Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Program až do Silvestra? Máme!

Západní Čechy - Kam vyrazit za kulturou? 

28.12.2013
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK

Chebsko 

Flétnový soubor Kamínky nebo pěvecký sbor Luběnky vystoupí v kostele Nejsvětějšího srdce Ježíšova v Lomničce u Plesné v rámci 6. vánočního koncertu. Na programu je prodej upomínkových předmětů a včelích produktů nebo vánoční občerstvení. Koncert se koná v sobotu 28. prosince od 14 hodin.

Smíšený pěvecký sbor Fontána uspořádá Vánoční koncert v prostorách Anglikánské kaple v Mariánských Lázních. Lidé si společně s účinkujícími mohou přijít zazpívat koledy v sobotu 28. prosince od

18 hodin.

O pohár místostarosty Milíkova se utkají stolní tenisté v sobotu

28. prosince od 10 hodin v sále obecního úřadu Milíkov.

Před oslavami Nového roku si budou moci provětrat hlavu běžci v Chebu. Pro ty je připraven Silvestrovský běh s rozbehnito.cz. Sraz všech účastníků je 31. prosince v 10 hodin na parkovišti v ulici Matěje Kopeckého v Chebu.

Silvestrovský retro večer připravilo Kulturní centrum Svoboda Cheb. Hosté centra si 31. prosince od 20 hodin užijí starý dobrý silvestr plný nejlepších televizních scének, hudby, tance a soutěží. Ten, kdo na akci přijde ve flanelové košili, bude mít půlnoční gulášek zdarma.

Country kapela Wopejkači zpříjemní čekání na příchod Nového roku Františkolázeňským. Zábava s živou hudbou se uskuteční 31. prosince od 20 hodin v Country saloonu Bažina.

Silvestr s DJ Orgošem připravili v Clubu Na Rampě v Mariánských Lázních. DJ Orgoš zahraje všechny hity za poslední století.

Sokolovsko 

Turnaj v ping-pongu se v sobotu 28. prosince uskuteční v tělocvičně v Obecním úřadě v Jindřichovicích. Od 14. hodin ho pořádá tamní spolek Royal Rangers.

Na novoroční ohňostroj se ve středu 1. ledna mohou těšit lidé v Kraslicích. Odpále bude úderem 18. hodiny. V 16 hodin začne doprovodný program, kdy vystoupí skupina Doctor Victor a návštěvníci se mohou těšit i na ohňovou šou v podaní seskupení Ignis. Pořadatel, kterým je kraslický Pyrock, slibuje atraktivní podívanou plnou světelných efektů. Diváci uvidí ohňostroj, který se celý nepodařilo odpálit při soutěži ohňostrojů v Sokolově. Jeho autoři ho navíc ještě doplní o další efekty. A slibují i překvapení. Loňský ohňostroj trval okolo čtrnácti minut. Podaří se ho letos překonat? Odpálen bude v centru města, kde se očekává návštěva tisíců lidí. Ti se mohou těšit právě i na koncert skupiny Doctor Victor, která na Kraslicku nezahraje poprvé. Například frontman skupiny vystoupil letos na festivalu revivalových kapel ve Stříbrné.

Posezení s debatou v Senior klubu je název akce kterou pořádá 30. prosince Senior klub Háječek v Sokolově. Na posezení se chtějí účastníci rozloučit s letošním rokem. Akce se koná v prostorách klubu od 13 do 17 hodin.

Novoroční setkání a novoroční ohňostroj pořádá radnice v Horním Slavkově. Konat se bude na tamním náměstí od 19 hodin.

Bruslení veřejnosti. Do 1.1. mohou využít zájemci ledovou plochu zimního stadionu v Sokolově, a to většinou od 15 do 16.30 hodin. Změna času je 28. 12., kdy bude led k dispozici od 17 do 18.30,a poslední den v roce od 11.30 do 13 hodin. Dospělí zaplatí 35 a děti do deseti let 20 korun.

