Čtvrt století letos uplynulo od vzniku oblíbené kapely Čechomor. A slavit se bude i v Chebu, kde česká skupina vystoupí příští týden. V předprodeji zbývá posledních celých 300 lístků.

Čechomor vystoupí v chebské Krajince ve čtvrtek 22. srpna. Na koncertu lidé uslyší i písničky, které už skupina dlouho nehrála a které mají připomenout i období z počátku existence skupiny. Před pětadvaceti lety vstoupila na českou hudební scénu pod názvem 1. Českomoravská nezávislá hudební společnost.

Do Chebu přijede Čechomoru popřát z USA i producent posledního alba Čechomoru a sólový kytarista Gerry Leonard a japonský producent, zpěvák, hráč na flétnu šakuhači a japonské taiko bubny Joji Hirota. Na koncertu skupinu doprovodí Kühnův smíšený sbor pod vedením Marka Vorlíčka.

„I na našich koncertech k pětadvacátým narozeninám Čechomoru budeme samozřejmě již tradičně propagovat činnost o.p.s. Pomocné tlapky, která se již 12 let zabývá chovem, předvýchovou a výcvikem asistenčních psů," uvedl Karel Holas, houslista a zpěvák skupiny Čechomor. „Vycvičené psy následně zdarma předává do dlouhodobého užívání tělesně postiženým," vysvětlil.

Lístky na koncert jsou stále k dispozici.

„Vstupenky si v předprodeji můžete koupit za akční cenu 350 korun, a to v Turistickém infocentru na náměstí Krále Jiřího z Poděbrad, či on-line na webu www.kcsvoboda.cz," informoval Tomáš Ivanič z chebského městského úřadu.