Valdštejnské slavnosti se letos konaly v Chebu již popáté. Hosté i místní obyvatelé si akci pochvalovali. Ti, kteří je nestihli navštívit, nemusejí zoufat.

Známý chebský kameraman Milan Daněk připravil 90minutový sestřih nejzajímavějších okamžiků z obou dnů. Dvd je již k dostání v chebském turistickém infocentru.

Již teď se ale mnozí lidé ptají, jaké novinky je příští rok o Valdštejnských slavnostech čekají. „Letošní ročník akce se nám zatím líbil ze všech nejvíce,“ řekl Cheban David Pospíšil. „Doufám, že to bude stejně fajn i příště.“

A prý bude opět na co se těšit. „Rozhodně nehrozí, že se u nás budou konat ob rok - v podobných slavnostech se totiž města Frýdlant a Jičín takto střídají,“ ubezpečil potencionální návštěvníky chebský starosta Jan Svoboda. „Ve vedení radnice jsme zajedno, že akce slaví úspěch, má pokaždé místním i hostům našeho města co nabídnout, včetně novinek, a byla by škoda ji každý rok na závěr prázdnin neuspořádat.“

Program v centru města by lidé příští rok měli sledovat z pódia postaveného uprostřed dolní části náměstí. To se ale podle radnice zřejmě bude muset s předstihem vyzkoušet, protože náměstí vede z kopce.

Velký úspěch letos slavila novinka, kterou byla pážata - děti, kterým rodiče ušili či nechali ušít historický kostým.

„Však také byly u atrakcí v Krajince finančně zvýhodněny,“ připomněla Marcela Brabačová, vedoucí oddělení kultury a cestovního ruchu radnice. „Přes další letní prázdniny již počítáme s tím, že v infocentru budeme zájemcům nabízet i střihy na kostýmy pro dospělé,“ dodala vedoucí.