Kouzelné kroky zimy nabízí zájemcům výstava v sokolovském zámku. Zájemci ji mohou zhlédnout až do 29. prosince. Výstava keramických a výtvarných prací žáků ZUŠ Sokolov je umístěna ve výstavní síni v přízemí zámku.

Karlovarsko

Jubilejní desátý ročník výstavy betlémů se koná v klášteře v Ostrově. Tato krásná tradice v podobě novějších i starších kousků ostrovských sběratelů Václava Nekoly, Zdeňky Janischové, Vladimíra Lessera a mnoha dalších, kteří betlémy buď sami tvoří nebo zapůjčují získané, si jistě letos zaslouží pozornost návštěvníků. Výstava je přístupná až do 12. ledna. Kromě pondělků je otevřeno každý den.

Operní bál, který uvede hosty do víru novoročních oslav, se koná v neděli 29. prosince. Následná silvestrovská galashow v Grandhotelu Pupp garantuje bohatý program, završený velkolepým půlnočním ohňostrojem. Tečkou za letošními svátky bude slavnostní novoroční koncert od 15 hodin ve Slavnostním sále hotelu.

Zámek a hrad v Bečově nad Teplou nabídne 31. prosince Silvestrovské prohlídky s kapkou humoru do kapsy. Mimořádné prohlídky relikviáře sv. Maura se uskuteční mezi 11. a 14. hodinou. Vstupenky na prohlídku můžete rezervovat na tel. 353 999 394 nebo e-mailu info@zamek-becov.cz.

Silvestrovská oldies party se koná dne 31. prosince v Kulturním domě v Bochově. Její začátek je od 20. hodin. Rezervaci si můžete objednat v restauraci Radniční sklípek nebo na tel. čísle 353670122.

Hospoda u Lípy ve Velichově připravila tradičně na poslední den v roce zábavu. Silvestr bude podle pořadatelů tento rok neorganizovaný, takzvaně divoký. Přijďte pobejt, třeba se bude hrát, ale určitě se bude tančit," lákají pořadatelé.

Poslední volné bruslení v letošním roce připravili pro obyvatele Karlových Varů a širokého okolí v karlovarské KV Areně. Kdo si chce užít klouzavou zábavu, může přijít na ledovou plochu v sobotu 28. prosince mezi 17. a 18. 30 hod., v neděli pak bude led pro volné bruslení už od 13. 30 hodin do 15. 30.

Tachovsko

Premiéra pohádky Šíleně prolhaná princezna v podání Kladrubské divadelní společnosti se uskuteční v sobotu 28. prosince od 16 hodin v kulturním domě v Kladrubech.

Českou mši vánoční J. J. Ryby zazpívají v sobotu 28. prosince v kostele v Sulislavi sólisté ze sboru Nová česká píseň a Smíšený pěvecký sbor ze Spáleného Poříčí. Začátek v 15 hodin.

Vánoční polétání s halovými modely pořádají letečtí modeláři ve sportovní hale v Tachově. Akce se uskuteční v neděli 29. prosince od 14 do 18 hodin. Diváci uvidí předváděcí lety malých akrobatických modelů řízených rádiem a různé létající stroje. Každou celou hodinu se uskuteční pravá letecká bitva.

Hejbni kostrou, tak se jmenuje akce, kterou přichystali na 30. prosince od 15 hod. v tělocvičně Základní školy v Kladrubech.

Předsilvestrovská zábava se koná v pondělí 30. prosince v kulturním domě v Maršových Chodech. K tanci a poslechu zahraje Mrákovská čtyřka. Začátek ve 20 hodin. Doprava autobusem z Tachova je zajištěna.

Silvestr ve Mži, tak se jmenuje silvestrovská oslava, kterou připravilo MKS Tachov na 31. prosince do společenského areálu Mže. O hudební doprovod se postará Penta Band z Plané.

