Jehličí, vanilka a skořice. To je vůně Vánoc. A protože letos připadá první adventní neděle na poslední listopadový den, nachystalo Muzeum Cheb svou tradiční akci Advent v muzeu. Připravený je nejen trh, ale i doprovodný program.

ADVENT V MUZEU
KDY?
V sobotu 29. listopadu od 10 do 17 hodin
KDE?
Muzeum Cheb
Krále Jiřího z Poděbrad 493/4

„Muzejní adventní trh bude znovu inspirací ke koupi mikulášských a vánočních drobností, nebudou chybět nápady na adventní a vánoční výzdobu," uvedla Blanka Andrášiková z Muzea Cheb. Akce začne úderem sobotní 10. hodiny a potrvá do 17 hodin. „Návštěvníci si budou moci vybírat ze široké nabídky rukodělných výrobků: různých typů drobných hraček, zajímavých šperků, háčkovaných a paličkovaných vánočních ozdob a interiérových drobností, tradičního i méně tradičního vánočního cukroví a perníků."

V muzeu se opět bude péct, takže kdo přijde, bude mít šanci ochutnat něco z vánočních jídel.

„Pouze v tento den budou mít návštěvníci možnost vidět na nádvoří muzea živý betlém," podotkla Andrášiková. Pro děti budou připraveny Adventní hrátky s knihovnou a děti ze SeeMedia Cheb budou mít pro své vrstevníky připravenu malou výtvarnou dílnu. Rušno bude po celý den také ve Valdštejnské obrazárně muzea, která ožije nejen dětským zpíváním a recitací.

Adventní a vánoční čas je v Muzeu Cheb neodmyslitelně spojen s výstavou dětských školních prací. Ta letošní je na téma Betlémská hvězda. Výstava bude opět soutěžní a prvním dnem, kdy budete moci dát svůj hlas té, podle vás, nejkrásnější hvězdě, bude právě sobota 29. listopadu. Soutěž je vyhlášena pro čtyři věkové kategorie mateřské školy, 1. stupeň základních škol, 2. stupeň základních škol a střední školy. O vítězi soutěže budou moci svými hlasy rozhodovat ti, kteří zavítají do muzea, až do 11. prosince.

Program letošního muzejního adventu je připraven s finanční podporou města Cheb.