Neobvyklý film, neobvyklé místo. Tak by se dala stručně shrnout projekce, kterou přichystala dramaturgie klubu Na Rampě na středu 16.5. od půl osmé večer.
Snímek „A bude hůř“ od režiséra Petra Nikolaeva, známého především vedoucí rolí při natáčení Báječných let pod psa, pojednává o životě v českém undergroundu v minulém režimu. Tuto nezávislou projekci v běžných kinech neuvidíte, je určena pro kluby, restaurace a letní festivaly.
Film vznikal ve spolupráci se studenty a málo známými herci. Režisér prozradil, že to bylo nejtěžší natáčení v jeho životě. „Nezkušenost byla nahrazována motivací a touhou, řekl Nikolaev. „Měl jsem z toho strach, ale současně jsem věděl, že si s žádným hereckým šikulou nevystačím. Muselo to být autenticky syrové. To se doufám podařilo obsazením Karla Žídka, litvínovského satanisty a deathmetalisty, do hlavní role Olina,“ popisoval tvůrce výběr herců.
Sehnat peníze na projekt „A bude hůř“ trvalo tři roky, jak potvrdil produkční Čestmír Kopecký. Snímek autoři natočili na motivy stejnojmenné knihy Jana Pelce. „Tento film je určen spíš kamarádům a přátelům knihy,“ míní Kopecký.
Lístky je možné sehnat v předprodeji na internetových stránkách www.narampe.cz. Více informací o filmu je také na webu – na www.filmabudehur.cz, kde zájemci najdou zároveň ukázku filmu.