„Koncem sedmdesátých let jsme dělali pravidelné pořady s názvem ‚Čím dál víc‘ na terase hotelu Bílý kůň v Lokti. Jako hosté tam vystoupili třeba Wabi Ryvola, kadaňská skupina Verumka a mnozí další,“ připomněl v úvodu příjemného podvečera kapelník Roháčů Ríša Melichar. „Svatojánská noc, otevřená terasa s výhledem na Ohři, vzdálené šumění jezu. To byly výjimečné večery. Rádi bychom je připomenuli. A že letos jsme se trefili přímo do soboty 24. června, kdy má svátek Jan, to může mít své kouzlo,“ doplnil.

Než zazněly písničky z roháčského repertoáru, patřily chvíli mikrofony litvínovské skupině Kvinta, kterou si Roháči do Lokte pozvali. Poté už si posluchači vychutnali nejen klasický repertoár, který zní na koncertech kapely, ale Roháči sáhli i do hlubokého pravěku a připomněli písničky, které v jejich podání zněly z pódií před mnoha a mnoha lety, v roháčských začátcích. Zní to totiž téměř neuvěřitelně, ale kapela za dva roky oslaví už půlstoletí na hudební scéně.

Barvám neutečeš. Sokolov se proměnil v pestrobarevný ráj.
NAJDETE SE? Barvám neutečeš. Sokolov se proměnil v pestrobarevný ráj

Pokud byste si kapelu chtěli poslechnout naživo, kalendář koncertů najdete na stránkách www.rohaci.cz. Tam i na facebooku Roháčů si pak můžete prohlédnout i fotogalerie z koncertů po celé republice.