Pracovníci Galerie výtvarného umění (GAVU), pod kterou bude retromuseum spadat, v těchto dnech dolaďují poslední detaily expozice. První návštěvníci jej budou moci navštívit 17. února od 17 hodin a první výstava bude věnována fenoménu kdysi populárních a oblíbených botasek.

Schillerův dům, který sousedí s GAVU v Chebu, musel projít několikaměsíční rekonstrukcí.

„V těchto dnech již v muzeu instalujeme expozici," uvedl Marcel Fišer, ředitel GAVU. „17. února zároveň proběhne vernisáž výstav, které jsou situovány do prvního patra. Ta větší je věnována fenoménu botasek, druhá, menší chebskému designérovi Josefu Cupákovi, který je autorem slavných skládaček ESKA, ale nejen jich," informoval ředitel galerie Marcel Fišer. Hrát k poslechu bude skupina George and Beatovens a uskuteční se retro módní přehlídka.

V přízemí lidé najdou stálou expozici, která se skládá ze dvou částí. První tvoří takzvaná prostředí, ukázky několika reálných interiérů bytů a kanceláří. Zájemci se tak mohou posadit do obýváku a prohlédnout si například, jaké dobové knížky ukrývá knihovna.

Ve vitrínách je pak expozice designu, vedle toho průmyslového, který zastupují typové řady magnetofonů, vysavačů, žehliček či televizí, tu jsou i hračky, porcelán, sklo či typografie. „Muzeum nese podtitul design a životní styl. Není to tedy jen o tom vysokém designu, ale i o předmětech každodenní potřeby," vysvětlil ředitel Fišer.