„Byl to neuvěřitelný zážitek,“ řekla Magdaléna Procházková z Mariánských Lázní po koncertu francouzského pianisty Eugena Indjice, který se představil při zahajovacím koncertu Chopinova festivalu v Mariánských Lázních.

Zahájení se tradičně ve společenském domě Casino zhostil Západočeský symfonický orchestr. „Ten řídil Petr Altrichter. A právě při zahájení se představil francouzský světoznámý pianista Eugen Indjic v Chopinově klavírním koncertu e moll,“ informoval tiskový mluvčí festivalu Ivan Ruml s tím, že slavnostního večera se účastnila také předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová, pod jejíž záštitou se festival koná.

Eugen Indjic přijel do Čech poprvé v roce 1971. „Tehdy jsem účinkoval v Mariánských Lázních a orok později na Mezinárodním hudebním festivalu Pražské jaro a od té doby to je moje oblíbená země,“ řekl světoznámý umělec. „Znám mnoho českých hudebníků a mám tady řadu přátel.“

Po skončení galakoncertu zástupci české Chopinovy společnosti, města a kraje položili věnce k Chopinovu pomníku pod kolonádou. V následujících dnech se mohou návštěvníci těšit na Krystiana Tkaczewského nebo Veroniku Hajnovou.