Historicky nejvyšší počet tanečníků – až 850, z Plzeňského a Karlovarského kraje s celkem 60 formacemi se sjede v sobotu 20. března do Městského domu kultury v Sokolově. Tady odstartují největší taneční událost roku v České republice s názvem Emco Dance Life Tour 2010 (EDLT). Soutěže, která má celkem 10 regionálních, 8 zemských kol a 8 mistrovství republiky, se jen v loňském roce zúčastnilo téměř 13 tisíc tanečníků ze zhruba 150 tanečních klubů a škol a jejich vystoupení zhlédly desítky tisíc diváků.

Soutěžit se bude v 19 tanečních disciplínách, ve čtyřech věkových kategoriích (Mini, Děti, Junioři, Dospělí) a třech výkonnostních skupinách – v zemské lize, národní lize a extralize. A právě v nejvyšší soutěži startuje i místní taneční klub Mirákl, který na základě výsledků soutěže EDLT 2009 získal 12 nominací na mezinárodní soutěže. Juniorští tanečníci se například zúčastnili mistrovství světa v Kanadě, kde vybojovali 5.místo. „Mirákl se představí se šesti choreografiemi formací v kategoriích show, modern a jazz dance,“ popisuje novinky vedoucí Miráklu Andrea Burešová, která je zároveň pořadatelkou této prestižní soutěže. Sokolovští tanečníci zde budou mít ale i další tři zástupce, přičemž nováčkem v soutěži bude skupina Masers Company Crew. Spolu se sokolovskou skupinou budou o postupy do zemského kola bojovat například TCO Dance Plzeň, Spider Dance Company, Dance Nation Plzeň a spousta dalších.

Největší taneční událost roku se koná již potřetí pod křídly občanského sdružení Czech Dance Organization (CDO). „Letos máme navíc připraveny pro vítězné formace úžasné ceny v podobě pobytových zájezdů do italského Mandatoriccia v Kalábrii, kde také proběhne Taneční festival,“ poukazuje na zvyšující se atraktivitu soutěže prezident CDO Jiří Hubený.