Zhruba padesátka návštěvníků dorazila na neobvyklý koncert v Aši, který nesl název Společná věc. Tomáš Pfeiffer hrál na starobylý netradiční nástroj - Vodnářský zvon.

„Bylo to takové komorní vystoupení a návštěvníci byli spokojeni,” uvedla Petra Horská, organizátorka koncertu.

„Doprovodná filmová projekce nabídla hned několik témat. Úvodní skladba byla souzněním dvou zvonů - Vodnářského zvonu se zvonem z chrámu sv. Víta. Díl Chaos zobrazoval matematické obrazce fraktální geometrie. Další skladba pozvala diváky do výšek hor, ledovců horských štítů. Čtvrtý díl přešel z vnějšku se k niternějším skladbám - Hledání Boha byla skladba o duchovních místech a o lidech, kteří nezištně sloužili druhým a jejichž životy provázely zázraky. Následující Homo zabiens bylo vnitřní osobní výpovědí autora proti násilí a válce. V poslední skladbě – kde americká NASA, ale i další autoři uvolnili nové unikátní snímky vesmíru, mohli návštěvníci spatřit záběry reálného vesmíru a díky unikátní parabolické projekci zažít hloubku i tajemnost toho, co je nad námi,” popsala, co všechno mohli hosté zažít.

Na závěr koncertu představil Tomáš Pfeiffer Vodnářský zvon zblízka. Diváci tak mohli nejen slyšet, ale i vidět a také cítit jeho vibrace z bezprostřední blízkosti.
„Čím jsem starší, tím více si uvědomuji, jak mnoho máme všichni společného, jak jsme si podobní. Každý je něčím výjimečný a všichni jsme provázáni. Na koncertě se snažím ukazovat něco z našeho lidského hledání a toho, co s tím souvisí, ke zhlédnutí je vždy i něco z nesamozřejmé a tajemné krásy světa. Je to vlastně příběh, který je promítán na velké parabolické plátno za hráče, takže dělá dojem trojrozměrného efektu. Snažím se promlouvat k lidem spojením staré historie zvonu a moderní projekce.”