Silvestrovský večer plný zábavy pořádají Medulky ve Studánce. Večer s kapelou Hájenka se tentokrát ponese ve stylu „květinových dětí". Akce se koná ve společenském sále kulturního domu 31. prosince od 20 hodin.

Silvestrovský bál pořádá 31. prosince od 20 hodin v kulturním domě Komise pro občanské záležitosti obce Kostelec. O zábavu se postarají DJ Beruška a DJ Puck.

Novoroční výšlap na Vlčí horu, tradiční novoroční pochod, chystají na 1. ledna v Černošíně.

Plzeňsko

Francouzská komedie Jó, není to jednoduché o tom, jak může dopadnout doučování matematiky pod peřinou, je připravena na 29. 12. od 19 hodin v Měšťanské besedě. V hlavní roli Jiří Langmajer.

V Blovicích vystoupí 29. prosince od 17.00 hodin v kostele sv. Jana Evangelisty v Blovicích česká sopranistka Gabriela Pechmannová.

Vánoční dvojkoncert se odehraje 30. 12 od 19 hodin v Měšťanské besedě. Hlavními aktéři Míša Leicht a COP, Rudolf Křesťan a Druhá tráva.

Silvestrovský fotbalový duel bývalých ligových hráčů Viktorie Plzeň začíná v Luční ulici v 10 hod.

Tradiční silvestrovský pochod připravili na poslední den v roce v Úterý. Start v 10 hod. na úterském náměstí.

Mše na závěr občanského roku se uskuteční 31. 12. od 16:00 hodin v katedrále sv. Bartoloměje. O půlnoci proběhne mše svatá v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Plzni ve Františkánské ulici.

Silvestrovský běh připravilo na 31. 12. Spálené Poříčí. Start je ve 12 hodin a poběží se od sokolovny. Letos se ponese v duchu mimozemšťanů.

Silvestrovský běh v Borském parku startuje v 10 hod.

Silvestr na nám. Republiky začne ve 21:00, o hodinu později vystoupí kapela Sifon.

Nový rok 2014 přivítá hrad Švihov tradičním novoročním koncertem 1. 1. 2014. Uskuteční se v kulisách výstavy o Popelce a začne v 15:00 hodin.

Novoroční pochod Z Bolevce do Bolevce proběhne už po čtyřicáté. Startuje od ranče Šídlovák už od 9:00 hodin na trasy 6, 15 a 24 km.

Novoroční ohňostroj je připraven na 1. ledna na nám. Republiky v Plzni od 17 hodin. Již o hodinu dříve tu začne dětská diskotéka.

Slavnostní uvítání roku 2014 v Dobřanech proběhne na místním Náměstí T.G.M. 1. ledna od 18:00.

Kralovické Silvestrovské vyjížďky se mohou zájemci-cyklisté zúčastnit 1. 1. od 13 hodin. Start u kašny na náměstí v Kralovicích.

Novoroční vycházka je připravena na 1. leden v Dýšině. Sraz ve 14 hodin u viaduktu v Nové Huti. Zakončení v restauraci v Chrástu.

Dívčí basketbalový klub Kožlany-Kralovice zve na první zápas roku 2014 „SUDÁ vs. LICHÁ". Proběhne 1. 1. v tělocvičně ZŠ Kožlany, která bude otevřena od 12.45 hodin.

Turistický pochod Halžský trojúhelník se bude konat 1. ledna od 13 hodin v Halži. Jedná se již o 32. ročník pochodu. Sraz je jako každý rok před restaurací U Dubu. Startovné je dobrovolné.

Domažlicko

Vánoční prohlídky nabízí až do úterý 31. prosince Státní hrad a zámek Horšovský Týn. Prohlídky návštěvnických okruhů Hrad, Zámek, Purkrabství, Mitsuko jsou zpestřeny vánoční výzdobou. Zámek můžete navštívit vždy od 10 do 12 hod. a od 13 do 15 hodin.

