Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Překvapení čeká i tuto neděli

Hazlov – Kostel v Hazlově se konečně otvírá lidem. Zájem o akce v jeho prostorách je velký.

4.12.2009
SDÍLEJ:

UŽ NA PRVNÍ ADVENTNÍ NEDĚLI se v kostele v Hazlově uskutečnila zajímavá akce. Zapěly například děti z místní mateřské školy. Vysoký počet návštěvníků překvapil i samotné organizátory. Foto: Foto: Jan Šimeček

Po dlouhých letech chátrání se evangelický kostel v Hazlově dočkal důstojného návratu do života. Spolek přátel hazlovského kostelíka připravil na čtyři adventní neděle kulturní akce s vánočním zaměřením.

„Obavy spolku o nezájem veřejnosti se ani v nejmenším nenaplnily,“ uvedl za spolek Jaroslav Gregor.

Na prvním adventním koncertu se sešla více než stovka návštěvníků. „Po úvodním slovu Antonína Podvalského, který přítomné seznámil s plány spojenými s využíváním kostelíka na kulturní a společenské akce, se představil 'pěvecký sbor' složený z dětí z místní mateřské školky.“ Pečlivě nacvičené pásmo lidových písní a koled bylo odměněno bouřlivým potleskem. Ke slovu se pak dostal evangelický kněz Lubomír Líbal, který poděkoval za záchranu kostela a vyjádřil spokojenost s plány na jeho další využití.

Na každou adventní neděli je do programu zařazeno jedno atraktivní překvapení. „Tím prvním bylo vystoupení rodinného kvarteta pana Wolfa z Aše,“ popisoval Gregor. „Dokonalý přednes skladeb vážné hudby s průvodním slovem přítomní diváci odměnili nadšeným aplausem.“ Návštěvníci akce, kteří měli během koncertu možnost bezplatného občerstvení v podobě svařeného vína a vánočního pečiva, odcházeli do svých domovů s pocitem naprosté spokojenosti. Mnozí už marně vyzvídali, jaké překvapení je čeká příští neděli, kdy se v sedmnáct hodin v kostele znovu sejdou.

„Bylo to opravdu pěkné,“ řekl jeden z návštěvníků, šestačtyřicetiletý Jan z Aše. „Skvělé bylo vystoupení místních dětí. Bylo to veselé a hezké.“ Pochválil také to, že hazlovský kostel opět začíná vzkvétat.

Autor: Václava Simeonová

4.12.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Záběr z kamery vozidla

Tasili zbraň. A tajní policisté jsou teď proto trestně stíhaní

Karlovarský pilot Petr Kopfstein z Team Spielberg skončil v celkovém pořadí Red Bull Air race Masters Class na pátém místě.

Red Bull Air Race: Karlovarský pilot Kopfstein v Masters Class v TOP5

Vzácné poklady na vlastní oči

Zámek Kynžvart - Honosnou šavli knížete Metternicha, rozsáhlou numismatickou sbírku, kroniku města Chebu a mnoho dalších vzácných pokladů mohou vidět návštěvníci zámku Kynžvart.

Svátek oslaví koncertem

Cheb - Vedení města Chebu chystá koncert k 99. výročí vzniku samostatného československého státu. Slavnostní koncert se uskuteční v sobotu 28. října od 19 hodin v Západočeském divadle v Chebu.

Policisté zachránili život mladé dívce

Mariánské Lázně – Čest mottu pomáhat a chránit udělali policisté Jakub Mareš a Vojtěch Procházka. Ti zachránili život třináctileté dívce.

Naši prvňáci už ve středu v Chebském deníku, představíme prvňáčky ZŠ Hazlov

Chebsko - Ve středu 18. října najdete v Chebském deníku prvňáky – ZŠ Hazlov.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení