filmové studio na září 2016, kdy uplyne přesně 20 let od chvíle, kdy Gilda zemřela. Natalia Oreiro spolupracovala na scénáři filmu spolu s režisérkou a zároveň se poprvé stala i koproducentkou snímku.

Natalii v rámci natáčení filmu však nečeká pouze herecký výkon, ale i ten pěvecký. Řadu písní, které Gilda nazpívala, v tomto snímku přezpívá právě Natalia. Následně vyjdou i dvě CD k filmu. Na jednom budou nejslavnější písně zesnulé zpěvačky a na druhém se objeví přezpívané verze od Natalie.

Herečka Natalia Oreiro se v Argentině sama k natáčení vyjádřila: „Je to velmi vzrušující mít možnost se vložit do kůže Gildy. Je to někdo, kdo se mi líbí spoustu let, v každé práci, kterou jsem dělala, jsem se vždy snažila přinést ji do povědomí. Obdivuji ji mnoho let, takže ztvárnit ji je pro mě velké vzrušení, bude to krásný film". „To, co se chystáme zhmotnit na plátně, je kdo to byla Gilda, jakou bolest musela vytrpět, když opustila své děti, aby mohla zpívat, a jak kvůli tomu ztroskotalo její manželství," poznamenala.

HERECKÉ A HUDEBNÍ POČINY

Ačkoliv už není v České republice o Natalii příliš slyšet, doma v Argentině vůbec nezahálí. Natočila tam, od dob Divokého anděla, spoustu nových a úspěšných filmů, které se však většinou do evropských kin nedostaly.

Jednou z výjimek byl film Utajené dětství, který měl premiéru na francouzském filmovém festivalu v Cannes. Druhým snímkem byl filmový muzikál Miss Tacuarembó, jenž byl na španělském filmovém festivalu.

Herečka a zpěvačka vydala za svoji kariéru tři studiová alba. Na natočení dalšího se chystá.

„Přemýšlím zatím nad tím, jakou novou hudební desku nahraji. Chtěla bych ji vydat. Mým problémem je, že se cítím dobře v mnoha hudebních stylech. Mám ráda baladu, latinskoamerickou hudbu i rock. Nemohu ale vydat tohle všechno na jedné desce. Chtěla bych vytvořit desku s posloupností. Tedy takovou, která má od začátku do konce určitou souvislost," dodala herečka.

Před několika dny získala Natalia Oreiro cenu Nejlepší herečka za výkon v seriálu Mezi kanibaly na argetinských cenách Martín Fierro 2016.

VIZITKA:

Natalia Marisa Oreiro Iglesias Poggio Bourié de Mollo se narodila 19. 5. 1977 v Montevideu, v Uruguayi.

Zatím největšího úspěchu dosáhla v telenovele Divoký anděl. Hlavní roli ztvárnila i ve filmech Argentinec v New Yorku, Hudba v očekávání, Francie, Miss Tacuarembó či Moje první svatba. Natočila několik hudebních alb Natalia Oreiro, Tu veneno (Tvůj jed) a Turmalina (Turmalín).

Jejím manželem je hudebník Ricardo Mollo, mají syna Merlína.