Česko-německé Vánoce na Tanaberku se konají v neděli 29. prosince. Začátek ve 14 15 hodin. Vystoupení chodské dudácké kapely Buláci z Mrákova, čtený vánoční příběh v kostele sv. Anny, občerstvení v altánu u kostela, ozdobený vánoční strom, oheň pro zahřátí. Akci pořádá městys Všeruby, město Kdyně a město Eschlkam.

Silvestrovský výstup na Šibeniční vrch u Horšovského Týna se koná v úterý 31. prosince. Z dřevěné rozhledny, která stojí od roku 2010, je nádherný výhled na město i široké okolí. Rozhlednu představuje dřevěná hranolová věž vysoká 21 a půl metru. Vyhlídková plošina se nachází ve výšce 13 metrů a návštěvník se na ni dostane po 66 schodech. Sraz je ve 13 hodin u Informačního centra Horšovský Týn.

Silvestrovský přípitek na mostě. Barokní most v Bělé nad Radbuzou, zmenšenina pražského Karlova mostu, bude i letos patřit společnému přivítání nového roku 2014. Ve 24.00 hodin se uskuteční přípitek a nebude chybět ohňostroj.

Novoroční výstup na Čerchov. Již po 16. vystoupají nadšenci v rámci akce KČT Vystup na svůj vrchol na nejvyšší horu Českého lesa. Odchod na Čerchov je v 10 hodin z parkoviště v Caparticích. U rozhledny je čeká novoročenka, uskuteční se i sbírka Novoroční čtyřlístek ve prospěch stavby turistické trasy pro vozíčkáře.

Novoroční sraz na Úlíkově u Němčic pod Korábem se koná ve středu 1. ledna 2014. Tentokrát bude u nově zrekonstruované zvoničky od 13 hodin. Akce je spojena s jejím vysvěcením.

Novoroční ohňostroj pořádá ve středu 1. ledna 2014 na domažlickém náměstí Město Domažlice. Začátek v 18 hodin.

Klatovsko

Přivítání nového roku v Klatovech bude tradičně 1. ledna na náměstí od 17 hod. s kulturním programem a ohňostrojem. Uvidíte světelné představení Motýli divadla Kvelb Theatre.

Podmokelský pochod na Sedlo poslední den v roce 31. prosince začíná v 8.30 hodin. I letos se opět vydají lidé na Sušicku z Podmokel na vrchol Sedla. Tento pochod je už tradicí, která si získává stále větší oblibu. Letos bude start pochodu opět na návsi v Podmoklech, kde se bude vařit i tradiční podmokelský punč.

Vřeskovická novoroční šlápota startuje na Nový rok ve 14 hod. u kulturního domu ve Vřeskovicích. Trasa je podle počasí, cíl v hospůd- ce Pod Roupovským hradem.

Novoroční setkání veřejnosti se koná od 13.30 hod. u kapličky sv. Anny nad Dlažovem se slavnostním otevřením rozhledny, která zde byla v letošním roce postavena. Rozhledna má 94 schodů a je 25,4 metru vysoká, vyhlídka je ve výšce 19,2 metru.

V Železné Rudě se pojede 28. prosince od 14 hodin originální snowboardový a lyžařský závod Horsefeathers Iron Jam.

Sjezd z Pancíře na historických lyžích a v dobovém oblečení se koná 29. prosince, přihlášky budou od 9.30 hod. na chatě Hrnčíř. Sjezd je v horní části Weissovy louky na Špičáku.

Sušický mechanický betlém v Muzeu Šumavy se na Nový rok pouští ve 14, 15 a 16 hodin.

Divadelní vystoupení se koná 28. prosince v Hrádku u Sušice, v zámecké kapli sv. Valburgy , od 15 hodin Na káře až do Betléma, vánoční příběh. Vyprávění je podpořené různými kousky kejklířskými, zpíváním a v podobě figur Alšova betléma se objeví i další postavy příběhu zrození Páně.

Hrad Kašperk zve od 28. prosince do 1. ledna na zimní prohlídky hradu, denně od 10 do 16.30 hodin.

