„Long má dva životy. Zatímco doma mluví vietnamsky a jí hůlkami, ve škole mluví česky, jí příborem a jmenuje se Láďa…" Přesně tak začíná příběh knihy Dračí polévka autorky Aleny Ježkové. Seznámili se s ním také čtvrťáci ze 4. základní školy v Chebu, kteří dorazili do chebské knihovny na akci s názvem 'Listování'.

Představovat zajímavé knihy, přesně to je úkol cyklu scénických čtení 'Listování'. V chebské knihovně se projekt neobjevil poprvé, seznámit se s ním už dříve mohli malí i velcí čtenáři. Herci Jakub Zedníček a Lenka Janíková z brněnského divadla přijeli s knihou Dračí polévka na západ Čech na konci minulého týdne.

„Pro děti se u nás scénické čtení konalo už potřetí," uvedla Eva Novotná, vedoucí dětského oddělení chebské knihovny, a jak podotkla, mezi školami je o akci velký zájem. „Tentokrát jsme ale vybrali knihu, u které se děti musejí víc zamyslet. Navíc o životě mladého Vietnamce, což je téma blízké snad všem obyvatelům města a okolí," vysvětlila.

Jako vždy je o právě hranou knihu mezi dětmi velký zájem. A rozhodně to pak nebývá poslední titul, který si malí čtenáři půjčí.

„Čteme z knížek také na besedách a je potěšující pozorovat, že se v českých domácnostech opět začíná číst," popisovala vedoucí. Není tak výjimečné, když do knihovny přivedou své rodiče ratolesti, které ještě navštěvují mateřskou školu.

A jak se vlastně žákům líbilo scénické čtení z knihy Dračí polévka?

„Mně se to líbilo moc," pověděla dvanáctiletá Ariana z Chebu a potvrdila, že by podobnou akci opět ráda navštívila.