Jak asi vypadal život na Kašperku po husitských válkách za vlády Jiřího z Poděbrad? Komentovaná prohlídka hradu s využitím nejnovějších poznatků o jeho historii a stavebním vývoji. Požehnané Vánoce aneb sláva králi Jiřímu! Účinkuje skupina historického šermu Romantika, koza a kočka (pokud ji chytíme). Začátky představení v 11, 13 a v 15 hodin. Představení se odehrává ve vytápěném podsklepení a je vhodné pro malé i velké diváky.

Rokycansko

Generální zkouška na silvestra se v rokycanské sokolovně uskuteční v sobotu 28. prosince. Návštěvníci jsou do velkého sálu zváni na 20. hodinu.

V úterý 31. 12. 2013 se uskuteční už 19. ročník Silvestru na kole. Zápis je od 13 do 13:30 hod. v restauraci hotelu Bílý Lev. Akce organizovaná Klubem Svobodných demokratů Rokycany je určena pro příchozí cyklisty a tradičně i běžce. Jede se za každého počasí.

příchod Nového roku v restauraci V rokycanském restaurantu U Čápa hraje 31. prosince k tanci a poslechu DJ Renda hity 80. a 90. let. nechybí veselá silvestrovská tombola a ve vstupném je zahrnuto pohoštění, sekt, hlavní chod a novoroční speciál.

V Radnicích je silvestrovská oslava pojata velkoryse. V sokolovně ji od 20 hodin pořádá umělecká kavárna a restaurace La Boema ve spolupráci s městem a moderování se ujme Petr Jančařík. Přichystán je raut a o hudební doprovod se stará skupina Kamarádi.

Ve Zbirožském dvoře bude poslední den roku 2013 pestrý. Od 15 hodin budou probíhat na nádvoří areálu ukázky pečení křupavých houstiček ve venkovní peci. Děti si budou moci z těsta vyrobit svoji vlastní houstičku, kterou jim poté domácí upečou. Od 19 hodin budou houstičky vystřídány šťavnatou pečení z vepříka, kterou střídá půlnoční voňavý ovárek.

Silvestr 2013 ve Volduchách obnáší kromě zábavy také ohňostroj, živou hudbu (Pecičky ze Strašic) tombolu i raut v kulturním domě.

K 1. lednu v Rokycanech patří Novoroční závod na Žďár. Ve středu 1. 1. 2014 půjde už o šestnáctý ročník konfrontace běžců a cyklistů Velká cena společnosti Eko komíny startuje z Pivovarské ulice ve 13 hodin a zaregistrovat se lze už o hodinu dříve. K překonání stávajícího traťového rekordu (13:34 minut na čtyřkilometrové trase) je vypsána prémie 10 tisíc korun.

V Hrádku si malí i odrostlejší obyvatelé města užijí světelnou šou 1. ledna. Novoroční ohňostroj začíná v 18 hodin.

Autor: Redakce

28.12.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

V Teplé budou mluvit o čokoládě

Ilustrační foto

Stávka: Lékaři i lékárníci protestují

Tasili zbraň. A tajní policisté jsou teď proto trestně stíhaní

Karlovy Vary, Plzeň – Kauza tajných policistů, kteří se zbraní v ruce ohrožovali řidiče v Plzni, protože je bliknutím upozornil na to, že se na silnici vozem pohybovali riskantně, má další pokračování.

Red Bull Air Race: Karlovarský pilot Kopfstein v Masters Class v TOP5

Karlovy Vary – Paráda, paráda a ještě jednou paráda. Karlovarský pilot Petr Kopfstein ve službách Teamu Spielberg si řádně užil závěrečný podnik Red Bull Air Race 2017.

Vzácné poklady na vlastní oči

Zámek Kynžvart - Honosnou šavli knížete Metternicha, rozsáhlou numismatickou sbírku, kroniku města Chebu a mnoho dalších vzácných pokladů mohou vidět návštěvníci zámku Kynžvart.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení